Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Voltak olyan háborúk a történe...

Voltak olyan háborúk a történelemben, amik véletlenül törtek ki vagy tévedésből, nem is az volt a cél?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 22:45
 1/6 IV. KecskeShajt ***** válasza:
100%
A Marci Polo hídi incidens tipikusan ilyen. Se a japán, se a kínai felsővezetés nem akart háborút, viszont az ottani japán parancsnokok túlfeszítették a húrt, aztán a Kvangtung-hadsereg is beavatkozott, mivel a katonaság eleve háborúpárti volt. Ebből robbant ki a kínai-japán háború.
2021. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pillanatnyi indulatból egy déli tini királyfi levágatta észak királyának a fejét.

e miatt egész észak összefogott és megtámadta a déli tini királyfi királyságát.

pedig a királyfi csak dominálni akarta ezzel a környezetét, nem akart háborút.

2021. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Az első világháború kitörése is hasonló. Szerintem 1914 elején sem a bécsi, sem a szerb kormányzat nem úgy indult neki az évnek, hogy na idén én most megtámadom a másikat és elfoglalom. Aztán mégis így alakult.
2021. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a török-orosz háború is véletlenül tört ki 1915-ben.
2021. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 IV. KecskeShajt ***** válasza:
100%

Az orosz-török nem véletlenül, a törököknek átadott SMS Goeben (Yavuz) német legénysége szándékosan lövette a törökökkel semleges oroszokat.


"Október 29-én a Yavuz lövette a cári birodalomhoz tartozó Szevasztopolt, annak ellenére, hogy Törökország nem állt hadban az Orosz Birodalommal. A bombázást Souchon azért hajtotta végre, hogy Törökországot Németország oldalán léptesse be a háborúba. Az akció során egy 25,4 cm-es lövedék eltalálta a hátsó kéményét, de fel nem robbant és csak elhanyagolható károkat okozott. Két másik találat is csak kisebb károkkal járt. A Yavuz és kísérői a támadás alatt áthaladtak egy passzív orosz aknamezőn. A török vizekre visszatérve összefutottak az orosz Prut nevű aknarakóval, mely hajót 700 aknával a fedélzetén elsüllyesztette a legénysége. Az akció közben a Yavuz az aknarakót kísérő Puskin hadnagy nevű orosz rombolót megrongálta több 15 cm-es gránáttal. A bombázásra válaszul Oroszország november 1-én hadat üzent Törökországnak. Francia és brit hadihajók november 3-án tűz alá vették a Dardanellák erődítményeit és két nappal később ők is hadat üzentek Törökországnak. Az összecsapásból az oroszok azt a következtetést vonták le, hogy a Fekete-tengeri Flottájukat egyben kell tartaniuk, hogy a Yavuz ne tudja annak egységeit külön-külön megsemmisíteni."

2021. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Háború nem tör ki véletlenül, csak ha valamelyik félnek érdeke. Ha csak szimplán feszült a viszony, akkor max. helyi csetepaték fordulnak elő (ld. kínai-szovjet határincidenseket). Olyan viszont rengeteg fordult elő, hogy amúgy is érdeke volt valamelyik félnek a háború és egy adott incidenst felhasznált a háború cassus bellijeként. Mint ahogy olyan is, hogy ha ilyen nem volt kéznél akkor csinált egyet.
2021. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!