Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kínának mekkora a katonai...

Kínának mekkora a katonai mozgástere a Csendes-óceán térségében? (gondolva itt a térségben tevékenykedő USA-haderőre is)

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az AEGIS tehetetlen ha a cél 10M+ tempóban meredeken jön lefelé és közben még manőverezik. Közben a rendszer esetleg még zavarást is kap.
2021. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát ha a kínaiak a légkörben 10M sebességgel tartósan haladni sőt manőverezni képes rakétát fejlesztettek akkor olyan 30-40 évvel az amerikai űrkutatás előtt járnak, lehet már a jövő héten embert küldenek a Marsra 😂

Bizonyára hiányosak a fizikai ismereteim, de eddig úgy tudtam hogy ekkora hőterhelést csak rövid ideig képes a teljes megolvadás nélkül bármilyen szerkezet elviselni azt is csak nagyon komoly (és nehéz) kerámia hővédő pajzzsal. S ekkora sebességnél a legkisebb axiális kitéréstől is bukdácsolni, majd darabokra szakad bármi - nemhogy éles kitérő manővereket tegyen.

S igen, a zavarás az tényleg fontos dolog, úgy tűnik a kínaiak ebben is előrébb járnak pár évtizeddel ha képesek miniatürizálni egy robbanófej nagyságúra egy olyan elektrotechnikai zavarót ami a nagyméretű felszíni radarok fluxussűrűségét meghaladja. Reszkethet az USA, rátesznek egy repülőgépre egy ilyen ECM-met és a kínaiak helikopteren repülnek vele a hordozók felé hogy arról kézigránátokat dobáljanak rá 😂

2021. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak a fejrész jön le manőverezve, nem az egész rakéta. Én nem viccelnék a kínai fizikusokkal. A jelek szerint pár területen előrébb járnak, mint az USA. A DF-ZF nevű játékszerűket is ajánlom figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=AFn-fe9L0x4

2021. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 egy röppálya-korrekcióra képes robbanófej, na bumm mi ebben a truváj? Ilyen (korrekcióra képes robbanófej) már 40 évvel ezelőtt is volt az oroszoknak is, amerikaiknak is. A nagy magasságú elhárító rakétákat talán ki tudja cselezni, a kis- és közepes-magasságúakat nem. Az alsó leszálló ágban egy ballisztikus fej már csak minimálisan képes manőverezni, onnantól ugyanolyan mintha direktben - közbülső pályamódosítás nélkül - indították volna. Nukleáris töltetek célba juttatására fancy, konvencionálisra már kevésbé praktikus.
2021. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az érzékelőkészlet, ami rávezeti -elsősorban a hordozókra-nyilván korszerű. Hagyományos töltetben pedig ne reménykedj, nem az lesz.

Ezért került előtérbe az USA-ban a csupán pár F-35-nek és helikopternek helyet adó kis hordozók építése az óriások helyett.

2021. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#15 hát szerintem inkább mindketten abban reménykedjünk hogy ha az USA és Kína kakaskodni kezd akkor egyik sem vet be nukleáris töltetet, mert a másik is azzal válaszol. Ha két atomhatalom meg elkezdi egymás atomfegyverekkel "dobálni" akkor meg eléggé beszíja úgy kb. 7-8 milliárd ember a földön.
2021. szept. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%
Igen, reménykedjünk benne, hogy a vezetők normálisak, s békében megférnek.
2021. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!