Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ukrán ellentámadás kudarcot...

Az ukrán ellentámadás kudarcot vallott?

Figyelt kérdés
eddig minden félhivatalos és hivatalos jelentés szerint igen.
2023. jún. 10. 14:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%
#28 a szovjet fake news hatására aminek valószínűleg fele sem igaz. Amúgy múlt héten az AMD részvények is beestek. Meg más is.
2023. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
35%

#31

Nem tudom mi fake news, de az ilyen képek eléggé negatív üzenetet hordoznak egy termékről. Nem egy, hanem halomban állnak a szétlőtt leók, és bredlik. Most hirtelenjében ezt találtam, de van egy nagyon brutál, ahol vagy tíz nyugati harcjármű van egykupacban szétgyalázva. [link]

Különben esett az IRIS-T gyártójának is az értéke miután eltrafálták a cuccost.

2023. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
91%

#32 most hirtelen ez 3 harcijármű, ráadásul ugyan az a kép amit már egy hete tol mindenhol a szovjet propaganda (szóval mégse lehett olyan sok ha mindig ugyanaz a kép kell). Itt felismerhető 2 bradley (ami egy csapatszállító lövészpáncélos, tehát könnyűpáncélos), és van ott egy leopardnak hirdetett, ismeretlen eredetű valami, mivel a tornya tökre nem leopard szerű, hanem valam keskenyebb, magasabb torony, kicsit olyan második világháború közeli design.

Ilyen egy leopard 2 torony

[link]


Értem, tehát az amd, intel asztali pc processzorgyártók tőzsdei értéke a leopard 2 kilövésének hírére esett, azelőtt mindig csak emelkedett 🤣

2023. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
8%

# 30


A baj az, hogy a Leopárd egy túlsztárolt, túlértékelt, és túlárazott harckocsi, még az Abrams-szel szemben is, teljesen indokolatlanul, ami kontraproduktívvá is válhat.

2023. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
56%

"A baj az, hogy a Leopárd egy túlsztárolt, túlértékelt, és túlárazott harckocsi, még az Abrams-szel szemben is, teljesen indokolatlanul, ami kontraproduktívvá is válhat."


Én nem tudom hogy sikerült levonni ezt a következtetést 3 drónokkal meg aknákkal megsemmisített harckocsi után.

2023. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
8%

A háború előtt nem egy helyen olvastam, hogy der Beste der Welt, és az volt az érvelés mellette, hogy mennyien megvették, és nem tévedhettek.


A Leopárdnak van egy apró szépséghibája is drónok ellen:


A töltőkezelőnek egyetlen MG3-as géppuskája van, ami csak a földszinten levő célok veretésére alkalmas.


Ezzel szemben az Abrams-nél a Pk-nak direkt magasított állványon van az M2 Heavy Browning, amit a 4. emeleten levő RPG-sek ellen szánták, és a töltőkezelőnek meg földszintre irányított 762-es géppuskája.


Az Abrams a Pk géppuskájával jó eséllyel le tudja kapni a Lancet-et és a társai, addig a Leó 2-esnél hiányzik ez a feature.



A másik, milyen dolog, hogy a Leopárd 2-es aknaforgató ekéje leszakad, ha aknával találkozik ? Mi ellen méretezték azt ? Mert szemmel láthatóan nem is modern aknák ellen.

2023. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
50%

"A töltőkezelőnek egyetlen MG3-as géppuskája van, ami csak a földszinten levő célok veretésére alkalmas."


Remélem te sem tudtad röhögés nélkül leírni, hogy van bármi értelme egy drón ellen a tankok tetején lévő, igazából már csak megszokásból telepített légvédelmi (nehéz)géppuskát emlegetni? Ugyan már, ennek a gyakorlatban mennyi értelme van egy drónnal szemben, amit a kezelőszemélyzet nem is észlel? De ha észlel is, akkor is mennyi ideje lenne használniuk? Ne már...


"A másik, milyen dolog, hogy a Leopárd 2-es aknaforgató ekéje leszakad, ha aknával találkozik ? Mi ellen méretezték azt ? Mert szemmel láthatóan nem is modern aknák ellen."


Nem tudom miről beszélsz. Hány ilyen videó van? Láttál EGYET és ebből levontad a végső következtetést?


Kettő dolog biztos: jelenleg az ukránoknak bármilyen tank jobb, mint a semmi. A másik pedig az, hogy a Leopard 2 legyen akármennyire is rossz tank szerinted, akkor is sokkal jobban járnak vele az ukik, mint a lelakott T-54-es meg T-72-es variánsokkal. Szerintem mindegyik orosz harckocsizó is odaadná a fél karját azért, hogy inkább egy Leopard 2-ben üljön...

2023. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Jeffrey Spender ***** válasza:

"Remélem te sem tudtad röhögés nélkül leírni, hogy van bármi értelme egy drón ellen a tankok tetején lévő, igazából már csak megszokásból telepített légvédelmi (nehéz)géppuskát emlegetni? Ugyan már, ennek a gyakorlatban mennyi értelme van egy drónnal szemben, amit a kezelőszemélyzet nem is észlel? De ha észlel is, akkor is mennyi ideje lenne használniuk? Ne már... "


A harckocsik tornyán levő géppuskát időtlen idők óta a gyalogság veretésére használták. Most, hogy van RCWS, meg sokféle fenyegetés is, most lesz végre légvédelmi géppuska.


Vannak, akik békeidős felhasználók, nem is tudják, mire való az egész, megmaradnak a régieknél, addig a Leclerc XLR-nél is a magasított állvány jelenik meg, és az AbramsX-nél meg 30 milis gépágyú meg a torony tetejére. Az utóbbi nem overkill ? Szerinted mire való, mégis ?



" De ha észlel is, akkor is mennyi ideje lenne használniuk? Ne már... "


Az aktív védelmi rendszer az miniatürizált radarral, automatizáltan működik. No a légvédelmi géppuskánál / gépágyúnál is ugyanezt csinálnák meg ...



" Nem tudom miről beszélsz. Hány ilyen videó van? Láttál EGYET és ebből levontad a végső következtetést? "


Három aknamentesítő Leopárd 2-es ment gallyra a hatból.


Ez mennyire jó szerinted ?


Ezzel szemben mind az alapmodellű Abrams, mind az M1150-es mennyi harcot látott valódi útszéli robbanóeszközök és aknák ellen ?


Az Abrams-et háborúra tervezték, addig a Leopárd az meg egy békeidős harckocsi.



" A másik pedig az, hogy a Leopard 2 legyen akármennyire is rossz tank szerinted, akkor is sokkal jobban járnak vele az ukik, mint a lelakott T-54-es meg T-72-es variánsokkal. Szerintem mindegyik orosz harckocsizó is odaadná a fél karját azért, hogy inkább egy Leopard 2-ben üljön... "



Oroszoknál valóban vannak T-54-esek is. Ugyanakkor a németek a papírpáncélos Leopárd 1-est is megtartják.


T-72 vs Leopárd 2-es témában mi alapján állapítod meg, hogy melyik a jobb ?

2023. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!