Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A feministák miért nem olyan...

Tisztelt Miszter Miniszter kérdése:

A feministák miért nem olyan hangosak a hadkötelezettséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mikor arról van szó, hogy a férfiak többet keresnek, nagyobb a hatalmuk, több van a parlamentben, a nők el vannak nyomva, stb. akkor nagyon tudnak vergődni.

De azzal kapcsolatban miért nem ilyen hangosak, hogy háború esetén csak a férfiakat sorozzák be és küldik meghalni, a nőket pedig nem?


2022. febr. 27. 13:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%
A hülyéket utálom.
2022. márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Régi topik. Azért elmondom, hogy a feminizmus egy pacifista szemlélet, amelyik elutasítja a háborút, így férfiak sorkatonaságát sem támogatja.


Én nő vagyok, támogatnám, hogy ránk is vonatkozzon a sorkatonaság, Izraelhez hasonlóan. Viszont a sorkatonaság valóban nem túl hatékony. Inkább a hivatásosokból álló haderőt kellene fejleszteni.

2022. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Érdekes olvasni a hozzászólásokat. Ennyi mellébeszéléssel is ritkán találkozni. Komolyan, mért nem valljátok be, feministák, hogy csak a jóból kell a nőknek, a rosszból nem? :D
2022. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#20: Nagyon szeretnéd, hogy töröljék a kérdést, igaz? Fáj szembesülni az igazsággal, ugye?
2022. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, Izraelben háború nélkül is kötelező a katonáskodás a nőknek. Azt nem mondom, hogy egyenlően, mert nekik 2 év kötelező, a férfiaknak meg 3 év. Cserébe a katonáskodás idejére asszem 3 ingyenes abortusz jár, mert ugye ha nők meg férfiak együtt katonáskodnak, annak ilyen hozadéka is van.
2022. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 vizililiom ***** válasza:

Ugyanezen vagyok felháborodva nőként én is! Nem azt akarom természetesen, hogy a nők is hadkötelesek lehessenek, hanem azt, hogy a férfiak se legyenek azok! Az, hogy ki harcol, annak teljesen önkéntes alapon kéne működnie, akkoris ha az országot megtámadják. Mert ez nagyon az adott politikai vezetéstől is függ, hogy megtámadnak-e vagy sem. Akárcsak most Ukrajnában. Nem arról van szó, hogy mondjuk én nem szeretem a hazámat, hanem arról, hogy a saját elnökömet is hibáztatom a helyzetért, pl mondjuk az a véleményem, hogy eleve nem kellett volna az agresszort provokálni, mint ugye ahogy Ukrajna tette a NATO mániájával. S ha már megtámadtak, s felajánlják az első napon, hogy kapitulálj, csak más vezetők legyenek az országban, akkor azt inkább elfogadnám, mintsem azt, hogy büszkeségből szétlöveseük az országunkat. Mert pl azon a véleményen vagyok, hogy ha még valamennyi területet el is vesztünk, nekünk a háború nagyobb gazdasági károkat okoz. És akkor még nem beszéltünk az életekről. Elfogadhatatlan, hogy a 21.században egy nyugati társadalomban bárki is kötelezhető legyen az akarata ellenére másokat megölni illetve saját életét áldozni.


Petíciót kéne kezdeményezni a hadkötelezettség, a hadiállapot alatti mobilizáció eltörléséről!

2022. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!