Grúzia miért nem kezdett el olyan oroszellenes politikát folytatni az utóbbi tíz évben, mint Ukrajna és miért nem enged az ukrán követeléseknek, hogy szálljanak szembe Oroszországgal, indítsanak háborút?
Korábban a 2000-es években Grúziában is volt egy ilyen USA-barát, Oroszország-ellenség politika Szakashvili idejében, ami aztán háborúhoz is vezetett. De később meg felvették ezt az egyensúlyozó, manőverező politikát, mint Moldova, hogy mindenkivel szeretnének jóban lenni, nem kezelik ellenségként Oroszországot. Még most is inkább pragmatikus együttműködésre törekszik a grúz kormány a hírek szerint. A szankciókhoz sem hajlandók csatlakozni.
Ukrajna és Grúzia között alapvetően együttműködés, szolidaritás van, de vannak konfliktusok is:
"A két ország közötti kapcsolatok romlását jelzi, hogy Zelenszkij október 19-én aláírt egy rendeletet, amelyben Ivanisvili családjának több tagját, illetve három másik grúz üzletembert illettek szankciókkal. Bár indoklás nem volt, a grúz vezetés szerint a szankciók oka az, hogy Grúzia nem akart egy „második frontot” nyitni Oroszország ellen, ahogy néhány ukrán vezető politikus kapacitálta (praktikusan ez egy Abházia és Dél-Oszétia elleni támadást jelentett volna). A vezető ellenzéki párt, az Egyesült Nemzeti Mozgalom eközben arra kérte Kijevet, magát Ivanisvilit is vegyék föl a szankciós listára.
Tbiliszi mindazonáltal Ukrajna-barát nyilatkozatokat tesz, és óvatosan közeledik a NATO felé."
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!