Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok miért nem vágták...

Az oroszok miért nem vágták el Ukrajna nyugati határát a NATO-tól a háború elején?

Figyelt kérdés

Ahogy én látom ez a háború arról szól, hogy melyik oldal fogy ki hamarabb eszközökből, lőszerből, emberekből. Utóbbiból valószínűleg egyik se fog, mert mindkét országnak bőven van még több millió bevethető emberanyaga. Tehát a háború most kb arra megy ki, hogy Ukrajna fog-e kifogyni a NATO támogatásokból vagy Oroszország gazdasága nem bírja fent tartani az új fegyverek gyártását. Egyelőre az látszik, hogy egyik se fog megtörténni, a NATO növeli a támogatások mértékét, az oroszok pedig a hadi ipart növelik. Emiatt - Bahmut környéket leszámítva - beállt a front és teljesen fölöslegesen halnak meg ezrével mindkét oldalon, mert nem úgy tűnik, hogy bármelyik fél kifogyna az utánpótlásokból.


Viszont szerintem az oroszoknak a háború elején lett volna esélye megritkítani a fegyverszállítmányokat Lengyelország felől, ahonnan a legtöbbet kapja Ukrajna. Ma már öngyilkosság lenne mindkét fél részéről berepülni az ellenséges területre a légvédelmi fegyverek miatt. De a háború elején Ukrajna még ilyeneket nem kapott, és úgy rémlik nekem, hogy az orosz gépek könnyen berepültek az országba és nem lőtték ki őket sorban.


Mikor az oroszok látták, hogy kormányváltást nem bírnak elérni és a nyugat is elkezdett fegyvereket szállítani, akkor nem tudták volna vadaszgepekkel, rakétákkal a lengyel, szlovák - ukrán határon bármilyen szállítmányt vagy nagyobb utakat, vasutvonalakat elpusztítani? Így Ukrajna elvesztette volna a fegyverszállítmányok jelentős részét és nem húzta volna ki idáig, és se az oroszok se az ukránok nem halnának folyamatosan.


Amik akadályozhatták ezt szerintem:

1) csak én gondolom a fotelből azt hogy ez egy megvalósítható terv lett volna, de a valóságban még az ellenség légvédelme nélkül is nagyon nehéz 500 km mélyen folyamatosan berepülni egy ország területére, és ez olyan mennyiségű vadaszgeppel, rakétával, üzemanyaggal járt volna, ami kivitelezhetetlen.

2) a háború elején mégha nem is kaptak a nyugattól légvédelmi rendszereket, már a meglévők elég lett volna Ukrajnának hogy leszedje ezeket a gépeket, rakétákat.

3) az oroszok a háború elején nem gondolták hogy ilyen mértékben fogják kapni a támogatás az ukránok, és mire észre vették, addigra olyan légvédelmi rendszereket kaptak, hogy már nem tudták ezt megvalósítani.


Kiváncsi lennék egy háborús stratégiához jobban értő emberek véleményére, és nem szeretnék politikai vitát a kérdésből.



2023. ápr. 24. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem tudják. Egy vasúti sín könnyen és gyorsan javítható.
2023. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenek a haboruk.


Hosszu ideig tartanak, nagy resze felesleges halalos aldozatok - ezeknek megint nagy resze azt hiszi hosies halalt hal aztan kozben meg ralep egy landmine-ra es felrobban.


Es lehet ugy, hogy az elejen kedved sem volt hozza, de rad kenyszeritik mert az Ortyin azt mondta.


Talan az lenne a legjobb ha vegre totalisan beindulna a haboru, Oroszo. ralone Finnorszagra, Lengyelorszagra, es tobbi NATO orszagra.


Mert igy hogy csak idohuzasert halnak meg ezrek, sok ertelme nincs.


Viszont ha ugy nezzuk akkor Oroszo. lakossaga messze felulmulja Ukrajnaet, szoval Orosz.o fog nyerni a vegen ha minden Orosz katonara jut egy Ukran katona.


