Szerintetek lesz atomháború?
Fogalmam sincs, nem vagyok jós, ha ezt tudnám, akkor a lottó nyerőszámokat is tudnám, és már milliárdos lennék.
Egyébként úgy gondolom, hogy sokkal nagyobb esély van rá most, mint 1 évvel ezelőtt.
És nagyobb esély van rá, mint mondjuk a kubai rakétaválság idején.
Az a helyzet, hogy a kubai rakétaválság idején mindkét félnek volt hova "visszalépni" - úgy egyébként gyakorlatilag semmiféle tétje nem volt az egésznek, mégis mi történt volna, ha az USA belenyugszik, hogy a ruszkik odatelepítik a rakétákat Kubába? Semmi, nekik ugyanúgy voltak már rakétáik Törökországban.
Ugyanilyen logika alapján a ruszkik szemszögéből se történt semmi különös azzal, hogy végül mégse telepítettek Kubába rakétákat, mert cserébe meg az USA kivonta a rakétáit Törökországból.
Bármilyen scenario gyakorlatilag döntetlen, így aztán mindenki eladhatja a saját győzelmeként.
Ma azért más a helyzet, mert az USA globális hegemóniája forog kockán - ha az USA meghátrál az orosz atomfenyegetéstől, és hagyja őket győzni Ukrajnában, repedezni kezd majd a NATO - szerintem az első ország, ami kilép, konkrétan Magyarország lesz majd.
És akkor természetesen lép majd Kína is Taiwan ügyében, sőt, innentől kezdve boldog-boldogtalan atomfegyvert akar majd magának, hogy elérje a külpolitikai céljait.
Oroszország szintén nem hátrálhat meg.
Nyilvánvalóan az volt a terve, hogy egy gyors csapással "lefejezi" az ukránokat, beiktat egy orosz bábkormányt, ezzel gyakorlatilag ráteszi a kezét az ukrán élelmiszerforrásokra és ipari kapacitásra, és egyúttal bebiztosítja az Ukrajnán át Európába tartó vezetékeit, a világ majd háborog egy sort, de végül megy tovább a biznisz, és többé nem tud Ukrajna macerálni az orosz tranzitgázzal és olajjal, ennek európa is örül.
Csak hát nem így alakult a dolog, így mostmár Oroszország is a maradék befolyásának megőrzéséért harcol - ha kivonul Ukrajnából, akkor neki vége van, végleg leszerepel a világ előtt, akik eddig még esetleg vaciláltak az USA és a ruszkik között, azok ezután egyértelműen USA felé fordulnának, a többi volt szovjet köztársaságot, ami most még ruszki befolyás alatt van, mind elvesztené Oroszország.
Ezenkívül elveszti az európai energia-piacot, amit viszont Kína kegyetlenül kihasználna - a high-tech szankciók ugyanis tönkrevágták az iparát, konkrétan a modern technológia nélkül egy csővezetéket nem bírna felépíteni Kínába, mert nem tud vezérlést, turbinákat, szivattyúkat, szenzorokat, stb. gyártani, úgyhogy Kína segítségére szorulna, ezzel gyakorlatilag lesüllyedne egy kínai energiabeszállító országgá, ahol természetesen Kína diktálja az árakat és feltételeket, előbb-utóbb kénytelen lenne Kínának eladni még a kitermelési koncessziókat is, aztán már a mezőket vásárolnák fel, és így tovább.
Az atomháború egy mítosz?
Ford :"Hallottam olyan épületekről, amelyeket azonnal felemészt a soha nem látott hőség. Mégis itt voltak szerkezetileg ép épületek, kívülről és kőburkolattal. Ráadásul sértetlen zászlórudakkal, villámhárítókkal, festett korlátokkal, légiriadó-szirénákkal és egyéb törékeny tárgyakkal találtam a tetejükön."
9.
". Tudja ezt az USA is, ezért csak addig feszítik a húrt hogy erre ne kerüljön sor."
És ha tudja, akkor miért feszegeti a húrt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!