Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme egy nagyhatalomnak...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi értelme egy nagyhatalomnak 6,000 nukleáris robbanófejet tartania, amikor 2,000 / 1,000 robbanófej is ugyanolyan túlterhel mindent és elrettent ?

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 14:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10


És amit írtam #7-es kommentként ?


Második / megtorló csapás csak mobil indítókkal lehetséges, az SS-20 Saber / RSzD-10 Pionyer / RT-2PM Topol egyedi Szovjet / Orosz rendszerek, az USA nem bírt velük, és a szárazföldi indítású Tomahawk kismiska volt hozzájuk képest.

2022. márc. 25. 01:21
 12/14 anonim ***** válasza:

"Szóval nagyon is megéri lelőni, akár egy másik taktikai töltet magaslégköri elműködtettése árán is."


Rövidtávon nyilván, lévén nem iktatja ki a célját, viszont hosszútávon jobb ha rendesen elműködik, és minimalizálódik a kihulló sugárzóanyag.

Például egy rendesen elműködő hidrogénbomba esetén alig van kihulló anyag.

Viszont ha a sugárzóanyag szétszóródik/beporlad évszázadokra lakhatatlanná teszi a területet, és egy 2-3 Mt-s töltet esetében ha az anyag szétszóródik a levegőben simán beterít 50-100 négyzetkilométert, az meg full mindegy hogy tenger, vagy szárazföld felett teszi, a szél, a víz az állatok(testükben) simán eljuttatják hozzánk a sugárzóanyagot, rövid úton, és hosszútávon a káros hatások miatt kihalunk.


Szóval ha valakit meglőnek vele ha az emberiség túlélését tartja szem előtt akkor nem elhárít nem lő vissza szimplán meghal, persze az ember egy rákos sejt burjánzás a föld felszínén, mi kiirtunk mindent, és mindenkit csak azért is velem jössz a pokolba alapon.

2022. márc. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 ABM terén nagyjából fej-fej mellett haladtak, a Salt alapján mindkét ország 1-1-et telepíthetett (az oroszok Moszkvát, az USA Camp Davidet választották). A csillagháború egy hatalmas, jól megtervezett blöff volt (Ronald Reagan Oscar díjasokat megszégyenítő alakítást nyújtott Helsinkiben) aminek az volt a célja hogy az oroszokat fegyverkezési versenyre kényszerítse, öljék a pénzt a "csillagháborúba" - bele is rokkant a gazdaságuk, ez vezetett el végük a SZU bukásához. "Csillagháborús" elhárítórendszer nem volt és a mai napig nincs működőképes.

A silókba telepített tölteteket sem biztos ki tudják mind iktatni. Több siló van "fake célpontként" mint ahány töltet, ráadásul jó alaposan szét vannak szórva szerte az országban mindenhol, jól védettek csak direkt közvetlen találattal lehet kiiktatni őket. A mobil rendszereket meg szándékosan mozgatják, a tengeralattjárókról azt sem tudják hol vannak. Szóval bőven marad az első csapás után is mindkét országban bárki is legyen a támadó.

#12 ugyanannyi hasadóanyag szóródik ki akár elfogják a töltetet, akár aktiválódik (sőt utóbbi esetben sokkal több a sugárzó izotóp, mert a reakció során is rengeteg képződik). A különbség hogy ha aktiválódik akkor romba dönti az alatta lévő várost. Nem a sugárzás pusztítaná ki a bolygó élővilágát hanem a nukleáris tél.

Ja, a kölcsönös elrettentés elve így működik - én meghalok, de te sem éled túl, úgyhogy inkább ne támadj.

2022. márc. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13


Köszönöm szépen a választ, de ha lehetne, én is megírhatom a másabb véleményemet ?


Az ABM-szerződés az tilalmazza az ABM-képességgel felruházott SAM-eket is, és pont ez az, ami miatt az Oroszok javára dől a mérleg. A hivatalos, dedikált Galosh / Gazelle / Gorgon ABM mellett az Sz-200-as Angara / Vega / Dubna SAM-et felruházták ABM képességgel, az Sz-300-as család meg integrált ABM-képességű volt, sérült az egyezmény, de senkit nem zavart.


Az USA meg a Nike családdal vesződött, és nem volt sikeres.


A Csillagháborús projekt túlértékelt, de nem úgy, ahogy írod. Az égisze alatt számtalan részprojektet vázoltak fel, hagyományos meg Sci-Fi megoldásokkal. Az ERINT és a KKV a sikeres tesztek után rendszerbe állítottak, ill. sorozatgyártásra előkészített lettek, MIM-104-es Patriot SAM / ABM 94 és ASM–135 ASAT-ekként láthatjuk őket. Az ERIS és HEDI projektek a THAAD rendszerben élnek tovább. A többi rendszer, mint a sínágyú, az tényleg Sci-Fi.


Az általános és népszerű vélekedések szerint nagyban hozzájárult a Szovjetunió katonai gyengéinek leleplezéséhez és gazdasági túlterheléséhez, azonban a nyilvánosságra hozott szovjet hivatalos dokumentumok szerint nem volt döntő tényező a fegyverkezési tárgyalásokban tett engedményekben. Ellenkezőleg, a program nehezítette, akadályozta a leszerelési folyamatot, nem sikerült a Szovjetuniót eltántorítania az ICBM-ek fejlesztésétől, és felismerték a szovjetek, egy újabb, nagyszabású fegyverkezési versenybe lépnének, ami megterhelné a gazdaságukat.


Bonyolult technológiák helyett, mint az amerikai SDI projekt komponensei, viszonylag egyszerű, a költségvetés számára megfizethető, és műszaki értelemben ténylegesen hatékony ellenintézkedéseket és fegyverrendszereket fejlesztettek, mint a meglevő MiG-31-es Foxhound elfogóvadászok képessé tétele műholdromboló rakéták alkalmazására, a 17F19DM Szkif / Poljusz űrtelepítésű lézer, és a Narjád / Briz ASM rendszerek.


A Szovjetunió teljesen más problémák, mint a csernobili katasztrófa, és sok más rendszerszintű, rejtett probléma miatt jelentett államcsődöt és omlott össze.

2022. márc. 25. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!