Nagyon nehéz volt már az utánpótlás, a britek elsüllyesztették a felét a tengeren. A német hadvezetés meg a keleti frontot tekinti elsődlegesnek.
2023. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Montgomery megvárta míg többszörös túlerőben lessz és csak akkor támadott. Ezért hívták őt óvatos tábornoknak
2023. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
A tengeri és légifölény hiánya miatt nemigazán volt kielégítő az utánpótlás.
A britek sokkal könnyebben megtudták oldani az utánpótlás kérdését(főleg, hogy addigra az USA is hadbalépett) és a gyarmatokról, nemzetközösségből rengeteg új csapatot tudták bevonni(Montgomery 8.hadseregének kevesebb mint fele volt brit, a többi ausztrál, új-zélandi, dél-afrikai, indiai, francia, görög).
Az el-alameini csata idejére már kétszeres fölényben álltak a britek emberanyag és tankok, tüzérség terén egyaránt. És mint ki lett fejtve utánpótlással is sokkal jobban álltak. Igazából az is egy kisebb csoda, hogy Rommel annyit eltudott érni amennyit elért és a németek afrikai kalandja nem lett azonnali kudarc. Végül nem tudta ellensúlyozni Rommel zsenialitása az ellenséges erőfölényt, de enélkül sokkal hamarabb véget ért volna az afrikai háború.
2023. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
A többiek már leírták, de egy valamit hozzátennék. Logisztikailag is rémálom volt a németeknek az afrikai hadszíntér. Azontúl, hogy az utánpótlást nagyon nehéz volt megoldani, a precíz német járművek állandóan bedöglöttek a sivatagi körülmények miatt. Nagyon sokszor nem tudtak a német páncélosok teljes feltöltöttségen harcolni, mert állandóan jellemző volt, hogy az alakulat egyes részei nem voltak bevezhetőek műszaki hibák miatt. A német motorok nem bírták a sivatagi homokot. Ezek mellett a rotálás teljes hiányában harcoltak az AK katonái. Míg a keleti fronton rendszeresen rotálta a Wehrmacht az alakulatait, ez Észak-Afrikában nem volt megoldható a szűkös állomány miatt, így a katonák fáradtak voltak, nem beszélve a némettől nagyon idegen éghajlatról, illetve az ő szervezetüknek ismeretlen betegségekről. A brit katonák békeidőben is itt állomásoztak, és az ausztrál, valamint új zélandi katonák saját addigi életük során is ilyen klímában éltek otthon is, tehát nekik sokkal könnyebb volt alkalmazkodni. És a szövetségeseknél a rotációra is volt lehetőség, mert többen voltak már 1942-ben.
2023. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Az utánpótlás biztosítását végző olasz haditengerészet és légierő szánalmas teljesítménye.
2023. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
#2 A Market Gardennél nem volt túl óvatos.
40 km mélyen ugrani az ellenség területén. Ahová egyetlen út vezet ami ráadásul egy töltésen van mert jobbról balról mélyfekvésű területek vannak.
2023. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
#6 az a hadművelet azért kapott zöld utat mert a Siegfried vonal áttörhetetlennek bizonyult.( Sőt ha a németek nem kezdenek bele az ardenneki offenzívának valószínű hamarabb került volna egész németország szovjet megszállás alá )
2023. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
#7
Ha nincs az ardenneki offenzíva, akkor a németek és a szovjetek elbirkóztak volna még egy darabig Keleten. És az atombomba se valószínű, hogy nagyon meghatotta volna a náci vezérkart. A japánt is a szovjet hadbalépés törte meg.
2023. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
A 3-as és a 4-es is írt okosságokat, de 1 dologgal még kiegészíteném: a kriptográfiával, azaz az üzenetek kódolásával, visszafejtésével.
Az afrikai hadjáratnál gyakran használták, szerintem az Enigma-készüléket nem szükséges itt ismertetnem. Rommel és Berlin között ment a kódolt információ-forgalom, mit fog kapni utánpótlás gyanánt és mikor. Mikor ezt visszafejtették, onnantól nem volt nehéz meló meggátolni a szállítmányok eljuttatását a célterületre.
2023. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
A többszörös Szövetséges hadianyag fölény. Ahogy fent is írták az Afrikakorps utánpótlása igencsak akadozott, hosszúra nyúlt, a tengeri szállítás nem volt biztosítva és kezdett angolszász légi fölény is kialakulni. Alig volt üzemanyaga, de a lőszerrel is igencsak takarékoskodni kellett. Ha Monty elfüstölt 200 páncélost akkor 300-at kapott helyette a következő hónapban. Ha Rommelnek kilőtték 50 páncélosát akkor 10-et se biztos kapott helyette.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!