Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A jugoszláv háború alatt...

A jugoszláv háború alatt miért lett volna érdeke a szerbeknek berángtni Magyarországot a konfliktusba? Miért akartak plusz egy ellenséget?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 23:31
1 2
 1/14 konteós ***** válasza:
75%
nem tudni kik akarták valójában, de az USA egyértelműen szerette volna hogy "beszálljunk a buliba"
2023. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Az usa. Egyébként lehet kellett volna, akkor még itt volt a rengeteg szovjet fegyver, vissza kaptuk volna délvidéket. De nem, nekünk mindent elkell szúrni....
2023. márc. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 DK-s ***** válasza:
19%

#2-nek:


"vissza kaptuk volna"


Soha sem volt a miénk!

2023. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

3-as.


nézz meg egy 1940-es térkepet. délvidék magyarországé.

nézz meg egy 1500-as térképet. délvidék magyarországé

nézz megy egy 1000-es térképet. délvidék magyarországé.

még 900-ban is mi birtokoltuk a területet.


szóval ajánlok egy kis történelem ismétlést

2023. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt érdeke. Barcs bombázása egy érdekes kérdés. Az egyik magyarázat szerint téves navigáció okozta. Ez elég valószínűtlen, mert a háborús oldalon elsötétítés volt, nálunk meg nem. Az is lehet hogy "óvatos bosszú" - az óvatos jelző onnan ered, hogy nem a belvárost bombázták, hogy ne legyen sok áldozat. A bosszú meg onnan, hogy egy magyar területre átforduló szerb repülőt a földről lelőttek. (rendszeres volt, hogy a jugoszláv repülők magyar területen fordultak, állítólag volt hogy magyar légtérből lőtték a horvátokat) Egy ilyen esetben lelőttek egy gépet, úgy, hogy a roncs már jugoszláv területre zuhant, de a légvédelmi rakéta (?) indításakor még magyar területen volt. Forrásom csak a hangot hallotta, meg a találatot látta, de hogy melyik oldalról lőttek, azt nem. A jugók/szerbek vélhették úgy, hogy mi lőttük le a repülőjüket, ugyanakkor jegyzékben mégsem mertek tiltakozni, mert azzal elismerték volna a határsértést. Talán valamelyik alacsonyabb szintű parancsnok döntése volt, hogy demonstrálják az erejüket. Nem valószínű, hogy Belgrádban tudtak róla, mert a delegációjuk éppen akkor jött Budapestre, számonkérni rajtunk a horvát fegyverszállításunkat.
2023. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Barcs súlyos mulasztás volt a magyar honvédelmi vezetés részéről. Jó, hogy nem követelt emberáldozatot.
2023. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 DK-s ***** válasza:
6%

#4-nek:


Veled ellentétben én tanultam történelmet, és szintén veled ellentétben én ne szoktam meggondolatlan kijelentésekkel nevetségessé tennem magam!


Csak üsd be a google-be: Magyar-Horvát királyság.


"Könyves Kálmánt 1102-ben koronázták Horvátország első magyar királyává, ezután 816 évig állt fenn a két ország szövetsége."


Horvátország MINDIG Horvátország volt, sosem volt Magyarország része.

2023. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

#11:40

Keress már egy térképet pls ne csak ugass xddd

2023. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Az ideológiai és történelmi okok mellett a Jugoszlávia felszámolása során az etnikai nyomás és a politikai instabilitás miatti feszültségek jelentős szerepet játszottak. Az előző Jugoszláviában élő országok nem tudtak megegyezni az új államrendszer kialakításáról, és a szerb vezetés dominanciája miatt a nem szerb kisebbségek (például albánok, horvátok, bosnyákok stb.) éreztek nyomást és jogfosztottságot.


A szerbek először is azért akarták berántani Magyarországot a konfliktusba, mert a magyar kormány a szerb oldalra állt a konfliktusban. Emellett a magyar–szerb határ mentén élő magyarok, akik 1992-ben elváltak Jugoszláviától, szintén elősegítették az erős magyar-szerb együttműködést a két ország határain.


A másik ok azonban az lehetett, hogy Szerbia úgy érezte, hogy a nyugati országok a konfliktusban Koszovó miatt állnak ki az albán oldal mellett, és ez ellen a szerb kormány szerette volna felmutatni, hogy van valaki, aki az oldalukon áll. Ezen kívül, ha Magyarország beavatkozott volna a konfliktusba, talán segítséget nyújtottak volna a szerbeknek a nem szerb kisebbségek fölötti ellenőrzésük megtartásában.

2023. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 DK-s ***** válasza:
0%

#8-nak:


A szüleid tudják, hogy iskola helyett a gépet nyomkodod?

2023. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!