A pilóta hogyan látja, hogy talált-e a rakéta?
#2
AIM-120D – 160 km (100 mi)
AIM-260 – 200 km (125 mi)
PL-15 – 145 km (90 mi)
R-77M – 193 km (120 mi)
Ezeket az adatokat találtam BVR rakétákról a wikin, ezeket írják operational/ firing range- nek. Akkor ilyen távolságnál kicsi gondolom a találat valószínűsége, de mekkora távolság az pl a fent említett rakétáknál, ahol biztos/közel biztos a találat?
Az AIM-260 csak egy projekt, a rakétát még nem állították rendszerbe.
A PL-15 kínai és az R-77M közölt adatok csak ködös és bizonytalan feltételezések, vagy egyenest az adott elhárítás dezinformációs részlegétől érkeztek. Szemből úgy 10-50 km az ideális indítási távolság az AMRAAM jellegű rakétáknál.
#5 ez a maximális elméleti hatótávolság (ha van egyáltalán ennyi ld. a #6-os hozzászólását) ideális esetben, azaz az indító gép magassági fölényben van, a célpont nem végez kitérő manővereket és repül tovább szembe egyenesen (nem fordul meg).
További árnyaló tényező hogy a célpont "tisztán" repül, nagy a radarkeresztmetszete és a rávezetés során végig nyomon lehet követni (pl. nem bukik le földközelbe). A pálya első szakaszán a rávezetéshez még így is aktív bevilágítás kell ekkora távolságnál. Mivel a rakéta - repülőgépnél - jóval kisebb kisebb teljesítményű radarja még nem tudja a céltárgyat befogni nagy távolságnál (s sokkal szűkebb is a pásztaszöge, így a pálya első szakaszában nem is látja még a céltárgyat).
"Viszont ennél 10-50 km-es távolságnál mekkora a találati valószínűség?"
Az az ellenfél rádióelektronikai fölényétől (eredményes zavarás) is függ. Átlagos esetben viszont 0,5-0,7 körüli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!