Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Dél-Koreai rakéták ?

Dél-Koreai rakéták ?

Figyelt kérdés
Dél-Korea le van maradva a rakéták terén ? Olvastam egy cikket miszerint Dél-Korea le van maradva a rakéta technológiával mind Észak-Korea mind Kínával szemben. Ez igaz a hajók elleni , cirkáló stb tehát minden fajta féle rakétára. Ez igaz lenne ?

2023. máj. 4. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Részben igaz. Nagy hatótávolságú ballisztikus rakétákat nem fejleszt. Mert minek - nem akar egyetlen másik országot sem atombombákkal fenyegetni. Ettől a DK-i hadiipar nagyságrendekkel fejlettebb mint az ÉK (ld. K2 harckocsi). Mondjuk ugyebár az ipara, elektrotechnika is (ld. Samsung, KIA - de Észak-Koreai elektronikai eszközről, autóról hallottál már?). Arra támaszkodva meg nem túl nehéz.
2023. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy sor területen DK a jobb. Más területeken pedig (főleg csapásmérő eszközök) a KNDK. Utóbbi az elektronikai téren DK-val enyhén szólva lépést tartó Kínától is bármikor kaphat segítséget a szinten tartáshoz...Vagy ha úgy alakul, egy másik cél eléréséhez. Például elképzelhetőnek tartom, hogy a MiG-29-esek már nem az eredeti radarral és fegyverzettel repülnek. Kína már sokkal modernebb légiharcrakétákat állít elő-exportra is.
2023. máj. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Irán által használt régi amerikai típusokon is feltűntek a modern kínai rakéták.
2023. máj. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Dél-Korea nem fejleszt ballisztikus rakétát, ugyanis a doktrinájának nem része a távoli csapásmérés, pláne nem tömegpusztító fegyverekkel.
2023. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy 500-1500 km hatótávolságú, jól működő ballisztikus rakétát már nem olyan egyszerű megtervezni, vagy legyártani. Nehezebb, mint egy teherautót. A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (KNDK) önerőből oldotta meg, mind a rakétái, mind első atomtöltetei kifejlesztését, hiszen kezdetben mind a SZU, mind Kína nem kívánatos kockázati tényezőként (világháborút robbanthat ki az esetleges bevetésük) tekintettek az ország ilyen törekvéseire.
2023. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azóta Kína és Oroszország rájött, hogy a KNDK hasznos partner az oldalukon (amerikai és japán erőket köt le) és az utóbbi évtizedekben általában segítőkészebb, pártolóbb a hozzáállás.
2023. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!