Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A golyóálló mellény mitől véd...

A golyóálló mellény mitől véd és mennyire?

Figyelt kérdés

nyilván van többféle, tudom.


EGy 9mm pisztollyal ha meglőnek, azt testközelből is "kivédi", nem? Ha szétlőnek pisztollyal, akkor jó esetben törik pár csont, de kibírod? Akár ha egyszer eltalálnak valakit egy 7.62x39 kaliberrel, ha jól tudom, azt is, legalábbis nem hal bele az illető, Persze nem mindegy, hogy 1 találja el, vagy egy egész tár. De gondolom csonttörés az szinte kötelező, tehát hogy egy akkora kalibertől se hal meg az ember, de nyilván sokkal nagyobb para ha azzal érnek el, mintha 9mm el.


De ha nagyobb kaliberű puskával lövik le, akkor az instant halál? Szóval ha valaki egy mesterlövész puskával ráteszi a szavazatát, akkor ha mellényben van, akkor is meghal?


Alapvetően az ihlette a kérdést, hogy ha valaki kimegy vele a frontra, akkor mennyire védi meg őket. Mert a fronton nem 9mm es pisztolyokkal lövöldöznek egymásra főként, hanem minden félével.


De ha egy nagyon vaskos mellény van, ami megfogja a nagykalibert is, abban meg mozogni kb nem is lehet, igaz?



2023. jan. 5. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne ragadj le a kalibernél. A 9 mm pisztoly lőszerben kevesebb lőpor van kisebb a mozgási energiája. Egy 7,62 géppisztoly lőszerben sokkal nagyobb a rombolóerő. Nem vagyok benne biztos hogy azt megállítja egy golyóálló mellény. Az egész tiszta fizika. A mellény anyagának el kell nyelni a golyó mozgási energiáját részben azzal hogy roncsolódik részben azzal hogy nagyobb felületen oszlatja el. Ha ez sikerül akkor túlélted.
2023. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A testpáncéltól függ, hogy mit fog meg. Nyilván a nagyobb védőerő nagyobb súllyal és csökkent mozgásképességekkel jár. Az, amit a filmekben látsz a rendőrökön meg testőrökön leginkább csak a maroklőfegyverekből kilőtt lövedéket fogja meg, de ez természetesen nem azt jelenti, hogy sérülés nélkül megúszol egy találatot, csak a golyó nem hatol beléd.


[link]


Itt elég jól leírják, van osztályozás is.

2023. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1.: "Egy 7,62 géppisztoly lőszerben sokkal nagyobb a rombolóerő." Már hogy lenne?
2023. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ne ragadj le a kalibernél. A 9 mm pisztoly lőszerben kevesebb lőpor van kisebb a mozgási energiája. Egy 7,62 géppisztoly lőszerben sokkal nagyobb a rombolóerő. Nem vagyok benne biztos hogy azt megállítja egy golyóálló mellény. Az egész tiszta fizika. A mellény anyagának el kell nyelni a golyó mozgási energiáját részben azzal hogy roncsolódik részben azzal hogy nagyobb felületen oszlatja el. Ha ez sikerül akkor túlélted."


Nekem ezt lőtéren mondta a lövészet vezető srác, hogy azt a kalibert kibírná, elvileg.


Egyébként egy 0.50 kaliberű mesterlövész puska lövedékét is felfogja bizonyos mellény, videó is van róla. Csak annak akkora ereje van, hogy hiába fogja fel a mellény a lövedéket, mármint hiába nem hatol át rajta, az akkorát üt, hogy akit hasba lőnek vele, annak annyi. Szóval megállítani még egy 0.50 es nagykalibert is meglehet, mesterlövész puskával, csak annak az ereje akkora, hogy hiába nem hatol beléd, meghalsz.


Szóval a kérdésem igazából arra irányul, hogy mi az a kaliber, amit még viszonylag gondtalanul kibír a mellény. Mert ha a mellény nem bírja ki a nagyobb kalibereket, akkor ha kimész a frontra mellényben, rossz esetben lószart sem ér, ha abban is meghalsz.


Nyilván függ attól, hogy mi hogy talál el, de ez ilyen mire mész a fronton ha mellényben vagy típusú kérdés.


A kettesnek köszike a linket, majd átnézegetem.


( Amúgy a 9mm az kisebb, de ezért kevesebb lőpor is elég neki, hogy gyors legyen nem? De nyilván nagyobb a rombolóereje a 7,62 nek, mert nagyobb kaliber, persze hogy nagyobb neki.)


Szóval a fizikai részét nem igazán vágom, hogy az első mire utalt.

2023. jan. 5. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!