Így, hogy ennyire életképtelen az orosz hadsereg, teljesen szét fog esni az ország?
Lassan várható Dagesztánban és környékén felkelés. Szibériában a nem orosz többségű helyeken.
Szerintem a rénszarvas-pásztor népek is sikerrel vernék le az orosz sereget.
A végén pedig Ukrajna még nagyobb is lesz, mint volt és itt fog rajtunk magyarok felett is csendőrködni.
Ennyi volt a nagy orosz csoda...
Amit írsz, az valód veszély putyinra és az orosz föderációra.
Ésésés remélem, ez a meggondolatlan agresszió legalább 100 évvel veti vissza ezt a pusztai buta népet.
Teljesen nem fog, de az látszik, h farolnak ki mellőle. Nem adnak csapatokat csak a csecsenek, közvetlenül árulják a gázt etc. Nyíltan, nyilvánosan kritizálták Putyint, amit eddig sosem.
Szerintem páran kiléphetnek a föderációból.
Ez attól függ, hogy lesz-e amerikai, nyugati intervenció. Vannak ilyen igények, törekvések, de döntés még nem született.
Lehet, hogy az orosz hadsereg nem elég professzionális és adott esetben a felkelők motivációja, elszántsága is jobb lehet, mint az orosz besorozott katonáké, de technikai fölénnyel, páncélosokkal, tüzérséggel, helikopterekkel, brutalitással legyőzhetők, bedarálhatók a kis kézifegyverekkel, molotov-koktélokkal, háti robbanóeszközökkel felszerelt szeparatisták (ahogy látható volt Csecsenföldön is, bevették az oroszok Groznijt). A szerbek is le tudták volna győzni az albán szakadárokat, UCK-t, ha nincs a NATO beavatkozása. Ha Oroszországban ennyire közvetlen intervenció nem is lenne, nem bombázná szét őket Amerika, de ha Oroszország belső ellenségeit is felszerelnék Javelinekkel, Stingerekkel, drónokkal, támogatnák őket műholdas hírszerzéssel, akkor nagy bajban lennének az oroszok, jó eséllyel sikeres lenne a bomlasztás, az Észak-Kaukázusból ki lehetne szorítani Oroszországot, le lehetne választani területeket róla. Szibéria ritkábban lakott, a városok orosz többségűek, nehezen építhető ki egy sikeres szakadár állam, így ott egy ilyen bomlasztó művelet sikere kevésbé egyértelmű.
#6
A Szovjetunió széthullása után a '90-es évek pont nem egy barátságos, békés évtized volt, hanem fellángoltak a szunnyadó konfliktusok. Háború tört ki a Kaukázusban Azerbajdzsán és Örményország között, Grúziában, Oroszország észak-kaukázusi részén, Moldovában, a Balkánon pedig a juguszláviai, dél-szláv, albán háborúk.
Most is megfigyelhető egy ilyen tendencia, Oroszország meggyengülését kihasználva Azerbajdzsán megtámadta Örményországot, egymásnak esett Kirgizisztán és Tádszikisztán, Szíriában is újraindulhat a háború és akár Moldovában is jöhetnek fegyveres harcok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!