Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Finnország és Svédország...

Finnország és Svédország népszavazással döntött a NATO tagságról, vagy csak simán a politikusaik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Egyik országban se volt erről népszavazás. (de a benyújtás pillanatában, komoly támogatottsága volt az oroszok ukrajnai agressziója miatt, szóval ha akkor kell szavazni valószínűleg simán megszavazzák)


Ugyanakkor érdekes, hogy miért lett hirtelen nekik ennyire sürgős a NATO csatlakozás, mert ha tényleg az oroszoktól féltek akkor 2014 után is legalább ennyire aktuális lett volna. Meg annak is volt valami indoka, hogy eddig nem lépték meg, azzal vajon mi lett?

2023. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 konteós ***** válasza:
17%
mintademokráciában nincs népszavazás :D
2023. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: Olyanra gondolok, mint Magyarországon lezajlott NATO-népszavazás 1997-ben.


A szükségessége az külön kérdés. A finneknek nyilván van egy történelmi, békében is jelen lévő feszültsége az oroszokkal. Emellett közös határ, stb.


Szerintem a lépés oka maga az, hogy Oroszország nem a Közel-Keleten, nem a Kaukázusban, hanem egy lépéssel az EU felé intézett katonai támadást.


A realitásokat nézve viszont semmi félnivalójuk sincs, nemhogy a Balti-tenger térségi országoknak, de még egy részben orosz katonai jelenléttel bíró Moldáviának sem, hiszen az orosz csapatok meg sem tudták közelíteni a térséget délen.

2023. ápr. 5. 14:51
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

#1

Miért lett volna 2014-ben ez aktuális? Akkor (papíron) nem az orosz katonák foglalták el krímet. Most pedig egész ukrajnát elszerette volna foglalni oroszország 200ezer(!!) katonával majd erre jötteg putyinnak a jogos/nem jogos fenyegetőzései. Szerinted tényleg ugyan az a szitu, mint 2014-ben? Meg ha a politikusok úgy is döntöttek volna 2014-ben, hogy oké, lépjünk a nato-ba, akkor azt a lakosok nem nézték volna jó szemmel, mert (papíron) nem orosz katonák foglaltak vissza egy olyan területet, ahol ténylegesen rengeteg orosz lakik.

2023. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
2014-ben az USA még nem tervezett támadást Oroszország ellen. Most igen.
2023. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Finnországba a héten nyertek a libsik, minden párt = minden polgár be akart lépni a natoba, amúgy meg hagyományosan orosz ellenesek mert nem felejtették el a téli háborút amikor az oroszok a csecsemőiket falhoz verték.


Ugye mi meg 56 után benyalunk nekik és vétózzuk a vele szemben álló katonai védelmi szervezet működését.

2023. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Azért nem minden ilyen fekete-fehér. A mi csecsemőinket szerbek, románok, csehszlovákok is verték falhoz. 56-ban szovjet címszó alatt az ukrán nemzetiség is bőven képviselte magát a vérbefojtó beavatkozó csapatokban. Ezek mind tragédiák, de az "időutazás" sajnos nem célszerű, ha a jelent próbáljuk nézni.


Az, hogy X párt nyer egy választást, aki mondjuk nyíltan NATO-csatlakozás párti nem kellene, hogy azt jelentse, hogy fel is van hatalmazva rá.


Ez nyilván már függ 1-1 ország alkotmányától, de adott esetben gondolkodhat úgy egy választó, hogy az X párt programjával értek egyet, de én nem szavaznék a NATO-csatlakozásra. Nem elragadott gondolat.


Egyéb iránt én is úgy gondolom, hogy Finnország és Svédország esetén is 65% felett lenne a csatlakozásra szavazók száma. Csak érdekelt, hogy amíg anno ezt nálunk a nép döntötte el, most más országnál mi az oka, hogy nem így történik.

2023. ápr. 5. 15:47
 8/12 kürasszír ***** válasza:
57%

Mindkét országban elsöprő többséggel szavazta meg a parlament a NATO-csatlakozást.


FINNORSZÁG:

Igen: 184 képviselő

Nem: 7 képviselő

Tartózkodott: 1 képviselő

(a finn parlament 200 fős)

[link]



SVÉDORSZÁG:

Igen: 269 képviselő

Nem: 37 képviselő

Nem szavazott: 43 képviselő

[link]

2023. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Hiába mentitek a mundért, ne szépítsük már a fostengert, nem mertek a ds csicska politikusaik népszavazást kiírni. Vagyis az egyik helyen volt valami közvélemény kutatás, amiben felhívtak pár agymosott libsit hogy ugye be kell lépni? A pofám leszakad, egy célzott közvélemény kutatásra hivatkozni, a nagy mintademokráciákban! Emlékeztetőül, nálunk is volt közvélemény kutatás a választások előtt két nappal, makizajt 2/3-ra hozták. Ettől függetlenül én ürülök hogy beléptek, legalább ha kitör a III.vh együtt megyünk a pokolra, hülyén is éreztem volna magam hogyha az északi aberrált államok megússzák atom nélkül.
2023. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8: ez szinte semennyire nem kapcsolódik a kérdéshez.
2023. ápr. 6. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!