Amerikának és az Egyesült Királyságnak van nagy mennyiségben Harrier vadászgépe. Miért nem azokat adja nekik oda. Úgy tudom már egyik országban sem áll hadrendben
Pilótát... alkatrész honnan lesz hozzá? Az F-16 és F-18 azért vállalható opció, mert 1000-res darabszámban üzemelnek valamint rengeteg alkatrész egyezik a polgári gépekkel. Azt' a Harrier esetében?
2023. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Az ukrán diktátor a héten veszett össze a britekkel - elég valószínűtlen, hogy épp most terjesztenék ki az Egyesült-Királyságból kapott fegyverek körét.
2023. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ültessék bele a kokaingnómot!
2023. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
A Harrier a korában sem igazán volt jó gép, egyetlen különlegessége a nagyon rövid távon fel és leszállás, ami szárazföldön állomásozva nem igazán szükséges
2023. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Adjunk nekik atomrakétát és akkor végre vége lesz a háborúknak egyszer és mindenkorra (és ezzel együtt az egész emberiségnek).
2023. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Belegondolva, eljuthat oda a történet, hogy kapnak néhány ex USA tengerészgyalogos AV-8B-t. Ki hitte volna a kezdetén, hogy eljutnak a Leopard-2-ig, a HIMARS-ig, a jelenkor nyugat-európai vadászbombázói által hordozott Storm Shadow-ig?
Az F-16-osok azok csak 2025-ben fognak megérkezni, a harcok jelen intenzitását repülve honnan fognak pilótát, nemhogy repülőműszerészt leakasztani hozzájuk ? :)
És honnan fognak üzemelni ?
Az F-16-os Falcon csapásmérésre normálisan használható, tudnának egy - két érzékeny gyomrost bevinni vele az oroszoknak, de a Harrier-el mit kezdenének ?
Ezek a helyből fel és leszálló repülők azok Low-Tech ellenfelek ellen valók, nem Oroszország ellen.
2023. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Kevered a Jaguarral. Az tényleg fapados "exportgép" (India, Omán, Ecuador) a NATO-alaptípus Tornadohoz képest. Képzeld, a Harriert -kezdetben Kestrel néven- pont a SZU elleni hidegháború gondolata ihlette, azért fejlesztették ki. A brit Királyi Haditengerészet is csak később csapott le rá. Addigra már évtizede szolgált a szárazföldi légierőnél.
2023. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 Jeffrey Spender válasza:
Az alapmodellű Harrier csak Sidewinder-t, nemirányított rakétablokkokat, meg szabadesésű bombákat hordozhatott, az sem volt valami nagy szám.
Ugyanakkor az F-4-es Phantom II, a Tornado és 1-2 társa Sparrow-okat, az megint botrányos légiharc rakéta volt ...
A Harrier II-estől lett érdemi javulás, az egy új gép, hordozhat AMRAAM-eket, lézeres / TV-s bombákat és rakétákat, de robotrepülők nélkül mire jók ? Mondjuk egy Szu-27-es Flanker ellen ?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!