Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Dél szláv háborúba miért nem...

Dél szláv háborúba miért nem léptünk be? vissza tudtuk volna szerezni vajdaságot

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 18:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
#9 nem kínálták fel tálcán, sőt pont hogy nagyon is ellenezték hogy megtámadjuk őket. Nem így akarták a nagyhatalmak, Postdamban lepacsizták a határokat, nem akartak rajta módosítani. Azon felül nem is nagyon lett volna mivel "bekapcsolódni" a háborúba. A magyar hadsereg k.rvára nem volt abban az állapotban hogy összehangolt offenzív műveleteket hajtson végre, jó ha 20 harckocsink lett volna a papíron meglévő mennyiségből ami gurulni tud. Inkább azon paráztunk nehogy a szerbek támadjanak mert csúnyán megszívták volna a Szegediek, mert pár határmenti városban (ugyibár Paks sincs annyira messze a határtól...). A magyar gazdaság sem igazán volt olyan állapotban hogy nagyon finanszírozni tudott volna egy háborút. A közvélemény sem volt felkészítve. Lehet a revizionista, szélsőjobbos érzelmű erők tapsikoltak volna örömükben, hogy hallaluja visszaszereztünk x db várost, de a magyar gazdaság egésze megsínylette volna az intervenciót.
2021. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Jó. Akkor "csak" 2/3-a szerb. Ez mit sem változtat azon, hogy a magyarok aránya mindösszesen 13 százalék, akik legszívesebben Magyarországhoz tartoznának, mert Magyarország sokkal gazdagabb Szerbiánál, és ahogy tapasztaltam, a határon túli magyarságnál jellemző az anyaországhoz tartozás igénye. Viszont ez a szerb abszolút többség miatt nem teljesülhet. A szerbek ezt pedig telepítésekkel és népirtásokkal érték el. Azt meg ne nevezzük már nemzetépítési kísérletnek, hogy eltörölték azt a rendeletet, ami megtiltotta a területre történő magyar betelepülést.

Az szintén nem igaz, hogy a "Vajdaság" mindig is soknemzetiségű lett volna. A terület a török háborúk utáni telepítések hatására lett soknemzetiségű. A 15. században települtek be szerb menekültek a Szerémségre, és ez a terület maradt a magterületük 1921-ig. Előtte pedig gyakorlatilag színmagyar volt az egész.

Az érveim pedig történelmi tényeken alapulnak, mivel nem kettessel csúsztam át éppen a történelem érettségin, és alapvetően érdekel a téma. Ha a seggemből húztam elő az érveimet, akkor cáfolni miért nem sikerült? Bocs, elfelejtettem, hogy egy hülye, műveletlen suttyó f*szfej okoskodik itt nekem.

2021. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
#11 A szerbeket bombázó NATO repülőgépeket Magyarországról indították, és a NATO kezdeményezett tárgyalásokat szárazföldi beavatkozásról is, melyet szintén Magyarországról indítottak volna, ha Magyarország ebbe belemegy. A többfrontos háború mellett a szerb hadsereg gerince eltört a NATO bombázások alatt, a NATO-nak a magyar hadsereggel együtt csak be kellett volna vonulnia. Az USA pedig így is nagyon kemény volt az oroszbarát szerbekkel, Koszovót is lecsatolták, Potsdam már rég a kukában volt. Az újjáépítésre pedig hatalmas támogatásokat kaptunk volna az USA-tól.
2021. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13 ja, igen a "mi lett volna ha" teória. A bibi, hogy nem került sor végül szárazföldi intervencióra. Ha sor került volna akkor nyilvánvalóan a NATO erők mennek előre, a magyar hadsereg csak max. rendfenntartó erőként tudott volna kamillázni mögötte.

A másik bibi... a nagyhatalmaknak - ha nincs valami nagyon különleges okuk rá - eszük ágában sincs kinyitni a "rajzoljuk újra a határokat a történelmi vonalak mentén" feliratú Pandora szelencéjét. Főleg nem Európában, ahol azért lenne pár országnak ötlete melyik határt hova lehetne áthelyezni. Koszovó leválasztásával is keményen kellett bűvészkedniük hogy pl. a baszkok, katalánok ne kapjanak vérszemet Spanyolországban.

A NATO nem szétdarabolni akarta Szerbiát, hanem leválasztani az orosz érdekszféráról. Ehhez Milosevicset kellett megbuktatni és az akkori oroszbarát rezsimet. Már javában dolgoztak azokon az operatív műveleteken, amivel ezt el tudták érni. Erről szólt a Koszovói cécó nem holmi etnikai határokról. Ezt elérték, ebbe a képbe viszont erősen belerondított volna ha a magyarok ugribugriznak Vajdaság kapcsán.

2021. szept. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Gondoltál arra, mi lett volna aromán, szlovák, ukrán, osztrák reakció. Ők is kaptak területet tőlünk, igaz, az ukránok csak közvetve.
2021. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15# nem lett volna reakció mert a szerbeket kb mibdenki utálja/utálta egy lepukkatt komcsi ország ahol bár nincs kommunizmus de még mindig olyan virágzó ott az élet
2021. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 Egy dolog az érzelem, és más az érdek.
2021. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#16 Ne tegyünk úgy, mintha a románok és a szlovákok lennének a legjobb barátaink, az ukránok kedvezmények tömegével kényeztetnék a kárpátaljai magyarokat, és nem néznének le minket az osztrákok!
2021. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Egy dolog az érzelem, és más az érdek."


18# ja csak ezzel annyi a baj hogyha szlovákia vagy a románok de akár az osztrákok megtámadnak minket ők lesznek az agresszorok és az a NATO-nak nem tetszik főleg hogy mindannyian NATO tagok és mi is az ukrán hadsereg meg annyira nem tudott volna bevonulni az országba hogyha megpróbálja jó ha nyiregyházát eléri és több veszteséget szenved mint a németek sztálingrádnál a szlovákokal meg szövetségbe vagyunk/voltunk a V4 által főleg hogyha megtámadnak számíthatnak a lengyelek bevonulására vagy bármilyen katonai szövetségből való kizárásra vagy be se engedik ugyan ez az osztrákok

2021. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

19-es: feleslegesen beszélsz itt NATO-ról, amikor Magyarország becsatlakozhatott volna a háborúba, akkor Magyarország még nem volt NATO-tag. Ha mi akkor megtámadjuk Szerbiát, akkor valószínűleg a egyrészt a szerbek széjjelvernek minket, másrészt Ukrajna, Románia, Szlovákia is komoly diplomáciai, de akár katonai szankciókkal is sújtott volna minket. A NATO meg ölbetett kézzel nézelődött volna, hogy ezek a kelet-európaiak megint egymást ölik.


Arról nem is beszélve, hogy Lengyelország a büdös életben nem jönne a segítségünkre. Ez a "lengyel magyar két jó barát" csak az ultrajobber fejekben él, az átlag lengyel (és az átlag magyar) pont leszarja, államvezetési szinten még csak addig tart, amíg közösek az érdekek. A 2. világháború folyamán is a lengyelek az ellenségeink voltak, és lengyel repülős kötelékek is repültek Magyarország felett a szövetséges bombázókampány részeként.

2021. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!