A lassu haboruzas igazabol Puttyerino gyerek erdeke, es abbol nyertesen fog kijonni, mert a gazdasaga nem fog erdemileg tonkremenni. Az mar mas kerdes hogy ott is meddig turik az emberek a nyomort, ahogy itthon is, es abbol itelve ezt szerintem a vegtelenig tudja huzni Puttyerino gyerek, ahogy Orban is.

2023. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az egyes ir írja, erre az orosz légierő nem nagyon volt képes.


Az nem úgy működik, hogy bereptetsz 200 Szu-25 Frogfootot, szépen lebombázod a nyugat-ukrajnai vasútvonalakat és főutakat, aztán innentől Ukrajna nem tud hadianyagot szállítani. Ezeket napok kérdése megjavítani. Folyamatos légi dominanciára van szükség, hogy az infrastruktúrát tartósan megbénítsd, nem elég az, hogy ellősz pár rakétát, ledobsz pár bombát, aztán jól hátradőlsz.


Már ott bukik a dolog, hogy a közúthálózat és a vasútvonalak lebombázása azért viszonylag magas precíziót igényel, az oroszoknak meg precíziós fegyverekből azért annyira nincs sok, és a háború elején is láthattuk, hogy még ezekkel is kénytelenek szaturációs módon bombázni. Példának okáért ha egy nyugati hadsereg ki akar iktatni egy repteret pár napra, akkor küldenek egy-egy rakétát a kifutópályákra, egyet meg az irányítótoronyra, mindegyik célt talál, volt-nincs reptér. Ezzel szemben a háború elején elég egyértelműen még az oroszok sem bíztak a saját rakétáik pontosságában, mert egy kifutópályára 5-6 rakétát küldtek, amelyből jobb esetben egy betalált, az irányítótornyot meg célba sem vették, mert az túl kicsi...


Így maradt az az opció, hogy alacsony magasságból, kb. 1000-2000 lábról dobálóztak butabombákkal, csak ugye itt meg hiába nagyon jó a pilóta, hiába tud nagyon szépen és pontosan bombázni, ilyen magasságban a csapatlégvédelem illetve a MANPADS-el felszerelt gyalogosok számára is tökéletes célpont egy szubszónikus sebességgel repülő lomha Frogfoot, aminek több száz vagy akár ezer kilométert kellene repülnie Ukrajnán keresztül, és itt helyesen írod, ez gyakorlatilag lehetetlen feladat addig, amíg az ukrán légvédelem létezik.

2023. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Még annyival kiegészíteném a fenti hozzászólókat, hogy Ukrajnának van Európa egyik legkiterjedtebb vasúti hálózata. Persze elég gyér állapotban van nagyrésze, de a vasúti vonalak mennyisége így is óriási. Ehhez tegyük hozzá, hogy kb. egy 500 kilométeres határvonalról beszélünk, ami nem csak vasúttal, van összekötve.
2023. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EgyGabor ***** válasza:
100%

Ilyen képességük nincs az oroszoknak. Az, hogy miért nem egy ponton (Belorusz nyugati részén délre) támadtak arra több ötletem van.


1) Tényleg elhitték, hogy egyszerű lesz. És akkor az rossz stratégia lett volna.

2) Nem tudtak elég csapatot a másik országba mozgatni ami ehhez kellett volna. Hiszen ez esetben két frontos támadásnak tették volna ki sok száz km hosszan a támadó sereget. Ehhez szerintem többször annyi ember és anyag kellett volna mint amennyit az indulásnál felvonultattak (összesen).

2023. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érthetően megfogalmaztátok!


#5 Amit még hozzátennék, hogy miért nem Fehéroroszország délnyugati részéből támadtak az az, hogy a határ azon része rendkívül mocsaras, lápos, sok tavacskából áll, tehát feltételezem a néhány összekötő úton kívül nem tudtak volna támadni, hiszen beszorultak volna a mocsárba. Azon a pár lefektetett úton pedig könnyű célpontok lettek volna az ukránoknak.

2023. ápr. 24. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!