Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO vajon valóban megvédené...

Isti22 kérdése:

A NATO vajon valóban megvédené a Balti államokat, Magyarországot vagy Szlovákiát egy orosz támadástól?

Figyelt kérdés
Lengyelországot, Romániát, Törökországot nyilván igen, de a kicsik megérik a konfliktust?
2022. febr. 24. 10:58
A kérdező szavazást indított:
Nem éri meg a totális háborút, főleg, hogy Putyin már fél lábbal a sírban van és nincs vesztenivalója
Egy elhúzódó háborús övezetté válnánk, annyit nem ér meg, hogy átálljanak a hadigazdálkodásra
Igen, a legkisebb szövetségest is teljes erővel
20 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kötelessége volna megvédeni.
2022. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


Bár Magyarországot nem biztos, ha Orbán maga kéretné be az orosz tankokat Budapestre, az nehezebb szituáció lenne.

2022. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

A NATO igen, mert a NATO mi magunk vagyunk. vagyis ezek a tagállamok a saját haderejüket akár közösen is bevetnék és a közeli országok hadereje is részt venne benne, félve attól, hogy tovább terjedne a háború és őket is elérné.

Hogy az amerikaiak konkrétan tennének-e valamit?

Na, az más kérdés. Ígértek már segítséget nekünk többször is és nem jöttek még sem. Ahogy más országokat is hagytak már magára.

Ha nincs közvetlen amerikai érdek akkor nem avatkoznak be - és ez az ő szempontjukból érthető is. Én sem szeretném ha az én országom embereit oda küldenék meghalni egy háborúba, ami nem is áll az országunknak érdekében.

2022. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy orbán sunyiskodott a nyugattal a NATÓ-val és barátkozott putyinnal, szerintem nem nagyon sietne a NATÓ Magyarország mevédésével.
2022. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!