Az hogy lehet, hogy Törökország, Ausztria és más országok sikerrel harcoltak az I. VH utáni békék ellen, csak a magyarok nem?
Törökország 3-szor akkora területet tarthatott meg, tönkreverte a nagyhatalmakat is, pedig azok felosztották, most az olasz, angol, görög, stb. terület lenne. Még Európába is átkeltek.
Az osztrákok szanaszét verték a szlovéneket, "jugókat", amikor azok Karintiát támadták meg.
Igaz, voltak veszteségeik is.
Tőlünk meg kb. Balassagyarmat és Sopron tellett, 3-4 millió magyart vesztettünk, nagy egybefüggő magyar területeket is az ország mellett, és a területek 70%-át. Sikerült feloszlatnunk 1 millió tapasztalt katonát, az országot teljesen kifosztották, olyan gagyi országok kaptak területeket, akik pár hónapig harcoltak vagy a vesztes oldalon álltak.
# 22
Csakhogy sem Törökországnak, sem Ausztriának nem voltak gyarmatai.
Ezek a területek teljesen más státuszúak voltak, mint a gyarmatok.
Például Ausztria birtokai ugyanúgy képviselőket küldtek lakosságuk arányában az osztrák parlamentbe, mint a német-osztrák területek, azaz Csehország, Morvaország, Szilézia, Galícia, stb. Azaz teljesen egyenjogúak voltak az osztrák tartományokkal. Ezért sem tekinthetőek gyarmatoknak.
Az osztrákok birtokainak lakói osztrák állampolgárok voltak, jogilag teljesen egyenjogúak a német-osztrákokkal.
Az igazi gyarmatok, mint a britekéi sohasem küldtek képviselőket a brit parlamentbe, bennszülött lakosságuk pedig nem volt brit állampolgár, csak másodrendű, alávetett státuszuk lehetett a britekhez képest. Ugyanez volt a helyzet a többi európai ország gyarmatai esetében.
Törökország arab birtokai elvileg szintén egyenjogúnak számítottak a török lakosságú területekkel.
Törökország nem etnikai, hanem vallási alapon, a szunnita iszlám alapján szervezett birodalmat.
A török szultán volt a kalifa, a szunnita iszlám legfőbb vallási vezetője.
Így a szunnita iszlám arabok számára a török uralom nem idegen uralmat jelentett, hanem a török szultán, mint kalifa, Mohamed próféta Allah rendelte útódának törvényes hatalmát.
Törökország nem létezett, az Oszmán Birodalom nem Törökország.
A csehek államisága pedig megszűnt a harmincéves háborúban.
# 25
Lehet Török Birodalom, a Római Birodalom is római, noha a lakosság maximum 10 %-a lehetett ténylegesen római etnikumú.
Egyébként a történészek gyakran Török Birodalomnak nevezik, a velük vívott háborúkat pedig általában magyar-török háborúknak.
A történészek 150 éves török hódoltságról beszélnek például.
# 25
Ráadásul az 1923-as békeszerződés is azonosnak nyilvánította az Oszmán Birodalmat az új, világi Törökországgal, a Török Köztársasággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!