Üdvözlet Finnek! Mit gondoltok a csatlakozásukról?
A NATO erősebb és megállíthatatlanabb lett, mint valaha. Az oroszoknak ez nem tetszik, egyértelmű, de vajon eszkalálja a háborút a csatlakozásuk vagy inkább békét teremt a térségben? Mi várható hosszú távon?
Vajon Oroszország Dél-Korea útjára fog lépni, tehát bezárkózik a világ előtt és folyamatosan atomfenyegetéssel provokálja majd a Nyugatot? Hiszen ha a svédek is NATO tagok lesznek (hamarosan), akkor gyakorlatilag nem lesznek már barátaik, hogy értelme legyen külpolitikát folytatniuk. Oké, talán egyedül a kínaiak és É-Korea, akik kacsintgatnak az oroszok felé, de kétlem, hogy kína barátkozna az oroszokkal, ha cserébe Nyugat belengeti a kereskedelmi tevékenységük bojkottálását.
Ezek mind elmaradott országok, mégis hogyan várható, hogy felvegyék a kesztyűt egy Amerika-Ny-Európai szövetséggel? Ráadásul ezeknek a BRICS tagoknak érdekeltségük sincsen Európában, Amerikában, így kizárt, hogy Oroszokkal karöltve katonai hadműveletbe kezdjenek ezekben a térségekben. Nekik jó, mert az oroszok kereskednek velük, de ennyi.
Különben az kifejezetten vicces, hogy az Oroszok már fenyegetőznek, hogy a Finnek a szomszédukban vannak (így a NATO is) és ennélfogva zavarja őket "Amerika" közelsége, miközben a BRICS tagok által ők is ott vannak az Amerikai határon Mexikó miatt, Amerika mégsem fenyeget.
# 10
A BRICS tag Barzília annyira közel került Oroszországhoz, hogy nemrég írt alá nagy összegű fegyvervásárlási, továbbá katonai együttműködési egyezményt az Egyesült Államokkal.
India pedig bejelentette, hogy érdeklődik az amerikai F/A-18E/F Super Hornet vadászrepülőgépeket vásárlása iránt.
A BRICS egy igen laza szövetség.
Olyannyira laza, hogy két tagállama, India és Kína kifejezetten ellenséges viszonyban van egymással.
India és Kína határvitában állnak a Himalája térségében, az elmúlt évek indiai-kínai határvillongásaiban több száz indiai és kínai katona vesztette életét. Kína 1963 óta jelentős indiai területeket tart katonai megszállás alatt.
# 12
Sem az orosz rubel, sem a kínai jüan mögött nincs valódi aranyfedezet.
Valódi aranyfedezetű pénz már régen nem létezik, az utolsó az amerikai dollár volt, 1971-ig.
A valódi aranyfedezet azt jelentette, hogy a papírpénzt szabadon és kötelezően aranyra váltotta a kibocsátó jegybank.
Sem az orosz rubelt, sem a kínai jüant nem váltja át aranyra az orosz, illetve a kínai jegybank, így valódi aranyfedezetük sincs.
"Olyannyira laza, hogy két tagállama, India és Kína kifejezetten ellenséges viszonyban van egymással."
Ilyen van a NATO ban is (Törökország és Görögország esetében)
Viszont a BRICS nem egy katonai szövetség (nem egy új Varsói szerződés) hanem csak egy gazdasági társulás. Sőt semmi sem tiltja hogy akár egy NATO tag is csatlakozzon ebbe például Törökország is tagjelölt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!