Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitlernek pontosan milyen...

Hitlernek pontosan milyen kapcsolata volt az USAval? A politikusokkal, a vállalatokkal stb...

Figyelt kérdés

2023. jan. 5. 22:17
1 2 3
 1/23 kürasszír ***** válasza:
100%

Az USA nem játszott meghatározó szerepet Európában a II. világháború előtt, sem gazdaságilag, sem katonailag.


Hitler hatalomra jutását a hagyományos német elitek, a hadsereg, a nagytőke, a junkerek (földbirtokos nemesség) támogatták.

2023. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Roosevelt mindig is ellene volt, az izgatta, hogyan tudja az USA-t beléptetni a Németország és szövetségesei ellen vívott háborúba. Pearl H. nagyon kapóra jött.

Maga az am-i nép 1940 körül kimaradás-semlegességpárti volt.

De ezt a szabadkőműves Rossevelt annyiban vette csak figyelembe, mint egy leküzdendő akadályt.

2023. jan. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 kürasszír ***** válasza:
100%

# 2


Pont Hitler üzent hadat az Egyesült Államoknak, nem pedig fordítva. Pearl Harbor után Rooseveltnek nem volt ürügye, hogy hadat üzenjen a németeknek, de a tökkelütött Hitler és Mussolini megoldotta, ők üzentek hadat az Egyesült Államoknak, megoldva Roosevelt problémáját, több millió amerikai katonát és több tízezer darab amerikai repülőt és páncélost zúdítva az elkövetkező években Európára.


Hitler ugyanis ostoba módon alábecsülte az USA katonai erejét.

2023. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3 Arra számított,hogy így a Japánok csatlakoznak hozzá a SZU ellen.
2023. jan. 7. 12:04
 5/23 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


Japán azért nem csatlakozott a Szovjetunió elleni támadáshoz, mert a II. világháború alatt végig olyan nagy szovjet katonai erőt tartott Sztálin a Távol-Keleten, amely könnyedén visszavert volna bármilyen japán támadást.


A II. világháborús japán szárazföldi hadsereg egy könnyűfegyverzetű, elavult haderő volt, gyakorlatilag nem rendelkezett modern páncélosokkal és korszerű tüzérséggel, csak gyenge könnyűharckocsikkal és elavult lövegekkel. Ezért semmi esélye nem lett volna a nagyszámú modern tankkal és óriási mennyiségű modern ágyúval felszerelt szovjet csapatok ellen.

2023. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 kürasszír ***** válasza:

# 4


A szovjet Vörös Hadsereg 1939-ben komoly csatát vívott a japán hadsereg ellen (halhín-goli csata), amelyben a szovjet páncélosok egyszerűen legázolták a könnyűfegyverzetű japán hadsereget, és megsemmisítő vereséget mértek a japánokra.

2023. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

2-es vagyok és unom már, hogy állandóan megy az amerikabarát mesedélután, a valós összefüggések meg fejlemények elkendőzése. Valóban ennyire nem látjátok át a tényeket, vagy szándékos a ködösítés fiúk?

Sok a gond a hazai történelemoktatással, az egyoldalú (győztesek) szemléletű tanárokkal.

# 3

P.H. után már lényegtelen volt, ki üzen hadat ,a másiknak, Németország vagy az USA. Németország ezzel max. pár hónapot vesztett, mert 1942-ben úgy is jött volna az amerikai hadüzenet. Aki ezt nem látja...az nem látja át az érdekeket.

A japán támadás után kiszélesedhetett Roosevelt jogköre, ezután már tetszése szerint beléphetett (volna) Németország ellen, amit korábban nem tehetett meg. Hitler átlátva a helyzetet, csak sallangmentesen egyszerűen elébe ment a dolgoknak.

Harcászatilag így volt előnyös, a tengeralattjárók ezután jogszerűen támadhatták a felkészületlen amerikai hajózást az USA keleti partjai előtt.

