Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy működik a katonai szolgál...

Hogy működik a katonai szolgálatra történő behívás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az orosz-ukrán helyzettől és mindenféle harmadik világháborúból kiindulva egy beszélgetés során felmerült, hogy Magyarországon hogy működik a katonai szolgálatra történő behívás?

Azt tudtuk, hogy a hadkötelezettség nálunk csak 18 és 50 év közötti férfiakra vonatkozik. Tudtuk azt is, hogy vannak bizonyos esetek, amikor nem hívható be az illető (önkormányzati- vagy országgyűlési tisztviselő/képviselő, 3 vagy több gyermekes nevelő, egyedül neveli a gyerekét vagy ápolásra szoruló egyenesági hozzátartozóját, stb).

Tegyük fel, hogy itt vagyok 24 éves fiatal, gyermektelen, párkapcsolatban élő mérnök. Már itt felmerül kérdés, hogy mi alapján döntenek úgy, hogy engem behívnak?

De tegyük fel, behívtak. Gondolom jön orvosi, pszichikai, fizikai alkalmassági és ha megfelelek, akkor valahová beosztanak. Mi alapján döntik el, hogy hova osztanak be? És mi alapján döntik el, hogy milyen pozícióba, milyen rendfokozattal (úgy tudom, hogy a diploma pl egyből tiszti, ha jól tudom hadnagyi rendfokozatot "ér", de gondolom nem minden esetben osztanak be tisztként)? Meddig kell szolgálni?

Ez idő alatt milyen fizetést/bérezést/jutattást kapok? Jelenleg jobban keresek, mint egy átlagos tiszt (hadnagy vagy főhadnagy) a honvédségnél. Megkapnám a mérnöki fizetést (nem hinném) vagy honvédségi juttatást kapnék? A céget kárpótolják/kártalanítják? Elbocsáthatnak a távollétem alatt, előfordulhat, hogy behívnak katonának és mire visszatérek, nincs munkám? Ugyanez határozott idejű szerződés esetén, ha pl 2 éves szerződésből 20 hónap már letelt, behívnak és mire visszatérek, letelt a két év?


2022. febr. 23. 07:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%
Márki Zay tuggya biztos, mert ő Magyar katonákat küldene oda!
2022. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!