Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen költségei vannak az...

Milyen költségei vannak az orosz háborúnak? Napi 15 milliárd dollár nagy kamu, ugye?

Figyelt kérdés

[link]


A veszteség ezek szerint 7 milliárd dollár (5 napos adat).

Meg ott van még a logisztika, a katonák élelmezése, üzemanyag + amit elpuffogtattak. Letudná írni valaki, hogy kb. mennyi üzemanyag fogyott, és ez mennyibe kerül? Ne csak hasraütésszerűen. Nekem is van fantáziám, találgatni én is tudok hülyeségeket! Nyilván nem fillére pontos adatokat kérnék, de ne is legyen egy nagyságrendű tévedés! Gondolom az üzemanyag, a katonák kajája, + a lőszer a kézifegyverekhez egész olcsó lehet, mondjuk fél milliárd dollár kb.? A ballisztikus rakéták, precíziós fegyverek, bombák, nagy kaliberű lőszerek és hasonlók az viszont tuti van legalább 7 milliárd dolcsi, ugye?


2022. márc. 7. 18:38
 1/3 Fsms ***** válasza:
100%
Nem, az első 4 nap becsült költsége a 7 milliárd USD legalábbis a cikk szerint.
2022. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.: Úgy értettem, hogy 5 napja jelent meg a cikk. Mindkettőnknek igaza van.
2022. márc. 7. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszoknak nem dollárba kerül, meg aztán olyan tételeket mondsz, ami amúgy is pénzbe kerül béke idején is, mert enni akkor is kell a seregnek, pláne mondjuk egy hadgyakorlaton, mert ott ugyanúgy, vagy még jobban is lőnek, mint jelenleg.

Dollárra amúgy sem lesz sok szükségük a jövőben, ha a szankciók jóvoltából amúgy sem tudják sok mindenre költeni.

Az ukránoknak is asszem Hrivnya a pénzük, mondjuk az ő kárukat meg nehéz felmérni, mennyi épület, híd, gyár megy tönkre, meg az út, víz, gáz és áramhálózat, ha szétkapják az infrastruktúrát, az egyre húzósabb lehet, de megsaccolni csak komolyabb információk birtokában lehetne, de valójában ilyenek szinte egyáltalán nincsenek.

2022. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!