Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most, hogy az oroszok már 1...

Most, hogy az oroszok már 1 éve nem bírnak Ukrajnával, nem kéne végre visszavonulniuk?

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 00:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

#7 "Még csak most kezdenek belelendülni. Személyesen inkább attól félek, mikor unják meg a packázást és mikor csapnak oda kőkeményen, előszedve a nukleáris arzenált.

Minden nappal egyre közelebb vagyunk hozzá, hogy Kijevet porrá égessék."

Valójában most kezd csökkenni ennek szükségessége.

Ahogy halad az idő, kiderült, hogy az európai szankciók konkrétan nem hátrányokat, hanem előnyöket jelentenek ebben a küzdelemben az oroszoknak.

Nézd meg mi változott az elmúlt évben az évtizedek óta elfogadottnak, tényszerűnek vélt világrendben:

1. eddig az oroszok is dollár alapon kereskedtek - most már rubelt kérnek és kapnak a termékeikért. Ezzel a saját fizetőeszközük erősödik.

2. eddig az amerikai-európai pénzügyi rendszer volt ami uralta a gazdaságot, de a SWIFT rendszerből való kizárásuk nem tönkretette az orosz bankrendszert, hanem lehetőséget adott egy vagy több alternatív rendszer létrejöttének, a meglevőek megerősödésének.

3. az európaiak kiszállása az orosz nyersanyagok vásárlásából nem csökkentette sem a földgáz, sem a kőolaj, sem a többi nyersanyaguk eladásából származó bevételüket. Éppen ellenkezőleg, olyan alternatív módok épülnek most ki amikkel sokkal nagyobb piacokat tudnak majd elérni a termékeikkel - miközben kevesebb eladott termékért több pénzt kapnak a szankciók következtében megnőtt árak miatt.

4. miközben az európai vezetők körbe könyörögték a világot földgázért meg kőolajért és olyanoknak udvaroltak, akiket még egy évvel korábban pont úgy szankcionáltak mint most az oroszokat (pl. Venezuela), aközben az oroszok simán eladták a termékeiket indiaiaknak, törököknek, másoknak, akik csak átcímkézték a szállítmányokat és sokkal drágábban, sokkal nagyobb környezetszennyezést okozva átutaztatták a fél világon - és eladták Európának.

5. Mostanra beindult az oroszoknál is az LNG terminálok kiépítése és így már nem lesznek a csővezetéki szállításokhoz és a hosszútávú szerződésekhez kötve, szabadon adhatják el bárhová a földgázukat.

6. a nyugati cégek hirtelen kivonulásával ott maradt a cégek infrastruktúrája, amit olcsón fel tudtak vásárolni orosz, kínai és más befektetők. Azóta szinte azonos termékeket árusítanak más néven, ugyanott. Amit orosz tulajdonosokkal a háttérben már joggal tarthatnak saját terméküknek ezután.

7. az elmúlt év alatt amíg az európai országok csak küldözgették a készleten levő fegyvereiket, eszközeiket az ukránoknak, az oroszok durván ráálltak azok gyártására. Mostanra az európaiaknál elfogyott az amit átadhatnának az ukránoknak, az oroszoknál meg most kezd beindulni a drónok beszerzése mellett más utánpótlások nagy mennyiségű gyártása.

8. Ahelyett hogy erősödött volna tovább az utóbbi évek orosz-kínai ellentéte, egyre konkrétabbá válik az együttműködésük. Mivel már közös gazdasági ügyleteik vannak egyre nagyobb mennyiségben, a megfelelő pénzforgalom el tudja simítani a korábbi ellenérzéseiket. A sok kis európai ország helyett szerzett Oroszország egy olyan piacot, szövetségest, aminek a lakossága önmagában is duplája az EU-nak, a gazdasága pedig sokkal több nyersanyagot vesz fel.

Mivel az EU vezetését németek végzik, szokás szerint megint elszámolták. Ahelyett, hogy legyengítette volna az oroszokat a sok szankciózás, éppen az ellenkezője történik. Csak nem fogják fel, hogy ez pont olyan, mint a kemoterápia a rákos betegnél. Először qrva rossz a kemoterápia hatása, hányás, hajhullás, gyengeség. de amikor elpusztult a rák, onnantól sokkal erősebb lesz a páciens - csak egy teljesen másféle életet kell utána élnie.

A szankcióknak is volt hatása, a háborúban meghalt oroszok hatalmas veszteség annak az országnak is. Azonban míg Ukrajna elpusztul bele, az európai országok egyre gyengébbek, egyre kiszolgáltatottabbak az amerikaiaknak és másoknak akik képesek és hajlandóak nekik eladni bármit - addig az oroszok szépen kiépítik a maguk másféle életét a jövőre.

És akkor a hosszú mese után amiért belekezdtem: most az oroszok ráérnek, nekik minden nap "csak" a katonáik életét jelenti és az soha nem volt szempont az orosz vezetésnél. Korábban, amikor még nem volt ilyen egyértelmű, hogy az oroszok bírják lőszerrel, a nyugati támogatók meg már nem, addig volt értelme a nukleáris fenyegetésnek. De most már minek? Elég ha csak kivárják, hogy Európában elfogyjon a pénz, hogy az amcsiknál túl közel kerüljön a választás és már ne az ukránokat akarják pénzelni, hanem a saját választóikat.

