A 2. világháború során reális veszély volt, hogy a keletről előretörő szovjet csapatok egész Németországot, Észak-Olaszországot és Dánia területeit is jól fel fogják "szabadítani"?
Ha nem lett volna partraszállás Franciaországban, akkor igen.
Nem ok nélkül akartak sokan. pl. Churchille a Balkánon frontot nyitni, elvégre akkor közép-Európa nagyja is nyugati megszállási övezetbe került volna. Sztálin Berlin elfoglalása után állítólag csak ennyit mondott: "Hatalmas eredmény, de I. Sándor cár Párizsig jutott!"
5! A 4-es félreértett, szerintem ő úgy értette, hogy te úgy értetted, hogy területek voltak, ahol volt népszavazás, hogy hová tartozzanak. (Egyébként volt ilyen a Saar-vidéken volt megint egy népszavazás 1955-ben, hogy akarnak a Németországhoz tartozni, de megint oda akartak)
Amire te gondolsz, azok amúgy országgyűlési választások voltak, abból amúgy nálunk három volt 1945-ben, 1947-ben, és 49-ben.
Egyik se volt tiszta, de a 45-ös még csak-csak, ott ugye a kisgazdák nyertek 57%-al, 1947-ben volt a "kékcédulás" választás, amit a kommunisták megpróbáltak elcsalni, de nem sikerült, és végül 1949-ben már csak egy formális választás volt, mert minden komolyabb pártot betagoztak a Népfrontba, az így alakult országgyűlés meg teljesen Rákosiék irányítása alatt állt.
#4 vagyok. Valóban úgy értettem, tartottak-e olyan népszavazást, mint pl. Sopron hova tartozásáról az I. VH. után.
#5! Amit Te írtál, az országgyűlési "választás" volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!