Kina simán legyőzné az Amerikai hadsereget ha összecsapnának mert erősebb a hadserege ?
Létszámfölény. A technika pedig nem számottevően gyengébb, mint az amcsiké.
A szovjetek is gyengébbek voltak katonailag, mint a németek, mégis a létszámfölény megtette hatását. Veszíthettek a szovjetek csatánként kétszer annyit is, mint a németek, akkor is előnyben maradtak.
A kínai hadsereg nem háborúzott mostanában. Mióta vietnamban és koreában elverték az amcsikat nem harcoltak egyenrangú ellenfél ellen. Csak sokkal elmaradottabb népek ellen mertek háborút indítani.
Szóval nyitott kérdés hogy mi történne.
Ugyan az a helyzet, mint az oroszoknál. Az USA nagyon rövid időn belül átveszi a légifölényt a hadszintéren. Erre válaszul indulnak az atomok.
Tudjátok Kínának hány 5. generációs gépe van? 2. Az USA-nak csak raptorból van most kb.180db
Attól függ, hogy hol, és miféle célból.
Ha az USA nyílt elfoglalása és megszállása lenne a cél, az teljesen esélytelen. Kína egy partraszálló erőt nem tudna eljuttatni az USA nyugati partjára, nemhogy egy több milliós megszálló erőt. Az USA haditengerészete Kína partjaitól pár tíz, maximum pár száz kilométerre teljesen felszámolná a kínai haditengerészetet napok vagy hetek alatt.
Fordítva viszont, ha az USA próbálná megszállni Kínát, az megint gyakorlatilag esélytelen, Kína kishíján egy kontinensnyi ország, a világ második legnagyobb lakosságával India után. A megszállásához egy több tízmilliós haderőt kellene az USA-nak összeverbuválnia és ellátnia a világ másik végén, amely egy nagyon nehéz feladat. Japánnak a szomszédból egy sokkal gyengébb, és elképesztően megosztott Kínát sem sikerült legyőznie majd egy évtized alatt, kétlem, hogy ez az USA-nak sikerülhetne.
1-es: a szovjetek maximum a 1941-42-ben voltak gyengébbek, mint a németek, Sztálingrád, és főleg Kurszk után már mind létszámfölényben, mindpedig haditechnikai szempontból (pl. gépesítés, logisztika, hadműveleti doktrína) messze lekörözték a németeket. A németek addig voltak előnyben, amíg náluk volt a létszámfölény, amint ezt elvesztették, a hadseregük siralmas lemaradása gépesítés és logisztika terén gyakorlatilag garantálta, hogy előbb-utóbb a szovjetek nyerni fognak.
4-es: Kína jelenleg kb. 200 darab Chengdu J-20-ast tart hadrendben, picit elavult információk alapján dolgozol.
Ettől függetlenül kétségtelen, hogy az amerikai légierő előnye behozhatatlan, főleg, ha a haditengerészet légierejét is hozzáadjuk, úgy már összesen kb. 700 darab 5. generációs vadászgépe van az USA-nak, illetve további kb. 1500 4. generációs vadászgépe.
"a szovjetek maximum a 1941-42-ben voltak gyengébbek, mint a németek, Sztálingrád, és főleg Kurszk után már mind létszámfölényben, mindpedig haditechnikai szempontból (pl. gépesítés, logisztika, hadműveleti doktrína) messze lekörözték a németeket. A németek addig voltak előnyben, amíg náluk volt a létszámfölény, amint ezt elvesztették, a hadseregük siralmas lemaradása gépesítés és logisztika terén gyakorlatilag garantálta, hogy előbb-utóbb a szovjetek nyerni fognak"
Azért az túlzás, hogy lepipálták a németeket mindenben. Az igaz, hogy gépesítettség terén jobbak voltak, valamint a logisztikában is nagyon feljöttek, de hadműveleti szinten jóindulattal is csak egálban voltak a németekkel. Harcászati szinten pedig a németek a háború végéig jobbak voltak. A Vörös Hadseregnek még 44-45 folyamán is volt, hogy kétszer-háromszor akkora veszteségeket kellett elkönyvelnie. Ott van tökéletes példaként a varsói páncéloscsata 44 augusztusának elején. Varsótól keletre a szovjetek megpróbáltak kitörni a visztulai hídfőből, de a németek egy védekező csatában bucira verték a szovjeteket. A Baltikumban vívott narvai és tannenbergi csaták is védelmi szempontból német taktikai győzelmet hoztak. Igazán nagy szovjet siker, ahol tényleg mindenben lepipálták a németeket az kettő ütközet volt. 44 nyarán a Bagratyion és 45 tavaszán Berlin.
# 7
Haditengerészetben messze nincs egy súlycsoportban Kína az Egyesült államokkal.
Példa:
Repülőgép-hordozók:
USA: 20 db
Szuper repülőgép-hordozó: 11 db (100 000 tonna)
Közzepes hordoó: 9 db (8 db 40 500 tonnás, 2 db 45 000 tonnás)
Kína: 2 db
Liaoning (60 000 tonna)
Shandong (60 000 tonna)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!