Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt a reakciód, amikor...

Mi volt a reakciód, amikor megtudtad, hogy kitört az orosz, ukrán háború?

Figyelt kérdés
Én először nem hittem el. Aztán reggel 10 körül ránéztem egy élő térképre, láttam, hogy az oroszok már a Dnyepernél vannak. Mondom pár nap és vége.

2023. júl. 7. 23:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Természetesen támogattam. Ezt a hábit Orbánnak már 16-ban kötelessége lett volna megindítani, csak gyáván elsunnyogta. Helyette a kiváló hadvezér Putin Vladimirnak kellett megindítani, Orbán meg megint gyáván elsunnyogja, hogy segítséget nyújtson neki.
2023. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Mármint azt kérdezed, hogy a 14-ben kitört háború inváziós szakaszba lépését?
2023. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
40%

Az a rész szerintem ijesztő volt, hogy nyíltan nekimentek Kijevnek és 10 milliók menekültek az országból.


Egy szuverén ország fővárosa, vezetése ellen elkövetett nyílt támadást már nem lehet "különleges hadművelet" meg "békefenntartás" címszóval álcázni. Ez kőkemény, nyílt háború.


Szerintem ott mindenki azt gondolta, hogy pár nap és Ukrajnánk lőttek. Ami nekünk egyértelműen hátrányos, hiszen egyel közelebb kerültünk volna Oroszországhoz.


Viszont mióta vissza húzódott az egész háború keletre azóta igazából különösebb hatása nincs a nyugati világra.

2023. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy basszus, ezek tényleg meglépték.
2023. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt nagy meglepetés, mert a Bayer Zsófika-féle retardáltakkal szemben én már az előző év novemberében biztos voltam benne, hogy támadni fognak.


Csak úgy az ijesztgetés meg a nyomásgyakorlás kedvéért nem von össze senki egy 180 ezres haderőt, és állomásoztatja őket ott hónapokig, túl drága dolog az ilyesmi ahhoz, hogy csak üres fenyegetés legyen.


A nyomásgyakorlós ijesztgetés az nem így néz ki, az úgy néz ki, mint amit egyelőre a kínaiak csinálnak Taiwan körül, néhány repülő rendszeresen légtér sértéseket követ el, stb.


Btw az összes biztonságpolitikai meg katonai "szakértő", kormánypárti is, ellenzéki is, végig arról okoskodott hónapokig, hogy nem fognak támadni az oroszok, na ennyit erről, ezek vagy vágyvezérelt elemzések, vagy direkt hazudnak, hogy elkerüljék a pánik és félelemkeltést.


Egyébként ugyanezt művelték a kahovkai gát kapcsán is. Jaj, hát dehogy lesz az felrobbantva, hát az senkinek nem érdeke ám, hogy veszélyeztesse az atomerőmű működését, meg senkinek se érdeke, hogy elárasszon egy fél megyét, blablabla.


Na ennek fényében tegye fel mindenki magának a kérdést, hogy mennyire hisz ezeknek a szakértéseknek meg elemzéseknek, és mennyire biztos abban, hogy tényleg nem lesz nukleáris fegyver bevetve, vagy hogy tényleg nem lesz valami komoly szabotázs az erőműben..

2023. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyeltem a híreket, tudtam, hogy november óta jöttek a hírek az orosz inváziós tervekről. Előtte lévő szombat reggel már olvastam, hogy Donyeck körül felélénkültek a harcok, aztán kedd késő este láttam a Putyin beszédet, ahol bejelenti, hogy az oroszok bevonulnak a Donbaszba. Akkor én azt gondoltam, hogy csak a donbaszi háború fog szintet lépni, az meglepett, hogy teljes körű invázió alá veszik Ukrajnát. Emlékszem csütörtök reggel felkeltem, belenéztem a Facebook hírfolyamában, egy Tibi atya posztban láttam, hogy azt írja, hogy túléltél egy világjárványt, erre kitör a harmadik világháború. Mondom mi van, harmadik világháború? Egyből néztem a híroldalakat, és láttam mindenhol szalagcímként, hogy Ukrajna hadban áll, Oroszország támadást indított.


Bár számítottam rá, azért sokkolt a dolog. Katonakorú férfiként főleg, mi van, ha a ruszkik benyomják az All In-t, és egész Európát megtámadják, akkor mehetek én is golyófogónak. Azon a napon állandóan a híreket követtem, emlékszem a munka se úgy ment, a kollégák is idegesek voltak. Jöttek az ellentmondásos hírek, hogy az oroszok már Kijevben vannak, de aztán mégsincsenek még ott, hogy az oroszok elfoglalták az Antonov repteret, aztán mégsem, vagy hogy Zelenszkijt kinyírták, aztán mégsem. Akkor azt hittem, hogy Ukrajna elesik 3 napon belül, és jövünk mi, de ahogy eltelt az első 3 nap, látszódott, hogy a helyén maradt az ukrán kormány, megszervezték az ellenállást, és a nép is nekimegy a bevonuló oroszoknak.


Hasonló izgalmat már csak a 2 hete lévő Wagner felkelésnél éreztem azóta, ma már sajnos a mindennapjaink részévé vált az ukrajnai háború, és már nem üti át az ingerküszöböt.

2023. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%
Magán az orosz támadáson nem lepődtem meg, azon viszont igen hogy nem omlott össze azonnal az ukrán hadsereg és a társadalom. Az oroszok is meglepődtek hogy az ukránok visszalőnek.
2023. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%
Én emlékszem rá, amikor olvastam, és gondoltam na b+. Gondoltam én is rá, amikor olvastam, hogy mint kés a vajon mennek át Ukrajnán, na mondom ezek nem állnak meg, jönni fognak tovább, benyaltam én is a profi orosz hadseregről szóló meséket. Ma már azt látom, ha ki lehetett valakivel tolni, akkor magukkal toltak ki a legjobban az oroszok, a Black Rock meg röhög a markába.
2023. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

Én már akkor hetek óta éreztem, hogy putler támadni fog. Sunyi egy dög. Még a hosszú asztal végén hitegette Macront és Scholzot, de én már akkor láttam, hogy hazudik.

Amikor ez hatalomra került, már sejtettem, jó vége ennek nem lesz.

2023. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Fú hàt ez elég gáz lesz, de nekem kb olyan volt, mintha minket támadtak volna meg, azon gondolkoztam, hova lehetne elbújni vagy gyorsan elköltözni, szóval ilyen pánik jött rám és kellett pár hónap, míg lenyugodtam.
2023. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!