Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne, ha a NATO beleavatko...

Mi lenne, ha a NATO beleavatkozna nyíltan a háborúba (teleszórni az orosz nagyvárosokat atommal) és kiderítené (inkább megerősítené), hogy Putyinnak csak a szája nagy és kamu a Holt kéz-stratégia? Kína megkerülhetetlen tényező?

Figyelt kérdés
Én arra gyanakszom, hogy Oroszországnak órák alatt vége lenne, őszintén fájna, hogy ez a nép így végezné, de aki jártasabb az ilyen témában, mit mondana erről?

2023. márc. 8. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy új kor kezdete lenne azt hiszem, és újra mászhatnánk le a fáról.
2023. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Oroszországnak azért számos lehetősége van védekezni az atomrakéták ellen, a legnagyobb atomhatalom a világon. Néhány eszköz, amelyekkel Oroszország rendelkezik:


ABM (Anti-Ballistic Missile) rendszerek: Oroszország számos ABM rendszerrel rendelkezik, amelyek képesek az atomrakéták elleni védelemre. Ezek közé tartozik a Moszkva ABM rendszer, amely védelmet nyújt Moszkva városa számára, az A-135 ABM rendszer, amely védelmet nyújt az ország legfontosabb területei számára, és az S-400 Triumf, amely az egyik legkorszerűbb orosz rakétavédelmi rendszer.


Repülőgépek: Oroszország hadserege és légierője rendelkezik olyan repülőgépekkel, amelyek képesek az atomfegyverek elleni védelemre, például a MiG-31 Foxhound és a Su-35S Flanker.


Védelmi radarok: Oroszország rendelkezik olyan védelmi radarokkal, amelyek képesek az atomrakéták észlelésére és követésére, mint például a Voronezh-DM és a Daryal-U.


Védelmi műholdak: Oroszország rendelkezik olyan műholdakkal, amelyek képesek az atomfegyverek észlelésére és követésére.


Elektronikus hadviselés: Oroszország nagy hangsúlyt fektet az elektronikus hadviselésre is, amelynek célja az atomrakéták elleni védelem. Az orosz hadsereg rendelkezik olyan eszközökkel, amelyek képesek a rakéták navigációs rendszerének megbénítására vagy zavarására.


Ezen eszközök mellett Oroszország továbbra is fejleszti a rakétavédelmi technológiákat, és törekszik az összes lehetséges eszköz használatára annak érdekében, hogy hatékonyan védelmezze magát az atomfegyverekkel szemben.


Én úgy gondolom, hogy részben sikeresen tudnak védekezni, és figyelembe kell venni hogy az oroszok rakéta gyártás területen magasan a legtöbb Ország előtt áll.

Ott van az Avangard hiperszonikus rakéta ami Oroszország legújabb fejlesztése, amelyet 2018-ban mutattak be. Ez a rakéta képes elérni a Mach 27-es sebességet, ami rendkívül magas sebességnek számít. Az Avangard képes az atmoszférán kívül manőverezni, és képes megkerülni a hagyományos rakétavédelmi rendszereket. Ezek tudatában egy rakétatámadás estén Európa vagy Amerika nagyobb bajban lenne mint Oroszország.

2023. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A NATO rakétákkal csaknem egyidőben a ruszkik is indítanák a nukleáris rakétákat.


Egy amerikai katonai szakértő szerint a jelenlegi elhárító rendszerek 60-70 %-ban tudnák elhárítani a ballisztikus rakétákat. A "maradék" 30-40 % bőven elég lenne a nukleáris télhez.

2023. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennének a ruszkik spájzában a nukleáris arzenál akkor már rég kiszélesedett volna a konfliktus. Viszont ott vannak...
2023. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!