Benito Mussolini fasiszta olasz diktátort azért nem állították bíróság elé (sok más háborús bűnössel ellentétben), mert kompromittáló információkkal rendelkezhetett a Szövetséges hatalmakról és azok vezető politikusairól?
Olvassatok jobban utána. Mussolini kivégzését a brit titkosszolgálat szervezte meg és később az ügyben eljáró, a háttérből irányító saját emberüket is véglegesen eltüntették. Vajon miért volt ennyire fontos az olasz diktátor személye, ha nem jelentett kényelmetlenséget?
Olaszország csak 1940 nyarán lépett be a háborúba a Tengely oldalán. Addig különböző levelezések, ígérgetések, alkudozások folytak, amelyek pontos tartalmát utólag nyilván nem kívánták a nyilvánosság elé tárni.
# 4
Olaszország azért 1940 nyarán lépett csak be a háborúba, mert Mussolini tisztában volt vele, hogy papíron a francia és a brit haderő erősebb, mint a német. Megvárta, amíg eldől a franciaországi hadjárat kimenetele.
1940-ben a francia hadsereg szárazföldi nehézfegyverzetben, azaz tankokban, tüzérségben masszív számbeli fölényben volt a németekkel szemben.
"1940-ben a francia hadsereg szárazföldi nehézfegyverzetben, azaz tankokban, tüzérségben masszív számbeli fölényben volt a németekkel szemben."
De csak papíron. A valóságban a német szervezési módszereken túl a német technika is jobban bevált. Ez a repülőgépekre is igaz. Például bizonyos manővereknél kihagyott a Hurricane, meg a Bf 109-esekkel először Dunkerque fölött szembekerülő Spitfire vadászok motorja-miközben a német gépeké nem!
Az akkori fő német vadásztípuson, a Bf 109E-n minden példányon ott volt a két db, igen hatásos 20 mm-es gépágyú, miközben a brit gépeken ez a fegyverzet csak az 1941-es év során vált általánossá.
A Ju 87B-hez viszonyítva a Fairey Battle alkalmazhatósága-hatékonysága messze elmaradt, a Ju 88-cal egyenértékű bombázóval akkor nem rendelkeztek az angolok. A Blenheimet inkább hagyjuk.
# 6
Szárazföldi fegyverzetet írtam.
A Char B1 francia nehézharckocsik és SOMUA S35 közepes harckocsik páncélzatra és tűzerőre is messze jobbak voltak, mint az akkor legjobb, korai változatú Panzer III és Panzer IV tankok.
A régebbi típusú francia tankok szintén sokkal jobb páncélzattal és tűzerővel rendelkeztek, mint a német páncéloserők kétharmadát kitevű, gyatra könnyűharckocsik, a Panzer I, a Panzer II a Panzer 35(t) és Panzer 38(t) könnyűharckocsik.
Mellesleg sokkal több francia tank volt.
SZÁRAZFÖLDI FEGYVERZETI ERŐARÁNYOK 1940. MÁJUS 10.:
TANK:
Francia: 4071 db
Német: 2445 db
TÁBORI ÁGYÚ:
Francia: 10 000 db
Német: 7378 db
KATONAI GÉPJÁRMŰ:
Francia: 300 000 db
Német: 120 000 db
Kevéssé ismert, de a francia hadsereg sokkal jobban gépesített volt 1940-ben, mint a német, a német hadosztályok 80 %-a lovasszekerekkel oldotta meg a mobilitását. A francia haderő 300 000 db katonai gépjárművével szemben a németeknek csak 120 000 db gépjárművük volt.
#9
Valahogy engem a hivatalos brit cáfolat nem győz meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!