Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem hibázott az orosz politika...

Nem hibázott az orosz politikai vezetés? Tényleg kellett ez a háború és erőltetni kell továbbra is?

Figyelt kérdés
Nehéz lenne visszatáncolni, de sok racionális érv szólhat mellette.

2022. máj. 11. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Már hogy kellett volna a háború.
2022. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Vissza már nem táncolhatnak, kell valami eredmény amit belföldön győzelemnek lehet előadni. Belemanőverezték magukat a sz.rba amiből nehéz kimászni.
2022. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Abba kell hagyni.
2022. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem az oroszok kezdték, hanem a belaruszok és amerika.
2022. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

De, hibáztak. Ezt mostanra mindenki látja. Az orosz vezetés úgy tervezte, hogy egy gyors villámháborúban megmutatja katonai erejét és egy üzenetet küld a NATO-nak, hogy Oroszország eddig tűrt és nem tovább. Ezzel együtt persze Ukrajnát is visszarántotta volna az orosz érdekszférába és otthon is nagyot dobott volna egy gyors és sikeres katonai akció a kormány támogatottságán. Illetve úgy kalkuláltak Putyinék, hogyha pár nap alatt elsöprik az ukrán kormányt és az ország hadereje gyorsan összeomlik, akkor nem lesz ideje a Nyugatnak reagálnia. Az orosz vezetés itt is elszámolta magát, azt hitte a nyugati országok sokkal lassabban tudnak majd csak reagálni. Némi szankcióra számítottak ők is, de miután pár nap után már azzal találta volna szemben magát a Nyugat, hogy Ukrajna kormánya kapitulál és a háború döntő orosz győzelemmel ér véget, azt gondolták hogy a szankciók se lesznek ilyen brutális erejűek. Fegyverszállítmányokra meg egyáltalán nem gondoltak.


Szóval igen, elszámolta magát az orosz vezetés. De most már nincs számukra visszaút, egy irányba mehetnek: előre. Otthon se fogadnák jól az emberek ha Oroszország látható eredmények nélkül feladná a háborút és a világban a nagyhatalmi státuszuk is még jobban megrendülne. Az oroszoknak most már addig kell háborúzniuk, amíg fel nem tudnak mutatni valami jól hangzó sikert. Például Kelet- és Dél-Ukrajna elfoglalását.


Ezzel egy időben az is látható, hogy az orosz vezetés ezt eredetileg nem csak egy sima konfliktusnak szánta, Oroszország ezzel akart visszatérni a világ szuperhatalmai közé, visszaszerezve a volt szovjet érdekszférából annyit, amennyit csak tud. Látható hogy Moldovával kapcsolatban is mozgásba lendültek már bizonyos orosz tervek és Dél-Oszétia is mozgolódik, ezért nem lepődnék meg ha hamarosan Grúzia környékén is elkezdenének forrni az indulatok.


A Nyugat bevatkozásával párhuzamosan az orosz vezetés szemlélete is megváltozott a konfliktussal kapcsolatban, egyre inkább úgy tekintenek rá, hogy ők a Nyugat ellen küzdenek szinte a teljes keleti érdekszféráért. Több orosz hírforrásból is hallottam már olyasmit, hogy erre Putyin ténylegesen úgy tekint mint egy olyan jelentőségű konfliktusa, mint a második világháború volt. És ha Oroszország megnyeri ezt, akkor az Egyesült Államok kénytelen lesz leülni Oroszországgal tárgyalni egy új jaltai konferencia keretében és legalább részben újratárgyalni a kontinens felosztását.

2022. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dzsoki ***** válasza:
67%
Nagyrészben,ahogy az 5-ös írta. Kiegészítve avval,hogy mivel,amikor elfoglalták a Krím-félszigetet,nem volt érdemi,nemzetközi tiltakozás. Az oroszok,igen elszámították magukat pl az ukrán légvédelem állapotára vonatkozólag. Egyébként Oroszország,nem fogja tudni visszaszerezni a befolyását a volt szocialista országok tekintetében. Az inkább kérdés,hogy mire van az ENSZ,ha nem tudja a kéksisakosokkal szétválasztani a harcoló feleket? Egyúttal kialakítani egy 10,20 vagy 50 kilométeres fegyvermentes övezete? Azután,tárgyalásokkal megbeszélni,hogy néhány négyzetkilométert kapna Oroszország Ukrajnából vagy egyetlen négyzetcentimétert sem.
2022. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

ENSZ békefenntartó misszió indításához az Biztonsági Tanács döntése kell. Ott viszont az Amerikai Egyesült Államoknak és Oroszországnak is vétójoga van. 2015 és 2022 között sokkal kisebb léptékű volt a háború Ukrajnában, kijelölt tűzszüneti vonallal, de akkor sem vonultak fel kéksisakosok. Igazából mindkét fél ellenezte a dolgot.

2022. máj. 11. 23:50
 8/11 Dzsoki ***** válasza:
79%
Kérdező! Köszönöm. Akkor mi a megoldás? Egyik fél sem fog engedni? Azt értem,hogy Ukrajna,nem akarna egyetlen négyzetcentimétert sem átadni. Oroszország,meg nem akarna veszíteni. Mármint,legalább,néhány négyzetkikométert szerezzen. Galád módon,kevéssé is érdekelne,ha nem befolyásolná a mindennapi életünket. Tehát,az élelmiszer,illetve az üzemanyag árakat. Csakhogy már nem is közvetve,hanem közvetlenül érint minket.
2022. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem volt más választásuk. A NATO támadó rakétákat kezdett el telepíteni Ukrajnába, azzal a nyilvánvaló céllal, hogy megtámadják Oroszországot. Ezt meg kellett előzniük.
2022. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as, igen. Meg az sem mindegy, hogy egy hadszíntér van a szomszédunkban, esetleg még 10 évig:((
2022. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!