A 2.Vhba miután Európába véget értek a harcok lett volna reális esély arra,ha nincs az atombomba,hogy Japán egy maga megnyerje a tengelynek a háborút?
# 4
USS Yorktown a repülőgép-hordozó neve, a "w" kimaradt. :)
# 12
Ne is oktass ki, mert hadtörténet szakon végeztem az egyetemen és speciel a tengeri hadviselés a szakterületem.
EZT ÍRTAD: "hát figyelj legkevésbé se szeretnélek kioktatni de a Japán haderő Legalábbis a haditengerészet és légierő az biztos sokkal jobb volt mint az egész szövetségeseké."
HA EZ IGAZ LENNE...
Akkor a japán flotta és a légierő nem szenvedett volna totális és megsemmisítő vereséget az amerikaiaktól a II. világháborúban.
Szinte az összes nagyobb japán hadihajót elsüllyesztették az amerikaiak.
Jó lenne, ha nem a valami komoly szakirodalmat olvasnál a II. világháború csendes-óceáni történéseiről, nem a tv-ből tájékozódnál.
# 12
Mire 1945-ben a két atombombát ledobták, addigra az amerikaiak teljesen szétverték a japán haditengerészetet és a japán légierőt is.
Odáig jutottak, hogy a japán anyaországhoz tartozó Okinava szigetén is partra szálltak az amerikaiak, miután az egész csendes-óceáni térségben elsöpörték a japán hadállásokat.
# 12
A II. világháborúban a Csendes-óceánon három óriási tengeri csatát vívtak az amerikaiak és a japánok. Ezek:
Midwayi csata: 1942. június 4-7.
Filippínó-tengeri csata: 1944. június 19-20.
Lyte-öböli csata: 1944. október 23-26.
Mindhárom döntő tengeri csata katasztrofális japán vereséggel végződött. Azaz a csendes-óceáni háború három nagy csatája közül mind a három rendkívül súlyos japán vereséggel végződött.
Akkor hogy lehetett volna jobb a japán haditengerészet és légierő, mint az egész szövetségeseké együttvéve, ha a három legnagyobb tengeri csatájukban egyedül az amerikaiak megalázó mértékben tönkre verték a japánokat?
# 17
Gondolkozz már, ha Japán olyan erős volt, akkor hogy lehet, hogy a csendes óceáni háború mindhárom nagy tengeri csatájában megsemmisítő vereséget szenvedett, és szinte sz összes nagyobb japán hadihajót elsüllyesztették az amerikaiak?
1944-1945-ben már nem csak a japán flottát és a légierőt, de a japán szárazföldi hadsereget is sorozatban érték a katasztrofális vereségek.
# 17
Nézd meg a katonai térképeket, hol állt a japán frontvonal a csendes-óceáni térségben 1942 elején, 1943 elején, 1944 elején és 1945 elején.
A Japán birtokolta területek fokozatosan zsugorodtak, 1944-ben a fülöp-szigeteki sikeres invázióval az amerikaiak szó szerint ketté vágták a japánok uralta területeket, és a mai Indonéziában, Malajziában, Mianmarban, Vietnamban, Laoszban, Kambodzsában állomásozó, nagyjából 1 millió fős japán haderőket teljesen elvágták a japán anyaországtól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!