Mikor jönnek már rá az emberek, hogy az USA csapatainak Görögországba jövetele valójában a háború előkészítése?
Hitler mielőtt megtámadta volna a Szovjetuniót, megszállta a Balkánt. Ha az USA világháborút akar indítani Oroszország ellen, ehhez le kell zárni a szárnyakat és a lehetséges ellentámadási pontokat.
Kyriakos Mitsotakis görög miniszterelnök május 16-án „ajándékot” ad át Biden elnöknek. A görög parlamentben 181:119 arányú szavazással keresztülverte az amerikai-görög védelmi szerződés ratifikálását. Az USA hadserege újabb görög területeket vehet használatba.
#2 jó, de a másik fél támadására készülnek fel. Most mi ezzel a baj? Egyre több a probléma az Oroszokkal, Kínaiakkal stb.
Igen, fel kell készülni, mert már nem racionálisak a másik a fél cselekedetei.
Jaj Kérdező, kevered a szezont a fazonnal. A Balkán 1941-es megszállása nem azért volt, mert le kellett zárni a déli szárnyat, hanem mert Jugoszláviában angolbarát tisztek megbuktatták a németbarát kormányt, és Jugoszláviában el kellett a német vezérkarnak rendezni a helyzetet, és meg kellett gátolni, hogy a britek hídfőállást alakítsanak Görögországban. Olyannyira nem volt köze a SZU elleni támadáshoz, hogy az ellenük felvonuló német, illetve egyéb tengelyhatalmi erők ötöde ment be a Balkánra, és a Wehrmacht hadműveleti terveiben május 15. volt a SZU elleni támadás dátuma, még akkor is, amikor Krétán dübörögtek a fegyverek. Azért nem indult meg a SZU elleni támadás hamarabb, mert a német hírszerzés tudta, hogy a tavaszi esőzések után a szovjet utak nem száradtak fel.
A mai helyzet pedig védekezés. A NATO még mindig egy védelmi szervezet, a NATO, mint de facto szervezet nem fog háborút indítani senki ellen. Olyan lehet, hogy valamelyik tagállama szeretne hadat indítani, de azt megvitatják, és a többi NATO állam hallgatólagos beleegyezése kell, hogy megtörténhessen, lásd Törökország tavalyi támadásait Szíriában, vagy a 2003-as Sivatagi Vihart. Egyik esetben se kollektíven a NATO vett részt a hadműveletekben. A NATO összes tagállama akkor lenne köteles hadba vonulni, ha valamelyik tagállamot érne külső támadás. Egyébként Görögország NATO belterület, és a NATO saját területén azt tesz, amit akar, olyan csapatmozgásokat tehet meg, amit akar.
Kérdező nem tudom feltűnt-e hogy a II. Vh. óta eltelt több mint 75 évben mindkét oldal annyi nukleáris fegyvert halmozott fel amivel többszörösen el tudják egymást pusztítani. Szóval nem lesz itt semmiféle NATO-RUS háború (a már folyó proxyháborún kívül), sem III. Vh.
Hidegháborúban meg amúgy is szokás a konvencionális erőket is megerősíteni, fokozni a jelenlétet a szomszédos országokban. Még így is sokkal kevesebb NATO katona, harceszköz van a ruszkik közelében mint az első hidegháborúban volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!