Mennyire változik meg az ukrajnai háború jellege, ha rövidesen tényleg egyesül a belorusz és az orosz hadsereg?
Ezzel Fehéroroszország ténylegesen is hadviselő féllé változik?
Nemigen tudom másképpen elképzelni.
Mert az akkorit is leverték, ahogy a tavaly januári kazah tüntetést is.
Ne aggódj, van ott még bőven rendszerkritikus, csak jelenleg még csendben kell lenniük. A lakossáb nagyobb része továbbra sem támogatja Lukasenkát, csak el vannak nyomva, amíg van mivel elnyomni őket..
Lehetséges, de ez mit változtat azon, hogy azt tesz jelenleg, amit akar?
Nem vagyok mellesleg sem orosz, sem ukrán párti, csak érdekelnek az események.
Talán nem ismeretes előtted az a tény, hogy sem a náci pártnak, sem a kommunistának nem volt soha több tagja a lakosság tíz százalékánál, ez teljesen elég uralni egy társadalmat diktatórikus eszközökkel és gyakorlatilag nem lesz egy idő múlva ellenzéke.
"Lehetséges, de ez mit változtat azon, hogy azt tesz jelenleg, amit akar?"
Sokat. Lukasenka hatalmát a rendszer biztosítja, a rendfenntartó erők, a harsereg és az oroszok. A belarusz hadsereg kicsi, a szerződéses állomány száma valami alig 10 000 fő, a rakétás tüzérséget leszámítva semmire nem jók Ukrajnában ezek eszközeinek egy részét viszont az oroszok már kölcsönkérték.
A hadsereg háborúba küldésének nincs társadalmi támogatottsága, ha ezt meglépné az visszaütne. Egyrészt a népnek nem tetszene, másrészt a hatalmának egyik pillérét elküldené országon kívülre ami öngyilkosság. Egy esetleges felkelés leverésére az oroszok most nem tudnak támogatást nyújtani mint 2020-ban,a rendvédelmi szervek elég nagy tüntetés esetén nem valószínű hogy Luka mellé éllnának.
A 2020-as választások előtti mérésnél Luka elutasítottsága 70% feletti volt, ordas nagy csalással nyert ebből lettek a tüntikék is. Az NSDAP támogatottsága sem volt kimagasló, ahogy a komcsiké sem, viszont az NSDAP elutasítottsága koránt sem volt olyan magas, mint Lukasenkaé. A komcsik meg amúgy is fegyverrel tartották fent a hatalmat, ahogy puha elnyomásban teszi ezt most Luka is. Ha ezt a fegyvert külföldre küldjük, az nyilván stabilizálná a hatalmát...
Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy olyan nagyon utálják a beloruszok a Lukasenkát.
Fehéroroszország egy erőteljesen poszt-kommunista ország, amely erősen elüt például Oroszországtól, amely már komolyan kapitalizálódott, de a beloruszoknál nem volt privatizáció, ott nincsenek Mészárosok, vagy más oligarchák, az állam tulajdonában van még mindig minden nagyobb gyár, termelőeszköz és az emberek közötti különbségek alacsonyak és a fehéroroszok nagy része szeret így élni.
Nem kommunisták már és nyilván fel is tudták őket uszítani, mivel jobb életre mindenki vágyik, de a tömegeket ugyanúgy le is lehet nyugtatni, főleg hogy a Lukasenka nagy híve ennek a rendszernek és ezt tudja is mindenki, így ha manapság lenne a választás, erős többséggel nyerne, szinte teljes bizonyossággal, csalás nélkül is.
Persze kell hozzá a propaganda is, de komoly érvei vannak és hatalmi pozícióból nyomatja, így tényleg stabil a helyzete mostanra.
Jaja, én tévedek, a tüntetők is tévedtek, mindenki rosszul látja, mert Lukasenka híve a saját rendszerének...
Fck logic, igazad van :D
15
Pedig ez az igazság.
Ott nincsenek milliárdos vagyonnal rendelkező emberek, politikusok, mint mondjuk a Gyurcsány, vagy éppen mondhatnék más nevet is, nem is tudna valaki mit kezdeni annyi pénzzel, mivel nem vehet rajta gyárat, vagy szállodaláncot, mert állami tulajdonban van.
Na persze ott is megy a megvesztegetés minden bizonnyal, egy-két millióval meg lehet kenni embereket, de nem tízmilliárdokat harácsolnak össze és persze a gyárigazgató meg a munkás között van azért komoly különbség, de azzal még ki lehet egyezni és a gyárigazgató is bért, fizetést kap, nem is elképesztően többet, mint a melós.
A kisipar megy, mint magántulajdon, meg szövetkezeti formák, de nincs igazán gazdag, meg eszméletlenül nincstelen sem.
Nem élnek azért pompásan, ez az állami tulajdon hátránya is egyben, így lehet embereket manipulálni, de nincsenek NGO-k már, meg egyéb kapitalista uszító szervezetek, akik izgathatnák a népet és ezért le vannak csillapítva.
Elég erős az állam szerepe a népjóléti szektorban is, de van rá pénz, mivel minden nagyobb vállalat állami tulajdonban van, amelyek valamennyire funkcionálnak is, mivel nincsenek kommunista célok, sőt a politikai vezetés nemigen szól bele a gazdasági életbe.
Vannak ennek komoly előnyei, főleg propaganda szinten is kiemelhetők, de persze élhetnének jobban is, bár erősen, sőt egyre jobban kötődik a gazdaságuk az oroszokhoz, gyakorlatilag minden rájuk építenek, de viszonylag olcsón kapnak mindent..
16
Az Lukasenka előtt volt, nézd meg a dátumot, ő leállította a privatizációt és visszavett minden nagyobb dolgot állami tulajdonba.
18
Akkor kommunista vezetés volt, meg tervgazdálkodás és a politikusok döntöttek a gazdaságról.
Most lehet, hogy jobban működik a gazdaság, de zsebre rakják a Mészárosok, a tulajok a hasznot, a nép talán még rosszabbul is él.
Kádár például nem kölcsönt adott a családosoknak, hanem lakást, megnézheted a lakótelepeket, na akkor volt is demográfiai növekedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!