Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Orosz pilóták miért kevés...

Jeffrey Spender kérdése:

Az Orosz pilóták miért kevés repórával bírnak ?

Figyelt kérdés

Az Orosz Légierőt az USAF-el állítják párhuzamba, ránézésre, látszólag megáll, sok gépben és fegyverben megvannak egymás megfelelői, pl. Szu-27-esek és F-15-ösök, KAB / LGB lézeres bombák, de nem csak a vasat kell nézni, hanem az emberi tényezőt is, ott viszont jelentősen elmaradnak.


Az Amerikai pilóták 200 - 350 órákat repülnek, évente felváltva, addig az Oroszok évek óta csak 100 - 125 órákat, emiatt nincs lehetőség begyakorolni a fegyverrendszerek használatát, és magát a repülést is, és a Légierő használata nélkül jelentősen romlanak a képességeik, működésképtelenség alá.


[link]


The average fighter pilot will fly approximately 200 hours each year or 350 during deployment years, Colonel Uribe said.



Mire megy el a költségvetés, ha nincs pénz a repórákra ?


2022. jún. 2. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Oroszországban van annak kultúrája, hogy a pénz a repülési órákon kívül minden másra elmenjen. Mint amikor elindulnak a kúttól a veteményeshez, lyukas vödörrel. Mire odaérnek, pont az összes víz megszökött.
2022. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Mert egy pilótát reptetni drága, az sokkal "költséghatékonyabb", ha a gép csak áll, szebben is mutat a lajstromon, és több pénz is csurran-cseppen a megfelelően pozicionált zsebekbe.


A jövőben minden hasonló jellegű, az orosz haderők képességéhez vagy állapotához köthető kérdés feltevése előtt csak olvasd el ezt a választ mégegyszer, és az esetek 99%-ában ez lesz a válasz.

2022. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Más a két ország gondolkozása, stratégiája is egyébként. Az amerikaiak nagyban építenek a légi fölényre és a légi támogatásokra, ezért fektetnek nagy hangsúlyt a pilóták képzésére is. Az oroszok viszont a brutális tüzérségi erőt tartják a legfontosabbnak, és egyébként is inkább a sok kicsi sokra megy elv alapján dolgozzák ki a terveiket. Nincs tehát szükségük magasan képzett pilótákra, mert az egyetlen fontosabb feladatuk a légifölény megteremtése, minden másra a földi erőket használják.
2022. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

"Nincs tehát szükségük magasan képzett pilótákra, mert az egyetlen fontosabb feladatuk a légifölény megteremtése"


Aha...ez jól látszik a mostani háborúban is, hogy mennyire nincs szükség jól képzett pilótákra, miközben a légi fölényt sem képesek tartani.

2022. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


A Szovjetunió idején ugyanúgy fejlesztettek több, eltérő feladatkörű típust, vadászrepülőket (MiG-21-esek), meg csatarepülőket (Szu-7-esek), és specializáltakat is is (Szu-15-ös és MiG-25-ös).


Amint a lézeres bombák elérhetővé váltak, ugyan az Amerikaiak alkalmazták azokat elsőnek, 1972-ben, de a Szovjetek 1975-ben, gyorsan reagálva ők is bemutathatták az övéiket, és elkezdték a frontvadászaikat és bombázóikat (MiG-27-es, Szu-17/22-es, és a Szu-24-es) tömegesen felszerelni.


És az Amerikai F-15-ös Eagle-re lett válasz a Szu-27-es Flanker, ugyanazokkal az elvárásokkal: BVR képesség, integrált ECM, kitűnő manőverezhetőség, és csapásmérés, ha mást nem, butabombákat az is tudott hordozni. Azután az F-15E Strike Eagle-re lett válasz megint a Szu-30-as Flanker, hasonló képességekkel, és folyamatosan update-elt pilótafülkével.


Szép és jó gépeket tudnak tervezni, de nincs, aki effektíve használja őket, pedig amint láthatjuk, a Szovjetunió idején is a Légierőnek meghatározó szerepet szántak, ami mostanra mintha teljesen elveszett volna az a tudás.

2022. jún. 2. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

A 2-es válaszolónak valamennyire igaza van, de az orosz doktrína alapvetően másképpen használja a légierőt, mint a nyugati haderők.


A szovjetek a második világháború során arra a következtetésre jutottak, hogy a légierő a harcászati szinten használhatatlan volt számukra. Ennek kismillió oka volt (rádiók hiánya, a katonák alacsony kiképzési szintje, szervezésbeli problémák, stb). Így ők elsősorban a légierőt a hadműveleti és a hadászati szinten alkalmazzák.


Ez a harctéren azt jelenti, hogy az orosz pilóták nagyságrendekkel egyszerűbb missziókat hajtanak létre, mint a nyugati társaik. Míg nyugaton teljesen bevett szokás, hogy egy gépet úgy küldenek a légtérbe, hogy várjon a levegőben célpontokra, az orosz doktrínában ez elképzelhetetlen. Ott a célpontokat felülről, a hadműveleti tervezési szinten határozzák meg.


Ez a föld-levegő koordinációban ott látszik a legegyértelműbben, hogy míg például az amerikai hadseregnél az utolsó baka is kap kiképzést arra, hogy hogyan kell a légierővel kommunikálni, az oroszoknál kizárólag a harctéri légiirányítók vannak felhatalmazva a légierővel való koordinációra. Ez a szerepkör természetesen az amerikai hadseregben is létezik (ez a TAC illetve a JFO), de ők századszinten vannak a törzsben, míg az orosz harctéri légiirányítók csak ezredszinten. A feladatuk is teljesen más: míg a a nyugati TAC-ok feladata elsősorban a légi egységek koordinációja a földi egységekkel, az orosz légiirányítók feladata elsősorban a célpontok kijelölése, amit az amerikai egységeknél a szakaszszinten operáló FO-k végeznek el.


Ez azt eredményezi, hogy az orosz pilóták missziói sokkal egyszerűbbek, és kevesebb autonómiával rendelkeznek, mint nyugati társaik, így kevésbé szükséges számukra a sok repülésóra.

2022. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


De a lézeres bomba / rakéta alkalmazása, meg a rossz időben / éjszaka repülés nem igényel ugyanannyi gyakorlást ?


Minek fejlesztettek KAB-okat, H-29-est meg 59-est ?

2022. jún. 2. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden másra megy a pénz. A légierő nagyságához, tervezett feladataihoz képest egyszerűen túl kevés a pénz, azon spórolnak amin tudnak. Így a repórákon is. Meg bizonyára csurran-cseppen a zsebekbe is a honvédelmi kiadásokból. S ha nem is a teljes összeget sinkófálják el, de arányaiban valószínűleg többszörösét mint nyugaton.
2022. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!