# 5,6

Azért az nem volt olyan könnyű győzelem a japánok felett. Ők nem olasz módra harcoltak, a ruszki veszteségek esetenként kiugróak

A tapasztalatokat nyilván ők is levonták, Holland-Kelet.India elfoglalása és a csendes-óceáni háború során beigazolódott, vannak nekik ütőképes fegyvereik. Például az egyemberes mini gránátvetőjük, amit esetleg új lőszerrel pc. elhárításra is használni lehetett volna.

Vagy mi van akkor, ha az ebben érdekeltté tett Németország átadja a hosszúcsövű 5 cm-es harckocsilöveg (és pct. ágyú) terveit. Az a T-34/76 ellen jó lőszerrel már elég.

Mint ismert, '41 végén kényszerből jelentősen meggyengítették a Távol-Keleten álló szovjet haderőt. Persze, jóval később, komoly előzetes feltöltéseket kapott a Kvantung hadsereg elleni tám-hoz.

2023. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Még valamit szeretnék leszögezni, mivel úgy látom, itt nem kevesen többé-kevésbé még az általános iskolai szintű, régi, rossz propagandaszólamokban élnek. Katonai szempontból általában véve, sem Hitler, sem Sztálin nem volt ostoba ember, csak kíméletlen és kegyetlen. (Leszámítva a háború végső szakaszát, amikor H. idegileg összeomlott.) Háborús döntéseik elemzésénél ezt a szempontot javaslom figyelembe venni.
2023. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

5,6 Azért dúrták ki a szövetséges nagyhatalmakat a gyarmataikról meg azért nem tudott velük az USA se mit kezdeni ameddig nem jött a napalm meg az atombomba mert nagyon gyengék voltak mi?


Minden hozzáértő ember tudja,hogy a japánok nagyon jók voltak csak kevés volt az ember és nyersanyag. Ezért terjeszkedtek.


[link]

2023. jan. 8. 14:00
 10/23 kürasszír ***** válasza:

# 7


Bocs, de többnyire évesek az állításaid. Nézzük:


NÉMETORSZÁG:


Harcászatilag volt előnyös Hitlernek hadat üzenni 1941. decemberében az Egyesült Államoknak?


Hát pont hogy nem. Kifejezetten hátrányos volt, és óriási stratégiai baklövésnek bizonyult. Németországnak pont az lett volna a legalapvetőbb stratégiai érdeke, hogy minél később lépjen be az USA a II. világháborúba, de a tökkelütött Hitler jóval korábban berántotta az amerikaiakat a hadüzenetével, mint lehetett volna.


Ugyanis a német hadüzenettel az amerikai hadsereg főerőit rázúdította Németországra és az európai hadszíntérre. Amely rövidesen súlyos német katonai vereségekhez vezetett.


Már 1942. novemberében hatalmas erővel megjelentek Afrikában az amerikai csapatok (a fáklya hadművelettel), amely a tengelyhatalmak katasztrofális tunéziai és szicíliai vereségeihez vezetett. Tunéziában 1943. májusáig 300 000 katonát veszítettek a német-olasz erők, Szicíliában 1943. augusztusig újabb 140 000 német és olasz katona volt a veszteség.


Mellesleg az amerikai alkotmány értelmében csak az Egyesült Államok Kongresszusa üzenhet hadat, nem pedig az elnök, tehát Roosevelt elnök egymaga, kongresszusi felhatalmazás nélkül nem üzenhetett volna hadat Németországnak.


JAPÁN:


Japánnak gyakorlatilag nem volt semmiféle korszerű szárazföldi nehézfegyverzete a II. világháborúban, a japán szárazföldi hadsereg sem korszerű páncélosokkal, sem korszerű tüzérséggel, sem korszerű páncélelhárítással sem rendelkezett, továbbá a legkevésbé motorizált hadseregek közé tartozott, azaz alapvetően nem volt gépesítve. Tehát a japán szárazföldi hadsereg a II. világháború szintjén reménytelenül elavult volt.


