Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Orosz hadsereg vélemények?

Orosz hadsereg vélemények?

Figyelt kérdés
A háború elején azt gondoltam, hogy pár nap alatt elverik az ukránokat és kész, és most több, mint 1 hete ott vannak már és nem tudnak (vagy nem akarnak) mit kezdeni velük. Igen, tudom, hogy az oda küldött erők nagy része régebbi technológia (bár vannak már ott vadiúj technológiák is), de ez azt jelenti, hogy az orosz hadsereg nagy százalékát ezek alkotják. Én egyre inkább úgy gondolom, hogy ennyi az orosz hadsereg. Lehet itt logisztikai baki, stratégiai baki stb, de ha annyira erős lenne az orosz hadsereg, akkor technológiától függetlenül szerintem már rég el kellett volna foglalniuk Ukrajnát. Ti mit gondoltok erről?
2022. márc. 8. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Selejtezik a több tízéves haditechnikát, az újoncok meg fogyóeszköz,van elég sok proli fiatal akit behívnak golyófogónak.

Ha már komolyabb bevetésre kerülne a sor, előjönne a modern haditechnika, amitől még az usa-nak is tátva maradna a szája.

2022. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Elszámolták magukat, mert nem tárt karokkal fogadták a "békefentartásukat". Most leálltak mondhatni egy helyben, és szerintem várják az utánpótlást... Ha az megjön, akkor elindulnak a"békefentartók" kiegészítve a sereg egy részével majd.
2022. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

"van elég sok proli fiatal akit behívnak golyófogónak"


Az oroszok tudtommal azt mondták, hogy sorozott katonákat nem küldtek Ukrajnába.


Akkor kiket? Van zsoldoshadseregük is?

2022. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

3: közben rákerestem, a lepontozós idiótáknak is érdekes lehet:


"Ma a hadsereg harmada sorozott katona, akikre harci cselekményekben korlátozottan lehet számítani, viszont nagyobbik része, a kétharmada – az egy évtizeddel ezelőtti állapotokhoz képest – motivált és jól használható, bármikor bevethető. "


[link]

2022. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"A háború elején azt gondoltam, hogy pár nap alatt elverik az ukránokat és kész"

A háborúk nem napokig, hanem jó esetben hónapokig, rosszabb esetben évekig tartanak. Irreális elvárás, hogy egy Ukrajna méretű országot, amit még csak nagyobb meglepetésként sem ér az orosz támadás (hiszen a két ország viszonya mindig is rossz volt) mindössze néhány nap alatt el lehet foglalni. Az oroszok lassan, de biztosan haladnak előre, és biztos vagyok benne hogy 3-4 hét múlva meg is adják magukat az ukránok.

Természetesen vannak logisztikai, stratégiai bakik, amik lassíthatják vagy változtathatják a támadást, de előbb-utóbb úgyis megtörnek az ukránok. Ha nem lesz élelem, víz, áram, fűtés, akkor sokáig nem fogják bírni a városokban és megadják magukat, jelenleg erre játszik az orosz fél. Az ukránoknak meg már most sincs semmijük, hiszen a nyugati országok pumpálják befele a hadianyagot, helyben pedig a civilek, a külföldi önkéntesek meg a kiengedett rabok harcolnak már. A NATO biztos nem fog beavatkozni, az orosz előretörést pedig így sem sikerült megállítani, mindössze lelassították, aminek csak annyi lesz az eredménye, hogy többen fognak meghalni.

2022. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
"pár nap alatt elverik az ukránokat és kész" Ember, Ukrajna 6x nagyobb mint Magyarország és már 8 éve háborús készültségben vannak felfegyverezve. Itt valami álomvilágban élnek az emberek...
2022. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

5. 6.

Putyin elvtárs mégis így gondolta, mert csak 3 napi gázolajat és kaját csomagolt a katonáknak. Ez tény, kár ezzel vitatkozni. Putyin ül a ki tudja milyen bunkerben elzárva, csak az ostoba talpnyalóival érintkezik, akiktől biztos nem fogja megismerni az ún. valóságot. Lúzer.

2022. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Katonailag valószínűleg nyernek, de politikailag már vesztettek. Most már Putyin sohasem mossa le magáról az agresszor szerepét, mehet bizniszelni Kim Dzsongunékkal. Ha meg sikerül az orosz gázt és olajat kiváltani, akkor meg Oroszország örökre elszakad Európától.
2022. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
LOL Te most komolyan gondolod hogy annyira buták az oroszok hogy az gondolták 3 nap alatt vége? Azért ők sem most kezdték a szakmát az elmúlt 20 évben háborúzhattak itt-ott. xD
2022. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

#9

Azt kommunikálták, hogy 48-72 óra alatt demilitarizálják Ukrajnát. Összejött? Anno Putyinék azt mondták, hogy 3 nap alatt beveszik Kijevet, a negyedik napon már Kijevben teáznak. Na Kijevben teázik Putyin? 🤣🤣

2022. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!