Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az eddigiek alapján milyen...

Az eddigiek alapján milyen taktikája volt az orosz hadseregnek hogy lehet értelmezni? Vagy mi volt a taktikája?

Figyelt kérdés
Én valamennyit értelmeztem belőle de a ti véleményeitekre vagyok kíváncsi hogy valami félrecsúszhatott vagy direkt ilyenre tervezték?

2022. márc. 1. 11:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudnátok tudjátok szavakat nem engedi a rendszer így furán fogalmaztam meg...
2022. márc. 1. 11:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazából egy kis csihipuhit akartak, mert úgy vélték szerintem, hogy az ukránok akkor majd azt mondják, ok. Inkább ezt ne. De az ukránok ellenáltak. Erre szerintem ha számítottak is, mert azért át van az gondolva nem ilyen mértékben, illetve nem a világ szankcióival együttesen. Viszont most az van, hogy akkor megy az utánpótlás, hátha az eredeti terv bejön, meg kb már mindegy alapon, mert a szankciók maradnak. Bár ez meg ha nem állapodnak meg csak fokozódik minden irányból amíg akár több ország is belekeveredik.
2022. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az eddigiek alapján elsőkörben az volt a taktika, hogy jövünk mi békefentartók, megszabadítjuk a kicsit sem elcseszett világnézetünkel egy másik tőlünk független nemzetet és még véletlenül sem fognak szitává lőni, tömegsírt csinálni nekünk és tudod mivel áztatni az ukrán földet.

Második körben pedig az lehetett, hogy mivel szitává löttek minket és tömegsírt csináltak nekünk ukrán földből, ezért az ellenálló ukránok a csúnya rossz nép, nekünk nem tetszik ezért rájuk is támadunk. És a világ ezt majd biztosan ölbetett kézzel végif nézi.

2022. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az volt az elképzelés, hogy egy blitzkrieg-gel szétverik a katonaság főbb erejét, épületek, raktárak, védelmi állások stb.

És gyorsan, minimális civil áldozattal a nagy városokat elfoglalják, pl. Kijevet.


Ez elég jól látszik az eddigi harcokon. Hogy az elfoglalás után mit akartak pontosan, azt nem tudni. Az elképzelés az, hogy bábkormányt, és azon keresztül irányítják az országot.


Az is felmerült, pl. az orosz katonáiknak ezt mondták ,hogy a civilek az oroszok melléállnak majd. Ez nyilván nem jött be, de ezt nem tudom, hogy tényleg így gondolták-e vagy propaganda volt.


Ha az oroszok nem változtatnak a taktikájukon, akkor hosszútávon az ukránok ellen tudnak állni, mivel csődbe menne közben Oroszország.

Ha az oroszok váltanak arra, hogy nem kímélik a civileket és elkezdenek "vakon" bombázni, akkor van esélyük nyerni.


De hosszútávon az azért nem működik nagyon, mivel ha lerombolják az infrastruktúrát, akkor egy új bábkormány is nehéz helyzetben lenne.

2022. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Clausewitz triádja... Putyin, meg az orosz katonai vezetés 99%-a ezt tanulta az akadémián. Fokozatosan növelik a nyomást, első körben csak minimális, szelektált erőt vetettek be és ha nő az ellenállás mértéke akkor mennek a durvább dolgok. Első körben az ukrán kormányt akarták bebuktatni, kerülve a nyílt harcot az ellenállási gócokkal, a városi harcot, kímélve a civil célpontokat, infrastruktúrát, precíziós fegyverek, műveleti egységek bevetése szelektált célpontok ellen. Ha az megakad akkor jön a második fázis az egyre nyíltabb hadviselés. 6. napja megy a háború, most kezd "élesedni" a második fázis - egyre több civil területet ér támadás, kezdenek előkerülni a tüzérégi fegyverek is.
2022. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi srácok én is hasonlókat gondoltam. Elsősorban azért küldték a rossz felszerelést meg a fiatal tapasztalatlan embereket mert azt hitték könnyű lesz vagy azt hitték nehéz lesz és beáldozzák ezeket és a hadsereg krémjét meg legvégső esetben vetik be hogy az ne sérüljön annyira de szerintem most ez lesz lassan jön a krém és mivel ukrajna légiereje 0 így biztonságosabb nekik és kevesebb veszteségek érik őket.
2022. márc. 1. 15:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg persze a légierőre hagyatkozhatnak itt is az fogja puhítani a célpontokat.
2022. márc. 1. 15:15
 8/13 anonim ***** válasza:

#6

"küldték a rossz felszerelést"

Inkább azért mert a jó felszerelésből sincs végtelen. Amerika felhalmozza a fegyvereket, viszont az oroszok kipörgetik ezeket a sok hadgyakorlattal, így akármennyire vannak új cuccaik, ezek nicnsenek felhalmazva és gyártani nem igazán tudnak.

(Venni meg a jelen helyzetben nem adna nekik senki semmit.)


"fiatal tapasztalatlan embereket"

Szerintem simán ki akarták használni, hogy vannak sorkatonáik. Azok leszerelnek majd, viszont a főállású katonáik nem.


"ukrajna légiereje 0"

Ez erős túlzás. Az oroszoknak még mindig gondot okoz a légi támogatás, mivel az ukránok jobban állnak légvédelemmel is, mint számították az oroszok.

2022. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 hát volt pár drónos támadás de a drónok 1 részét leszedték meg persze nem hitelesek a források tuti valamennyi maradt nekik de nem sok meg a stingerekkel szedték le ezeket de inkább helikopterek voltak a könnyebb célpontok. A nagy része semmisült meg.
2022. márc. 1. 15:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha katonákat fogtak el (márpedig minden háborúban fognak el) akkor a fiatalokat, vagy éppen az elit egységek tagjait mutogatják. Ez is része a háborúnak - a kommunikációs hadviselés is. A háborúról megjelent hírek legalább 80-90%-a fake, erősen eltorzított aminek sokszor a megbízható hírportálok is felülnek (a hírversenyben nincs idő alaposabb elemzésre, az olvasottság növelése miatt le kell gyorsan hozni a hírt).
2022. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!