Miért mondják, hogy a háború drága?
Szerintem a támadónak nem vészesen drága. A katonák ki vannak képezve. Kell nekik a "szakmai gyakorlat". Fizetni kell őket békében és háborúban egyaránt. A fegyverek, lőszerek lejárati idővel rendelkeznek. El lehet lövöldözni a régebbieket.
A győzelem után bábkormányt lehet a vesztes területen felállítani, ami háborús jóvátételt fizet.
A vesztes háború természetesen drága, de a győztes oldaláról ezt nem látom.
Úgy beszélsz a felszerelésről, mintha csakúgy ott lenne. De nincs csakúgy ott, azt bizony vagy le kell gyártani, vagy meg kell vásárolni és egyik sem olcsó. Attól még, hogy a háború előtt 3-5 évvel vásároltad meg, még ugyanúgy pénzbe, mégpedig sok pénzbe került. És ha a felszerelést elhasnzálod, vagy tönkremegy, akkor az véglel elköltött pénznek minősül, az eskzöz pótlására újabb összegeket kell fizetni.
Aztán az ellenség ügyesen céloz, megnyom egy gombot, és a méregdrága vadászgéped megy a vastelepre.
"megvannak véve, le vannak gyártva"
Azért nem mindegy, hogy van egy pár cipőd amiben naponta elmész a boltba meg vissza, és kitart évekig, vagy ugyanabban a cipőben nekiindulsz sárban-mocsokban erdőnek-hegyeknek és egy 2-3 napos túrázással kinyírod.
A háború a világ legnagyobb üzlete - mindig is az volt, mindig is az lesz. A fegyverek sem olcsók, de a "hatásukkal" elért haszon/veszteség még nagyobb.
A logikád alapján, ha valaki összetöri a 100 milliós Ferrariját az sem drága, merthogy már korábban megvette, nem?
Ja, amit 8as írt, azt kihangsúlyoznám: haszonveszteség.
Az egy dolog, hogy eszközöket és embereket kell megfizetni, hogy Aból Bbe menjenek és elpusztítsanak másik embereket és eszközöket.
De miközben haladnak a két pont között, házak dőlnek össze, termőföldek égnek fel, utak és hidak mennek tönkre, megszakad az áramszolgáltatás, az internet, a TV-rádióadók, de akár a víz is. Ha győztesként ezt a területet a magadénak mondhatod, utána ennek az újjáéépítése mind a te költséged lesz.
Illetve a kimaradó szolgáltatások és a biztonság hiánya miatt más szolgáltatások, munkahelyek is bezárnak. Egy csatatér környékén nyilván nem lesz nyitva a kedvenc gyrososod, de megszűnik a szokott árúszállítás is, így a boltokban is hiány lesz, a harctér közeli irodaházakban lévő munka is megszűnik stb.... és ez mind-mind a haszontól való elesést jelenti, hisz ugynaitt békeidőben termelődne a GDP, most meg nem.
ÉS számításba kell venni a gazdasági sznakciókat is. Ami most zajlik Oroszországgal szemben, az példátlan mértékű, de a gazdasági szankciók mindigis a háborúk részét képezték. Az orosz rubel 2 hét alatt kb 80%-al lett gyengébb az euróhoz képest. Elestek rengeteg európai nagyberuházástól, ami milliárdokat vitt volna Oroszország kincstárába...
Ez mind-mind a háború költségeit képezi. Az egyik oldalon rengeteg kiadással jár, a másik oldalon rengeteg haszontól való eleséssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!