Ha kitörne a harmadik világháború, arról mi hogyan értesülnénk?
#3
Nógrádi szavaival élve önnek tökéletesen igaza van.
A 3. VH elkezdődött, igaz még csak gazdasági szinten.
Az északi áramlat felrobbantása, és a krimi hid felrobbantása inkább nevezhető szabotázs akciónak mintsem katonainak.
Ukrajnában valóban NATO fegyverek vannak, ahogy az Oroszoknál meg iráni és török drónok. Azt viszont azért ne felejtsük el, hogy török drónok az Ukrán hadseregben is vannak.
Ami aggodalomra ad okot, az az Orosz Japán viszony elmérgesedése.
A kérdésre:
Ha hivatalosan világháború tör ki, az kétféle képpen alakulhat. Lassan eszkalálódik a NATO-Orosz viszony, így a hírek tele lennének vele, indenki tudná. Ez még hagyományos fegyverek útján zajlana.
Ha viszont atom bombák repkednek, legyen aztaktikai vagy stratégiai arról hiradót se kellene nézni. Látnánk, éreznénk. Főleg az utóbbinál.
De egy atomháború lehetőségétől messze vagyunk remélhetőleg.
Az Orosz doktrína alapján Oroszország már be vethetett voolna atomot Ukrajnában, de nem tette mert Putyin is tudja, hogy az öngyilkosság. E helyett rakétázzák, bombázzák Ukrajna nagy városait megtorlásképpen a kercsi híd miatt, vagy épp az anektált területek elleni Ukrán offenzíva miatt.
Magyarországon mi az, amit érdemes atomozni, és mekkora robbanófejjel ? Egyetlen atom, vagy Topol-féle MIRV (önállóan célra irányítható robbanófejek) ?
És kinek, és miért ? Egyszer NATO vagyunk, másszor semleges, és barátságos az Oroszokkal.
Szerintem mi kimaradnánk, és csak az észak felől érkező kihullás okozna súlyos károkat.
Az Első világháború technikailag napok alatt világháborúvá eszkalálódott, sorra váltottak hadüzeneteket az Osztrákok, Szerbek, Oroszok, Németek, Franciák, mindenki, globális kiterjedésű volt, még Afrikában is volt frontvonal.
Az USA 1917-es belépésével ők maguk Világháborúnak (World War) nevezték, de a Britek a Nagy Háborút preferálták, mert azt hitték, hogy elég szörnyű volt, hogy többet ne háborúzzanak.
A Második világháború az Német vs. Francia-Brit volt eredetileg, addig Európai háborúnak nevezték. A Szovjetunió lerohanásától Nagy Honvédő háború, Великая Отечественная война, Velikaja Otecsesztvennaja vojna. Pear Harbor és az USA elleni hadüzenetek nyomán Roosevelt jelentette be a Második világháborút, és a Britek lakonikusan A Háborúnak nevezték.
Ez a háború Orosz - Ukrán háború, nem történt nyílt összecsapás az Oroszok és a NATO között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!