Az Orosz-Ukrán háború Világháború/Atomháború nélkül már nem tud lezárulni? Van még esély bármiféle kompromisszumos megoldásra egyáltalán?
Egyetlen esély van. Ha elfogynak a besorosható ukrán katonák és a nyugat nem akar élőerővel beszállni a konfliktusba és az USA sem akar elsőként atomfegyvert alkalmazni.
Az USA katonai doktrinájában van egy "megelőző csapás" elmélet amikor feljogosítva érzik magukat arra hogy valós vagy vélt indokok alapján saját védelmükre elsőként alkalmazzanak atomfegyvert. Az USA irakban is talált indokot tehát a veszély valós.
Nem atombomba csak hamis indokkal indított támadás.
Ha nincs indok amivel megmagyaráznak egy támadást akkor gyártanak maguknak.
Kompromisszumos megoldás egészen biztosan nem lesz.
De ettől még nem szükségszerű, hogy kitörjön egy atomvilágháború.
Az teljesen nyilvánvaló, hogy az USA és Oroszország egymás területére nem fognak nukleáris fegyvereket lődözni, mert akkor mindkettőnek reszeltek.
(Hacsak az egyiknek nincs eszköze arra, hogy semlegesítse az ellenfél nukleáris arzenálját, de én nem tudok ilyenről.)
Tehát ha el is jut nukleáris eszkalációig a dolog, akkor az a kelet-európai országokat fogja érinteni.
Azt még el tudom képzelni, hogy ha az oroszok bevetnek egy nukleáris fegyvert Ukrajna ellen, akkor az USA beavatkozik konvencionális erővel, erre válaszul az oroszok megelőző csapásként lenukkolják a katonailag értékes infrastrukturát a kelet-európai NATO országokban, tehát Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária.
Reptereket, kikötőket, stb., ezzel gyakorlatilag ellehetetlenítik, hogy az USA tudja abba az irányba mozgatni az erőit.
Cserébe persze az USA is lenukkolja majd a belarusz infrastrukturát, a kalinyigrádi területet, a krími bázisokat, illetve megsemmisíti a fekete tengeren az orosz flottát.
Ezzel így gyakorlatilag az egész kelet-európai sávot demilitarizálják, és valószínűleg ez már alapja lehet egy tárgyalásnak, hiszen abban a sávban gyakorlatilag minden katonai infrastruktura és haderő megsemmisül, így létrejön egy semleges zóna a két ellenfél között.
Hacsak az oroszok nem robbantanak fel egy-egy nukleáris torpedot new york, los angeles, san fracisco mellett a tengerfenéken ezzel radioaktív szökőárral borítják el a városokat és jó pár száz évre megoldják az ingatlanpiaci problémákat a amerikai partok mentén.
Ha jól tudom ez az opció nem nagyon tetszik az amcsiknak.
#8
Ezzel az a baj, hogy akkor cserébe a jenkik is legyalulják a nukleáris fegyvereikkel az összes orosz nagyvárost és katonai bázist és gazdaságilag értékes célpontot, és akkor mindkettő nagyhatalom gyakorlatilag megszűnik nagyhatalom lenni.
Épp ezért teljesen értelmetlen ilyesmibe belemennie bármelyik félnek.
Ellenben, ahogy a 7-es hozzászólásomban leírtam, azon nem bukna egyik fél sem, ha a kelet-európai térségben játszanának le egy kicsit korlátozottabb nukleáris háborút.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!