Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető,hogy világháború...

Elképzelhető,hogy világháború lesz?Mekkora esélyt láttok ennek lehetőségére?Miért csinálják ezt a világ vezetői?

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 21:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
#8 pont nem putyinnak dolgozik az idő. Alapból arról beszélnek, hogy villámháborúra készült, és azért várt eddig krím után, hogy legyen miből finanszírozni. Jelenleg egyre többet fog szívni gazdaságilag oroszország. Nefelejtsük el, hogy a védekezőfél előnyben van.
2022. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

@6:

Nézd meg, hogy mekkora Oroszország GDP-je (éves brutto hazai terméke), és majd rájössz, hogy miért nem ér rá Putyin. :-)

[link]

Nincs elég erőforrása egy elhúzódó háborúhoz. A tervezett ukrajnai villámháborúhoz is évek óta (nagyjából 6-7 éve) gyűjti a pénzt, de a gyors lerohanás nem jött össze, ráadásul az ukránokat egyre többen támogatják haditechnikával...

Bizony hogy izgatja Putyint! Oroszország nem bír pénzelni egy elhúzódó háborút.

2022. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
11%
Világháború biztosan nem, hiszen senki nincs az oroszok oldalán, csak a fehéroroszok, ami ugyanaz. Esetleg az lehet, hogy még pár másik ország belekeveredik, és akkor több ország harcol az oroszok ellen. Az nem világháború, arról akkor lehetne beszélni, ha két ellenséges tömb alakulna ki.
2022. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
11%

#9-nek:


Ez pontosan így van ahogy leírtad, csakhogy a nyugati s'ggfej politikusok azt akarják bedumálni, amit én írtam.


És ezzel lesz tele a faxa egy idő után Putyinnak. Bár a fegyverszállítmányok felett szemet huny, mert katonából az Ukránok nagyon hamar ki fognak fogyni. De amint valamelyik ország katonát küld Ukrajnába, OROSZ ELLEN HARCOLNI, az hadüzenet!


És Putyin biztos hogy felkészült, és első lépésben a hátországot fogja tűz alá venni!

2022. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
81%
10# nem a 6# vagyok, de szerintem Putyin atgondolta teljesen a forgatokonyvet és tisztaban volt azzal is hogy szankciokat vezetnek be ellene. Szerintem kiszamoltak, hogy mennyi idejuk van erre, mennyire mehetnek el stb. Nem hiszem, hogy tul nagy fejetlenseg lenne ekorul. Egy haborut inditani nem olyan egyszerű, biztos vagyok benne hogy tobb honapig elemeztek a kovetkezmenyeket.
2022. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
10%

#11-nek:


Aki villámháborúra készül,az nem állomásoztatja a határon tétlenül a hadsereg több mint felét.


A teljeset megindította volna. De ő kivár.


Ráér.

2022. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
21%

Ismét #11-nek:


Minél tovább húzódik a csete-paté, annál nagyobb lesz az emberveszteség az Ukrán oldalon. Az Oroszon is, de az a teljes haderőhöz képest semmi.


És amikor már teljesen legyengültek mind hadászatilag mind morálisan, megindul egy, az elsőnél is erősebb hullám.


Az Ukrán elnök idióta. Xarrá lesznek verve.

2022. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

@14

És szerinted ebben az esetben mi lesz a nagy orosz hátországgal? Ukrajna határáig fog érni Szibéria? :-D

Vedd már észre, hogy az orosz haderő bár jelentős, de csak rövid ideig hatékony - az oroszoknak már most logisztikai problémáik vannak, gazdaságilag elszigetelődtek (aminek a következő években visszaesés és életszínvonal romlás lesz az eredménye), még a reménybeli szövetséges Kína sem állt melléjük. Oroszországszerte egyre több tiltakozás, tüntetés van, úgy látszik, az oroszok jelentős részének sem tetszik ez a háború.


Jelenleg Oroszország a hű alattvaló Belorusziával együtt áll szemben Ukrajnával, és az azt utánpótlással támogató NATO országok sokaságával.

Szerinted ki bírja tovább?

2022. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
#14 jaaa akkor félreértettem, irhattad volna pontosabban is, igen ebben igy igazad van.
2022. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%
Oroszország egy gazdaságilag nagyon gyenge ország, nem tudnak következmények nélkül hónapokig elhúzódó konfliktust finanszírozni úgy, hogy közben a szankciók is folyamatosan ütik őket. Ezt Amerika képes megtenni, de csak azért, mert a hadseregük geopolitkai szereplővé emeli az oroszokat ne gondoljuk egy másodpercig sem, hogy egy szinten vannak velük.
2022. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!