Ha Hitler nem akar mindent maga irányítani, és a háború vezetését meghagyja a tábornokainak meg azoknak akik értenek ehhez.. Meddig tartott volna a háború? Esetleg lehetséges, hogy másképp alakult volna?
Albert Speer mondta az ha jól emlékszem, hogyha nem kísérleti fegyverek fejlesztésére, meg impozáns de semmi gyakorlati céllal nem rendelkező megtorlófegyverekre szórták volna a pénzt, hanem bevált páncélosokra, vadászgépekre, munícióra, akkor legalább fél évvel tovább tartott volna ki Németoszág. Az más kérdés, hogy jobb volt ez így, ha tovább kitart, akkor "Kis pasi és Dagi fiú" nem Hiroshimában meg Nagaszakiban nézett volna szét, hanem mondjuk Kölben és Berlinben.
Mindazonáltal, érdemben nem változott volna a helyzet, akárki vezeti is Németországot. Azzal, hogy megtámadták a szovjeteket meg nagy dőrén hadat üzentek az USÁ-nak, gyakorlatilag a saját halálos ítéletüket írták alá. A britekkel sem bírtak el, erre még magukra haragítottak két másik nagyhatalmat, "okos" döntés volt. Innentől kezdve csak akkor lett volna viszonylagos német győzelem, ha a szövetségesek valamelyike békét ajánl Németországnak, függetlenül attól ki vezeti őket.
Az elején talán jó volt Hitler, mert végül ő döntötte el a franciaországi csata módját, talán a legtöbb tábornokával szemben. Utána már nem volt hasznos.
Talán a SZU megtámadása sem lett volna, így megnyerik a háborút Hitler nélkül. Az ardenneki offenzíva sem volt jó, a csodafegyverek fejlesztése, az afrikai hadszíntér, meg lehetett volna erősíteni az Atlanti falat. A SZU megtámadásával is akár 1-2 évvel tovább tarthatott volna.
Előbb véget ért volna.
Dunkirknél a britekre megsemmisítő vereséget mérhetek volna, aminek szinte biztosan békekötés lett volna az eredménye. Nem kezdtek volna háborúba a Szovjetunióval.
Ha még a korai szakaszában befejezik a háborút, valószínüleg Németország jól jött volna ki a dologból.
Meg gondolom lett volna még egy háború később, de ezt már soha nem tudjuk meg.
4-es: a dunkirki megálláshoz (a közhiedelemmel ellentétben) Hitlernek nem sok köze volt, von Kluge parancsára von Rundstedt állította meg a páncélos erőket, mert nem volt gyalogos támogatásuk, sem üzemanyaguk, sem lőszerük. Hitler csak ezután adta át a gyeplőt Göringnek.
Továbbá eddigre már Churchill vezette az országot, akit pont azért választottak meg, mert nyíltan kiállt a háború folytatása mellett.
A SZU-val mindenképpen háborúzniuk kellett volna, Hitler teljes gazdaságpolitikája arra épült, hogy a keleti területeken fosztogatásokkal fogják táplálni a gazdaságot. Ezért is támadták meg Lengyelországot 1939-ben, mert a német gazdaság a totális összeomlás szélén volt az irdatlan mennyiségű hitel miatt.
Max. 1-2 évvel, de lehet annyi sem. A világ legerősebb ipari hatalmainak ment neki, amik ipari kapacitásban, élőerőben, energiahordozókban (olaj ugyebár) meg mindenben IS többszörös fölényben voltak. Sok lúd meg disznót győz bármennyire is okos a röfi. Ha nem csodafegyvereket gyártanak hanem mondjuk tankot akkor mennyivel lett volna több? Az is kevés lett volna a 35 ezer legyártott T-34-es, 45 ezer M4-es ellen. Azzal a különbséggel hogy az USA-nak volt bőven ipari tartalékkapacitása még akár kétszer ennyit is legyártani ha az kell.
Nem a csatatereken úszott el a dolog, hanem azokon a diplomáciai manőverezéseken amik a fenti helyzetet "összehozták", azaz Németország-Japán vs. a világ legnagyobb ipari hatalmai. Borítékolható volt a végeredmény.
8! Ezt szépen összefoglaltad, csak a náci Németország még külön citromdíjat is érdemel az ostobaságáért, mert semmiféle hosszútávuk reményük nem volt a győzelemre!
A japánok legalább rendelkeztek egy komoly és sok tekintetben reálisabb tervvel egy nekik kedvező kompromisszumos győzelemre. Ők azt remélték, hogyha kiütik az USÁ-t a Fülöp-Szigetekről, Wake-ről Guam-ról, akkor azt ha fogcsikorgatva is, de az amcsik elfogadják, és nem fognak egy totális háborút vívni Japánnal, mintegy lemondanak a Csendes-óceán keleti vidékéről, mert az oly sok emberáldozattal és anyagi ráfordítással járna, szinte a semmiért harcolni nekik messze a hazájuktól. Az más kérdés, hogy tévedtek.
Na ilyen elképzelésük a németeknek nem volt, ők a sokkal irreálisabb Európa-erődről álmodoztak, csak ugye mennyire erő egy olyan "erőd" amit keletről, délről, nyugatról a víz és levegő felől is ellenség veszi körül. A japánoknak volt annyi esze, hogy ok nélkül nem támadták meg a Szovjetuniót.
Hitler mikor közölte a tábornokaival a szovjetúnió lerohanását kb egyöntetűen közölték vele nagy falat lesz.
Addig konkrétan nagyobb csatát se vesztettek, nyilvánvaló volt a szovjetúnió még nagy falat lesz.
Lenyomják az angolokat TALÁN! lett volna esélyük, persze nem júniusba hanem március-áprilisi kezdéssel úgy hogy nem a 3. frontot nyitják ezzel és van rendes felszerelésük.
A közhiedelemben a német haderő tankok, féllánctalpasok, önjáró tüzérségből áll, a valóságba tankjuk ugyan volt de a haderő túlnyomó része gyalog menetelt a frontokra és lóvontatású tüzérségük volt.
9-es
38-41 ig a szovjetek rendszeresen harcoltak a japánokkal, a szovjetek rendre elverték a japán haderőt, Hirohitó végül megnemtámadási szerződést kötött a szovjetekkel 41 tavaszán.
Ezek a harcok nem a két harcoló fél területén hanem kína és mongólia területein.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!