Ha az USA-t észak felől Kanada, míg dél felől Mexikó támadná meg, akkor az USA-nak lenne esélye a kétfrontos háborúban?
Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 15:59
1/11 anonim válasza:
Igen.
De ilyen hülye kérdésnek már alapból a humor kategóriában kellene lennie.
2/11 konteós válasza:
őket elintézné, de egy kína+orosz támadást szívesen megnéznék :D
4/11 anonim válasza:
Kanada lakosságának több, mint 90%-a néhány tíz kilométeren belül lakik a határtól, és sokkal kisebb a hadserege. 48 órán belül az USA teljes megadásra kényszerítené őket. 48 órára feltartani a mexikói sereget a sivatagban nem nagy kihívás, Kanada megadása után pedig 1 héten belül Mexikóvárosban lenne az USA hadserege.
5/11 anonim válasza:
Ha csak a haderő létszámát tekintjük - ami napjainkban nem bír akkora jelentőséggel, mint korábban, de mégis rengeteget számít -, akkor az USA 1.5 milliós serege állna szemben Kanada 30 ezres és Mexikó 200 ezres seregével. Fegyverzetben és modern technikában pedig még nagyobb a különbség, az USA folyamatosan fegyverkezik.
Szóval mondhatni nem is ellenfelek.
6/11 MolotovPunk válasza:
Nem lenne ellenfél neki a két ország, de Kanada az USA szövetségese katonailag, úgy ahogy Ausztrália is az.
7/11 anonim válasza:
" egy kína+orosz támadást szívesen megnéznék"
Én egy kalkulációt néznék meg arról, hogy e két országnak hány évtized felkészülésre lenne szüksége hogy egy ütőképes erőt át tudjon dobni az óceánon :)
8/11 anonim válasza:
Ha előlről a hangya, hátulról a levéltetű megtámadják az elefántot akkor az elefántnak lenne esélye a védekezésre ?
9/11 anonim válasza:
Hiába áll szemben kettő ország az egy ellen és hiába támadnak két irányból, ha egyszer az USA haderejének mérete és kapacitása kényelmesen nagyobb mint a másik kettőé együttvéve. Különösebben nem kellene megerőltetniük magukat az amerikaiaknak, legfeljebb ha átmennek ellentámadásba és bevonulnak a szomszédaik területére akkor az ottani partizánok okozhatnak kisebb problémákat, de az ugye az USA területi épségét már nem érinti.
10/11 anonim válasza:
Akkor is lenne esélye ha a déli határainál a teljes Dél-Amerikai kontinens hadereje felsorakozna, mivel a szárazföldi hadereje és légiereje még így is többszörös méretű hozzájuk képest. A minőségi különbségről (fölényről) nem is beszélve. Ha meg minden kötél szakadna ott vannak a nukleáris fegyverek, azé' az elég hamar észhez térít bármilyen támadót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!