Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország földrajzi helyzet...

Magyarország földrajzi helyzete milyen?

Figyelt kérdés
Katonai szempontból az ország adottságai előnyösek?
2023. jan. 13. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire számítasz. Mivel eléggé NATO vagy NATO-barát országok vesznek minket körbe, nem igazán vagyunk veszélyben NATO tagként. Szerbia nem túl NATO barát, de velük kifejezetten jó a viszonyunk mostanában.
2023. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Persze előnyösek. Egy olyan völgyben vagyunk, ahol minden magaslat a határon kívülre esik :D


Az ország nagyobb része egy kiszáradó félben lévő síkság, ahol az aktuális klíma mellett az éb 365 napjában rallyzhatsz tankokkal fel-alá. :D

2023. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Szar. Nem véletlen ott voltak Nagy-Magyarország határai ahol, hiszen a környező magaslatok remek védelmi vonalat jelentettek az országnak. Most csak egy nagy síkság vagyunk, már a kiszáradóban lévő folyóink sem nyújtanak olyan nagy védelmet, mint az anno még áradó Tisza. Budapest talán még védhető lenne, más nem nagyon.
2023. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát nagyon nem, egy síkság kb. az egész, védhetetlen. Ráadásul ellenséges országokkal vagyunk körbevéve.

Katonai szempontból akkor lenne előnyös Magyarország földrajza, ha kb. visszaerdősítenénk a területet kőkori szintre, és felduzzasztanánk a folyókat.

Ami még ráadás, hogy egyébként Magyarországot a földrajzi elhelyezkedése stratégiailag, geopolitikailag elég fontossá teszi. Ha ehhez hozzáadod, hogy védhetetlen, akkor látható, hogy az ország nagyon rosszul helyen van, és kb. a történelem során nagyrészt ezért szívtak a magyarok.

2023. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Magyarország domborzata nem alkalmas arra, hogy komolyabb fenyegetés ellen megvédjük magunkat.


Magyarország nagy része síkság vagy enyhe dombság. Ilyen vidékeken pedig az ellenség teljesen kibontakozva tud támadni, akár erdőn keresztül is.


Egy hadműveleti térképen Magyarország kb 3 nagy tankcsatához való síkság, 2 nehéz folyami hídfővel és egy potenciális Sztálingrádnak való 1,5 millió +os fővárossal, és ilyenkor keveset lehet kezd

2023. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz, emiatt fontos a NATO-tagság.
2023. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországé a teljes országé egész jó.(Hiszen az Magyarország). Amit ma Magyarországnak neveznek;a csonkolt országé már nem annyira.
2023. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Katonailag rossz. Nincsenek nagyobb természetes akadályok, az ország fele gyakorlatilag sík terep, itt-ott fasorokkal szabdalva. A másik fele is inkább csak dombocskás, de nincsenek komolyabb hegyek, szűk hágók, szorosok. Ahol van is pár magasabb hegy ott meg nincs stratégiailag semmi amit védeni / elfoglalni kellene. A Duna a nagyobb Európai folyókhoz képest max. közepes, nem túl komoly akadály egy felkészült inváziós erőnek.

Fejlett viszont az infrastruktúra, katonai szempontból jó az úthálózat, ami kedvező bármelyik offenzív seregnek mind az előrehaladás, mind az utánpótlás biztosítása vonatkozásában.

S ahogy fent is írták az összes olyan földrajzi pont ami kedvező lenne a védekezéshez a határokon túlra került.

2023. jan. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!