Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megéri-e egy Magyar katonának,...

Megéri-e egy Magyar katonának, külföldön szolgálatot teljesíteni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Meg, mivel a hazai fizetése 3-4-szeresét keresi.
2010. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
igen, pénzügyileg max..
2010. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Kövezzetek meg,de én nevetséges havi 400-500 ezer Ft-ért nem kockáztatnám a testi épségemet és az életemet amikor ezt a pénzt vagy ettől sokkal többet simán megkereshetem békésen is tanulással :)
2010. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
76%

Mit értesz "megéri" alatt és mit külszolgálat alatt?

Pl. Afrika és Canada nem ugyanaz.

-pénzügyileg igen

-előmenetelileg (karrier) igen, de néha nem (közben itthon átszervezhetnek)

-családilag ? attól függ milyen a család (de van ahová a család is mehet)

-egészségileg missziótól függően de inkább nem

2010. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
gondolj bele, úgy keresnek havi min. fél milliót, hogy míg kint vannak egy ft-ot sem költenek semmire. én bárkit ismertem mindenki a pénzért ment ki, szerintük minimális az esélye annak, hogy meghal ott valaki, kb. nagyobb az esély egy közúti balesetre, mivel nem háborúzni mennek. olyat is ismerek, aki az idegenlégióba ment ki, ott az egész életedet és az ükunokák életét is megalapozhatod 10 év szolgálattal (bár az már nem piskóta, fel sem ér a magyar katonák külföldi szolgálatával, nem lehet egy lapon említeni a kettőt).
2010. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy kicsit logikusan belegondolsz a kérdésedbe:

Szerinted ekkora kockázatnak kiteszi magát az ember, főleg, ha mondjuk családja is van, ha nem érné meg pénzügyileg?

Egy Katona

2010. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
93%
Lassan már szarni is jobban megéri külföldön mint itthon.
2010. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

nekem van egy gimnáziumi ismerősöm, aki külföldre ment katonáskodni,újdonsült menyasszonyával,mire letelt a szolgálat, házassággal, két gyerekkel jöttek haza, itthon házat épitett, és megalapozta egy családi vállalkozással a jövőjüket!+ megtanultak mindannyian angolul tökéletesen!

hát...nem tudom.....attól függ ki mikor szánja rá magát erre a lépésre....neki teljesen bejött....mára a falu legerősebb vállalkozója

2010. szept. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tesóm angliába ment ki katonának.

Elég volt az,h európai uniós állampolgár legyél.

Meg persze a többi..

de ha kiválóan tudsz angolul, és sok pénzt akarsz keresni, és izgalmas bevetéseken részt venni, akkor már veheted is a repülő jegyet.. :D

2010. szept. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!