Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Bekövetkezhet az atombombával...

Bekövetkezhet az atombombával kapcsolatban az hogy az egész légkör felrobban?

Figyelt kérdés
Ha láttátok az Oppenheimer filmet volt benne szó erről. Létezik ilyen?

2023. júl. 29. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, fizikai képtelenség. A 40-es évek óta sokat fejlődött a nukleáris fizika és már tudjuk, hogy nincs ilyen.
2023. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ott rohadt volna meg, aki feltalálta.
2023. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

2.

Nem talalták fel:


[link]

2023. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
A légkör nem tud felrobbanni. Eredetileg sem volt ilyenről szó ( másról volt ).
2023. júl. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

A légkör nem robban fel.

Kevered a lökéshullámot, ami a levegő nagy sebességű áramlása, ami felrobbant más dolgokat, azzal, hoyg felrobban a légkör.

A légkör 78%-ban nitrogén, az semleges gáz, nem ég, így nem is tud robbanni. Másik 21% az oxigén, ami szintén nem ég és nem robban fel, akármilyen filmet is csinálnak a Marvelesek és bármennyire is jó a Deadpool sztoriban, hogy felrobbantja a tartályába beáramló az oxigént. Az akkor sem robban, csak táplálja az égést. Az oxigénnek az égéshez, robbanáshoz éghető anyagra van szüksége. Márpedig a levegő maradék 1%-ban is ott van a sok szén-dioxid, ami ugyebár épp oltja a tüzet, a víz, ami szintén és sok egyéb is - majdnem 0,9%-ban egy teljesen reakcióképtelen nemesgáz, az argon.

Vagyis bármit is csinálnak, a légkör nem képes felrobbanni.

A Föld igen, azt SZÉT lehet robbantani. A Föld felszínén mi is képesek vagyunk robbanásban megsemmisülni, amikor sok bomba - főképp atombomba felrobban. A lökéshullám még ki is viheti a légkört a bolygónkról az űrbe. de nem fog a légkör felrobbanni.

2023. júl. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen lehetséges lenne, akkor az már megtörtént volna. Robbantottak anno egy Cár bombát, aminél minden jelenleg üzemben tartott nukleáris fegyver gyengébb.
2023. júl. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom arra gondolt a "kolto", hogy olyan homersekletre hevitik a legkort, hogy fuzios lancreakcio alakul ki, es az egesz kibebaaszott legkorbol nehezelemek lesznek, oszt megdeglunk.



39F incel

2023. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

#7 Lehet, hogy erre gondolt a költő, de az ilyet már irodalom órán sem bírtam, pedig azok versek.

Itt írja le pontosan, hogy mire gondolt!

Amúgy minden új kísérletben van hatalmas kockázat, hogy olyan addig nem ismert folyamatok indulnak be, olyan események történnek meg amik katasztrófához vezetnek. Amikor a részecskegyorsítót, a CERN reaktort építették, akkor is itt volt annak esélye, hogy a kísérleteik során mini fekete lyukat hoznak létre és az szépen megsemmisíti a világunkat.

Mázli, hogy ennek esélye eleve minimális volt, szinte csak elméleti és nem is történt semmi hasonló. De jogos a félelem bármit is teszünk, mert mint tudjuk: ez az egyetlen bolygó ahol lehet kapni sört, így vigyázni kellene rá. :)

A fúzió jelensége ismert, ott van az égen a legfőbb bizonyíték rá, ebből kapjuk mi is az energiát: a Nap. Azonban fúziót úgy létrehozni, hogy abban láncreakció is meginduljon és fenntartható legyen a folyamat, az már egy más kérdés. Valóban a nukleáris robbanás indítja be a fúziót, ebben igaza volt azoknak akik esetleg ezt feltételezték. Hiszen ez a hidrogénbombák alapja, hogy a "sima" atombomba robbanása indítja be a fúziós reakciót. Azonban itt is a láncreakcióhoz szükséges részecske sűrűség az amit létre kell hozni a robbanás előtt, ez a légkörben pedig nem adott, még hidrogén is minimális van a légkörben, nem hogy annak a fúzióhoz szükséges izotópjai, a deutérium meg a trícium.

2023. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@8

"Amikor a részecskegyorsítót, a CERN reaktort" - most akkor gyorsító vagy reaktor? - "építették, akkor is itt volt annak esélye, hogy a kísérleteik során mini fekete lyukat hoznak létre és az szépen megsemmisíti a világunkat."


Kicsit azért gondold ezt át:

Az LHC kb 14 TeV - es ütközéseket képes produkálni. Legfeljebb. A légkörbe érkező kozmikus sugárzás esetén viszont ennél nagyságrendekkel erősebb ütközések is előfordulnak évmilliárdok óta, mégsem tobzódunk a fekete lyukakban (illetve, ha mégis, akkor az ilyen folyamatokban létrejött fekete lyukak nem okoznak problémát, annyira aprók, hogy mérhetetlenül rövid időtartam alatt - Hawking sugárzás révén - legott el is párolognak).


Magyarán, az LHC - val kapcsolatos fekete lyuk hiszti igazi tőről metszett marhaság.

2023. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Annak, aki véletlenül olvasná még rajtam kívül:

NEM. De nem azért a sok fecsegésért, amit előttem írkáltak itt össze.

Valóban létezett egy olyan elmélet (Teller, 1942) miszerint már egy fisziós bomba képes lehet a légkörben és a vizekben található hidrogén héliummá egyesülését kiváltani, azaz egy, a bombánál is sokkal nagyobb, globális mértékű ellenőrizetlen láncreakciót elindítani.

Ezt akár nevezhetjük "robbanásnak is", mivel láncreakció lenne. De már eredetileg sem robbanásnak nevezték (ez nem is tudom, honnan keveredett ide, báraz Oppenheimert még nem láttam), hanem a légkör "meggyújtásának" (ignition).

Egy tanulmányban jártak utána (Teller-Konopinski, 1945) kb. fél évvel az első nukleáris robbantás előtt, hogy mi a helyzet, és azt találták hogy közel nulla ez esélye ennek a verziónak.

Ezt itt lehet megtekinteni:

[link]

(Amúgy régebben volt egy film az első nukleáris robbantásról, ahol mellékszálként előkerült, hogy úgy álltak neki az első robbantásnak, hogy nem tudták biztosan, ez bekövetkezik-e. Ez a gondoloat nálam is nagyon becsípődött. Aztán továbbtanultam.)

2024. febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!