Oroszország valóban képes lenne megszállni Ausztráliát ?
Nem
Oroszországnak nincsen hozzá eléggé nagy légiereje és haditengerészete.
Az atomcsapás az baromság, mert abba Amerika is beszállna. Ausztráli tipikusan haditengerészetre és légvédelemre gyúr. Ráadásul sziget esetében blokád alá kellene venni az egész szigetet ami nem egyszerű. Oroszország logisztikája nem tudja az ukrán frontot normálisan ellátni.
# 10
A vietnami bázis is több ezer kilométerre van Ausztrália stratégiai célpontjaitól.
Vietnam kifejezetten baráti viszonyt ápol Ausztráliával.
Plusz a vietnami bázist elválasztja Indonézia légtere Ausztráliától. Indonézia sem engedné át a repülőgépeket.
ahhoz kéne pár hordozó meg komoly supply chain, de jelenleg az admiral kuznetzovot se tudják normálisan rendbeszedni. az ozziknak van tengeralattjárójuk meg egy rohadt nagy amerikai naval base északon, az nem dísznek van ott
amúgy is mi a frászért akarna partraszállni Auban oroszország? semmilyen katonai érdeke nem fűződik ehhez
# 14
Nincs amerikai haditengerészeti támaszpont Ausztráliában.
Függetlenül bármitől, ha valakit érdekel van egy globalfirepower.com nevű honlap, ahol elvileg ki vannak gyűjtve a föld egyes országainak haderejeinek bizonyos adatai és az országok bizonyos, háborúk esetén nagyobb jelentőséggel bíró tulajdonságai. Nem tudom mennyire hiteles, én nem néztem utána, hogy honnan, hogy gyűjtötték az információkat. Itt az országok ezen adatok alapján valamiféle módon rangsorolva is vannak és két országot is össze lehet hasonlítani az adatok alapján.
Itt például megtekinthető az oldal összehasonlítása Oroszországra és Ukrajnára:
(Utolsó vagyok):
Elnézést.
A linkelt összehasonlítás Oroszország és Ausztrália összehasonlítása volt.
Amikor lerohanták Ukrajnát, akkor nekem is eszembe jutott ez a kérdés valamiért. :D
Ausztrália ugyan nem tudná magát egyedül megvédeni (egyszer elvesztettek már egy háborút az emuk ellen; ez nem vicc!), de az ország rendkívül szoros diplomáciai és katonai kapcsolatokat ápol az Egyesült Királysággal és - még fontosabban - az Egyesült Államokkal. Az ameriakaiaknak több hadi támaszpontja és egy FBI-megfigyelőbázisa is van az ausztrál sivatagban. Kizárt, hogy ne védenék meg őket közvetlen egy ukrajnai-stílusú "speciális katonai művelet" esetén.
Plusz az orosz vezetésnek sose volt prioritása a volt Orosz Birodalom határain túlterjeszkedni; amikor utoljára próbálkoztak ilyennel Afghanisztánban a nyolcvanas években; csúfos vége lett, és nagymértékben hozzájárult a Szovjetunió 1991-es széteséséhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!