A Nyugat politikai hibái is hozzájárultak a mostani háborúhoz?
- A NATO megígérte Moszkvának a rendszerváltások környékén, hogy a szovjet/orosz visszavonulás után nem fog kelet felé terjeszkedni. Igaz, hogy ez csak szóbeli ígéret volt, viszont nem tartották be, ami sértette Oroszországot. Bár az ígéretek megszegése nem feltétlen hiba, hasznos is lehet.
- Lassan már 15 éve ígérgetik Ukrajna és Grúzia NATO tagságát, ami ellenlépésekre késztette Oroszországot. Viszont ezek az országok sem NATO tagságot, sem USA védelmet, védelmi garanciákat nem kaptak.
- Fegyvereket sem igazán kaptak, ami elrettentőerőt mutatott volna Oroszország felé. Amerika nem adott modern vadászrepülőgépeket, légelhárító-rendszereket, Németország mindenféle fegyverexporttól elzárkózott és Izrael is blokkolta a légvédelmi rendszerek exportját Ukrajnába. Csak most kezdenek el nagyobb mennyiségben fegyvereket küldeni, viszont most már késő lehet, zajlik a háború, kétséges a hasznosságuk, amire bevetnék őket, addigra vége lesz.
- A Nyugat, főként Európa megosztottságot mutatott még pár nappal a háborút előtt is, ami azt az illúziót kelthette az orosz vezetőknek, hogy nem lesznek kemény, húsbavágó szankciók. Főként Németország, Olaszország, Ausztria, Görögország, Magyarország sugallt olyan álláspontot, hogy az EU-ban elleneznék például a SWIFT rendszer blokkolását, energetikai együttműködés leállíátását, gazdasági kapcsolatok, kereskedelem gyors leépítését, embargót.
Mi van itt? Fszb próbája magyarázni a magyarázhatatlant?
A NATO semmit nem ígért meg, ez egy ordas hazugság!
Gyengébbek kedvvért, mint a kérdező is:
NEM a NATO, meg az EU terjeszkedik. Ezek a szerencsétlenek országok, ahogy mi is egyből a rendszerváltozás után azonnal elkezdtünk lobbizni, menekülnének a Nyugat felé, mert nem akarnak megint orosz fennhatóság alá kerülni. Nagy különbség. Ők akarnak belépni, nem beléptetni akarják őket. Az EU például kifejezetten húzta az időt minden államnál - okkal, mert nem voltak erre még elég "érettek" a csatlakozáshoz - nem hogy ők terjeszkednek. Hol láttál te olyat, hogy a NATO vagy az EU édesget bárkit is, hogy gyere már, lépjél be. A te agyadat is kilúgozta a Putyin, vagy mi van?
#2, 3
Független, szuverén országként Ukrajna, Grúzia természetesen megteheti, hogy azt mondja, hogy NATO tagok szeretnének lenni, viszont a NATO mondhatja azt, hogy nem. Nem feltétlen kell igent mondani.
Például Marokkó is szabadon beadta az EU csatlakozási kérelmét és nemet mondtak neki, elutasították a kérelmet, nem lett nyitott kérdés. Van ilyen, ezzel nem szegtek meg semmilyen nemzetközi jogot Brüsszelben.
4.
És ez hogy jön ide? A terjeszkedés a kulcsszó, erre fűzi fel Putyin is a hazugságait. Ha én kérem a felvételemet a Műszaki Egyetemre, az nem a Műszaki Egyetem terjeszkedése és ez a lényeg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!