Akkor nő a nukleáris fegyverek bevetésének esélye ha gyengülnek az orosz siker esélyei. Ez nem most van. Persze Putyin eddig sem azt csinálta amit gondoltunk, hogy csinálni fog, mindig ott van a lehetősége, hogy mégis bevet valamit - ezért kellene végre lezárni ezt az egész ukrán háborút legalább egy tűzszünettel.

2023. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

#10es nincs 10%.

700 ezer katona volt tavaly májusban, abból kb 30 ezer NATO katona. Szóval inkább olyan 5% az arányuk. Természetesen az okmanyaik szerint a hadseregtől frissen kirúgott önkéntesek.

2023. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az tavaly májusban volt.
2023. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
El sem kellett volna kezdeniük... Putler kényszerpályán mozog, ha visszavonul akkor otthon szétszedi a héják és a tömeg. Nem vonulhat ki csak úgy, kézzel fogható, valahogy győzelemnek eladható eredmény felmutatása nélkül ha már ennyi ember meghalt.
2023. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Nézz rá a térképre, és gondolkozz logikusan:

[link]


Elfoglaltak egy körülbelül Magyarországnyi területet még a háború elején és 1 éve ki sem mozdultak onnan.


Mégis miért vonulnának vissza, miért adnák fel azt, amit simán meg is tudnak tartani?


Az a baj, hogy az emberek csak két végletben gondolkodnak, egyik oldal a "most lendülnek bele" másik meg az "oroszok nem is léteznek" kategória.


A valóság meg az, hogy igazából annyira pariban van a két hadsereg, hogy összességében a háború eleje óta kialakult egy sima patthelyzet, amiből jelen állapotban egyik fél sem tud előrébb lépni.


Ló_faszt lesz az oroszoknak "nagy invázió". Ha tehettek volna bármit, azt a háború elején kellett volna meglépni. Meg is próbálták, nem jött be.


Ettől függetlenül amit elfoglaltak, azt meg simán tudják tartani, az Ukránok nem kapnak olyan szintű és annyi fegyvert, amivel nagyobb támadó jellegű feladatot lehetne végrehajtani.

2023. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen igen. Most az teljesen butaság hogy ki nyeri meg mert ez nem verseny. Az oroszok megtámadtak egy országot amit elsőre nem tudtak elfoglalni. Van még a keleti régió ahonnét haza kell zavarni öket és annyi. Szerintem most jött el az ideje annak hogy békefentartókat küldjön oda a világ és megerősítsék Ukrajna védelmét. És tudja meg végre Oroszország meddig tart az orosz határ.
2023. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16 Szerintem nézz utána mit jelent az hogy békefenntarás!

Nem azt, hogy bemennek egy háborúba és beállnak az egyik fél oldalára harcolni. Mert ebben a pillanatban csak erre van lehetőség.

A békefenntartók akkor mehetnek be ha már tűzszünet lesz, ahhoz meg előbb el kell kezdeniük tárgyalni.

Az oroszok tudják hol van az orosz határ, elmondták - a 4 elfoglalt keleti megye határán. A többiek éppen úgy nem akarják ezt elfogadni, ahogy az oroszok meg azt, hogy újra ott legyen az ukrán határ ahol előtte volt.

És nem kell jönni mindenféle moralizálással, mivel pontosan itt Európában mutatták meg a nyugati országok, hogy mennyire nem tartják fontosnak egy ország területi integritását akkor sem ha egy nagyhatalom is mellé áll.

2008-ban az amerikaiak és a most ukránokat támogató országok egy csoportja elfogadta, hogy megsérthető Szerbia területi integritása és ki lehet szakítani egy részét csak mert az ott élők függetlenedni akarnak attól az országtól. Azóta létezik Koszovó önállóan, holott sem Szerbia, sem az őket támogató oroszok nem fogadták ezt el azóta sem.

Vagyis éppen ezek a nyugati hatalmak adtak alapot arra, hogy Ukrajnával is meg lehessen ezt tenni és ahogy akkor az amerikai meg nyugati országok vonultak fel Koszovó mellett a függetlenedésüket, elszakadásukat segíteni, úgy tették ezt meg most az oroszok az ott élő saját nemzetiségeik mellett.

Lényegtelen, hogy ez egyben háborút is jelent most, hogy itt az oroszok az agresszorok és jogot sértettek - alig 15 évvel korábban pont azok tették meg ugyanezt akik szerint most az oroszok minden gonoszak legrosszabbika, csak mert ők is megtették amit korábban a nyugatiak.

És ne tévedjünk semmi nem menti az oroszokat - de azokat sem akik anno Koszovó elszakadását így támogatták és kikényszerítették Szerbiától.

Koszovóban hagyták az ott élőket dönteni arról hogy mit akarnak, Ukrajnában miért nem lehet ezt megtenni? Miért nem lehetett a koszovói helyzethez hasonlóan tárgyalni, asztalhoz kényszeríteni a feleket a harcok közepette és egy elfogadható döntést meghozni amit még ha nem is tetszik a feleknek de be tudják tartani?

UTÁNA lehetnek ott békefenntartók. Előtte ha bevonulnak akkor az csak 3. világháborút jelent.

2023. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!