Igaz lehet az elmélet, hogy a Nyugat ráunhat a háborúra, nem is akarják bármi áron legyőzni Oroszországot, nem fogják mindenben, mindvégig támogatni Ukrajnát, így a kijevi vezetés rákényszerülhet majd a tűzszünetre, béketárgyalások megkezdésére?
Ez nem csak ráunás kérdése. Elég macerás volt eddig is életben tartani Ukrajnát. Ukrajna létezésének a költségét (39%-át) a nyugat finanszírozza (nem fegyvereket, hanem az államot). Ennek egy jelentős része az a hitel volt, amit vétóztunk, majd mégis felvettünk nekik. És ezen felül van a fegyver és az erre költhető pénz, ami Oroszország éves költségvetése körül járhat.
Ilyen mértékű segítséget nem igazán lehet tartani hosszú ideig. Azt mondják Oroszország évekig bírja, de életben tartani Európa legnagyobb államát igen költséges lenne még évekig.
# 2 # 3
NOMINÁLIS BRUTTÓ HAZAI TERMÉK 2022-BeN:
USA: 25 000 milliárd dollár
Európai Unió: 17 000 milliárd dollár
Nagy-Britannia: 3776 milliárd dollár
Oroszország: 2133 milliárd dollár
Kinek fogy el hamarább a pénze?
Oroszország éves katonai költségvetése kevesebb, mint a 10 %-a az USA katonai költségvetésének.
#2, 6
Szerintem inkább csak szándék, ráunás kérdése. Az ukrajnai háború csak évi 100 milliárd dollárba kerülhet a NATO-nak, ami ugyan jelentős összeg, sokak szerint talán másra kellene költeni, de ez csak a NATO GDP-jének 0,25%-a. Közel sem akkora teher, ami ne lenne hosszú ideig fenntartható. És ha megfelelő támogatást kapnak, a nyugati fegyvergyárak is felpörgethetik a haditermelést a következő években, el tudnák látni Ukrajnát.
A háború terhei mellett szerintem a másik ok inkább az eszkalációtól való félelem lehet. Sokáig tankokat és nagy hatótávolságú rakétákat sem küldtek Ukrajnának. Egyes politikai vezetők, biztonságpolitikai szakértők, katonai tanácsadók még talán most is tartanak attól, hogy ha Oroszországot nagyon sarokba szorítják, akár nukleáris fegyvereket is bevethet, ami még a NATO számára sem kívánatos forgatókönyv, lehetőleg jó lenne elkerülni.
#7
Igen, ha Oroszországnak is évi 100 milliárd dollárba kerül a háború, az ott már a GDP 5%-a, ami már nagyon érződik. Ráadásul a szankciók miatt csökken az ország gazdasági termelése, GDP, szűkülnek a bevételi források.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!