Egy nagy hadseregben, pl USA / Orosz kik döntik el, hogy,
milyén mértékben osztják be a költségvetést a
fegyvernemek között ?
Figyelt kérdés
2022. jún. 10. 11:00
1/6 anonim válasza:
Hivatalos válasz érdekel?
Akkor a választott képviselők és a hadsereg javaslatai szerint, hogy mire van várhatólag nagyobb szükség.
Valóság érdekel?
A fegyverlobbi kit tud jobban befolyásolni, az dönt.
2022. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 A kérdező kommentje:
Az USA-ban van látszólag működő demokrácia, a képviselők is beleszólhatnak érdemi döntéskezdeményezéssel, addig Oroszország nyílt autokrácia, miért is van ott ál-parlament, nulla képviselői joggal ?
2022. jún. 10. 11:22
3/6 anonim válasza:
#2 "addig Oroszország nyílt autokrácia, miért is van ott ál-parlament, nulla képviselői joggal ?"
Aha.
És hogy ott ezt van, azt a szerinted is " látszólag működő demokrácia" médiája mondta neked, ugye?
Nem érzed hogy van némi gond azzal, ha elfogadod azoknak a véleményét egyoldalúan akik szerinted sincsenek rendben?
2022. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Az USA-ban tudtommal minden évben az elnök kérvényezi a kormány büdzséjét, amibe Kongresszus beleszólhat, vagy módosíthat rajta. Nem közvetlenül a Kongresszus dönt arról, hogy melyik ágazat mennyit kap, ők csak azt befolyásolják, hogy mennyit költenek az adott évben a hadügyre és védelemért. Papíron az elnök feladata a büdzsé elosztása, a valóságban ez inkább a védelmi miniszter (Secretary of Defense) hatáskörébe tartozik. Ez hasonlóan működik: minden ágazat kérvényez egy adott büdzsét, és ebbe szólhat bele a védelmi miniszter, illetve maga az elnök. A végső döntés természetesen az elnök kezében van. Mivel a hadügy büdzséje ún. "discretionary spending", a különböző ágazatok vezérkarai viszonylag magas szintű szabadságot élveznek, hogy mire költik a pénzt, de természetesen felelősek a védelmi miniszternek, aki pedig felelős az elnöknek.
2022. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
#3
Szerinted az USA-ról valami rózsaszín, Murica the Beautiful-féle képet táplálok ?
A történelem az nem csak 1989-ig tart, hanem azután is, és látva az 1991 - 2003 közötti állapotokat Oroszországban, törvényszerű volt, hogy autokráciára rendezkedjenek be.
2022. jún. 10. 12:49
6/6 anonim válasza:
A lobbicsoportok és a politika. Elvileg vannak stratégiai célok - mire kell alkalmasnak lenni a hadseregnek, mit szeretnének elérni, amihez dollárjelek tartoznak (fenntartás, fejlesztés). Az egyes haderőnemi parancsnokok lobbiznak, nyomulnak a vezérkarnál, vagy a politikusoknál mire kapjanak és egy hosszas egyeztetős-alkudozós folyamat vége melyik rubrikába mekkora összeget írnak az adott évben.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!