Japán katonai sikereinek az volt a titka, hogy Brit Malájföldön, Holland Indiában (Nederlandsch-Indië) és a Fülöp-szigeteken is nagy többségében gyarmati, bennszülött csapatokkal került szembe. A britek malájföldi erői döntően brit indiai és brit malájföldi gyarmati csapatokból álltak, a holland erők holland-Indiában szintén nagy többségükben bennszülött, gyarmati egységekből álltak, és az USA fülöp-szigeteki hadereje is döntően bennszülött, fillippinó gyarmati katonákból állt. Ezek a gyarmati csapatok a II. világháború színvonalán gyengén voltak felszerelve, és a harcértékük meg sem közelítette a fehér, európai katonákból álló brit, holland és amerikai egységekét.


EZT ÍRTAD: „Például az egyemberes mini gránátvetőjük, amit esetleg új lőszerrel pc. elhárításra is használni lehetett volna.”


TÉVES.


A japán Type 89 (Hachikyū-shiki jū-tekidantō) gránátvető teljesen alkalmatlan lett volna páncélelhárításra. Mert:

1.) Egyáltalán nem lehetett vele célzott, pontos lövést leadni mozgó célpontra, mint egy páncélos, a meredek röppálya miatt. [link]

[link]


2.) A Type 89 csak nagyin kicsi, 0,32 kg tömegű robbanófejű gránátok kilövésére volt alkalmas, például az amerikai Bazooka lövedékének robbanófeje ennek többszöröse, 1,59 kg volt.


EZT ÍRTAD: „Vagy mi van akkor, ha az ebben érdekeltté tett Németország átadja a hosszúcsövű 5 cm-es harckocsilöveg (és pct. ágyú) terveit. Az a T-34/76 ellen jó lőszerrel már elég.”


Japán a II. világháborúban nagyon kevés, összesen csak 4524 db tankot és önjáró löveget gyártott, ez még a 10 %-a sincs például a brit páncélosgyártásnak. Mellesleg gyakorlatilag szinte az összes japán páncélos elavultnak volt tekinthető a nyugati és szovjet típusokhoz képest.


Hogy lásd, mennyire gyenge volt a japán szárazföldi hadsereg, nézzük meg a nehézfegyverzet gyártási mennyiségét.


HADITERMELÉS A II. VILÁGHÁBORÚBAN:


TANK ÉS ÖNJÁRÓ ÁGYÚ:


Szovjetunó: 119 769 db

USA: 108 410 db

Brit Birodalom: 47 420 db


Japán: 4524 db


ÁGYÚ:


Szovjetunó: 516 648 db

USA: 257 390 db

Brit Birodalom: 226 113 db


Japán: 13 350 db


Csak a brit páncélosgyártás 10,4-szer, a brit ágyúgyártás 16,9-szer volt nagyobb mennyiségű, mint a japán, mellesleg a britek sokkal jobb és korszerűbb páncélosokat és ágyúkat gyártottak, mint a japánok.


EZT ÍRTAD: „Mint ismert, '41 végén kényszerből jelentősen meggyengítették a Távol-Keleten álló szovjet haderőt. Persze, jóval később, komoly előzetes feltöltéseket kapott a Kvantung hadsereg elleni tám-hoz.”


A szovjetek az alábbi erőket végig a Távol-Keleten tartották Japán elllen a II. világháború folyamán:


15 lövészhadosztály

1 hegyi hadosztály

1 tankhadosztály

1 gépesített lövészhadosztály

1 lovashadosztály

3 lövészdandár

11 megerődített katonai körzet katonai körzet helyőrségi csapatai (erődítmények, tüzérséggel, gyalogsággal és műszaki csapatokkal).


A távol-keleti szovjet csapatok kb. 1000 db tankkal (főleg elavult típusok) és több ezer ágyúval rendelkeztek. Azaz nehézfegyverzetben egyértelmű fölényben voltak a Mandzsúriában állomásozó japán Kvantung Hadsereggel szemben.

2023. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!