A japán embereknek a hadsereghez és katonasághoz való hozzáállását még mindig a "Soha többé háborút!"/"Mi csak védekezni vagyunk hajlandók" hozzáállás jellemzi, vagy vannak már olyanok is, akik komolyabb hadügyi reformokat is szívesen látnának?
Figyelt kérdés
Ugyebár a katasztrófával végződő II. világháború után alaposan megcsappant a Japán népnek és nemzetnek a militarizmusa, ami miatt a hadseregüket is jórészt védelmi feladatokra állították át ("Önvédelmi erők"), kerülve az 1945 előtti militarizmust és háborús fanfárokat, de mostanra (2021) ebből mennyi maradt meg? Vannak már ennek a nagyon egyoldalú irányultságnak kritizálói/felülvizsgálatot szorgalmazói?2021. júl. 26. 13:20
A kérdező szavazást indított:
A japánokat továbbra is a visszafogottság és pacifizmus fogja jellemezni
Japán hajlandó lesz erősen fejleszteni a jövőben hadseregét és növelni annak aktivitását
13 szavazat
1/6 anonim válasza:
A japán hadsereg most sem elhanyagolható, ugyanakkor nem fognak háborút kezdeményezni
2/6 molnarmarcell21 válasza:
Már 20 éve, hogy felhagytak ezzel az elvvel :)
3/6 anonim válasza:
Már újra eléggé militaristák. Pl. most először látok olyat olimpián, hogy éremátadó ünnepségen katonai tiszteletadás van a zászlóknak.
4/6 anonim válasza:
Elmozdultak valamennyire a militárs irányba, de túl nagy mozgásterük nincs. Csak a NATO és az USA árnyékában tudnak ugribugrizni, északról az oroszok, keletről a kínaiak sokkal-sokkal erősebbek náluk minden téren katonailag (a nukleáris fegyverekről nem is beszélve). Egy külföldi intervenciókra alkalmas haderő fejlesztése (légi- és tengeri erők) egyébként sem 1-2 év, hanem inkább évtizedes lépték.
5/6 anonim válasza:
Kínához persze nem mérhetőek, de hagyományos haderejük mindenben 1,5-szer nagyobb, mint a brit. Komoly tengeralattjárójuk, repülőgép hordozójuk nincs, de van 4 20+ ezer tonnás helikopterhordozójuk, 3 14 ezer tonnás kétéltű támadóhajójuk (helikopterek, páncélosok, csapatok szállítása), csak ezeket is máshogy nevezik, meg 6-szor annyi 5-10 ezer tonnás rombolójuk (36 japánoknak, 6 briteknek).
6/6 anonim válasza:
Egyébként meg Japánnak kb. 6000 atombombához elég 45 tonna plutoniuma van, ebből 36 tonnát tárol Európában (Egyesült Királyság, Franciaország), többit otthon.
Műholdakat rendszeresen lőnek fel saját hordozórakétáikkal. Márpedig műholdhoz komolyabb rakéta kell, mint atomfegyver célbajuttatásához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!